Magiczny Kraków NEWSLETTER
445 fb  yt
Kraków z wysokim ratingiem i stabilną perspektywą finansową
Kraków z wysokim ratingiem i stabilną perspektywą finansową

Amerykańska agencja ratingowa Standard & Poor’s podtrzymała długoterminową ocenę wiarygodności kredytowej Krakowa na poziomie A- oraz oceniła perspektywę miasta jako stabilną. To najwyższy wskaźnik z możliwych do uzyskania przez jednostkę samorządu terytorialnego.

Odbiorcy miejskiego ciepła bezpieczni
Odbiorcy miejskiego ciepła bezpieczni

Urząd Regulacji Energetyki podniósł taryfę wytwarzania ciepła w PGE Energia Ciepła SA oddział w Krakowie o prawie 38 proc. W związku z tym nastąpi wzrost cen dla odbiorców ciepła i wyniesie ok. 16 proc. PGE i CEZ zapewniają, że mają zapasy węgla, które wystarczą na najbliższe 4–5 miesięcy.

Miasto ma plan dystrybucji tabletek z jodkiem potasu
Miasto ma plan dystrybucji tabletek z jodkiem potasu

Kraków otrzymał od wojewody 1 mln 380 tys. tabletek ze stabilnym jodkiem potasu. W sytuacji awaryjnej będą one dystrybuowane w miejscach, w których zazwyczaj organizowane są siedziby obwodowych komisji wyborczych. Takich punktów w Krakowie będzie 186, aby w razie potrzeby sprawnie zaopatrzyć wszystkich mieszkańców i uniknąć ewentualnych kolejek.

Pierwszy sklep socjalny już otwarty
Pierwszy sklep socjalny już otwarty

W Krakowie przy ul. Siemaszki 31 działa już pierwszy sklep socjalny „Dobry Sklep”. W poniedziałek, 3 października, oficjalnie otworzyli go zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig, dyrektor Krakowskiego Banku Żywności Justyna Liptak oraz radny miejski Artur Buszek.

MPK testuje kolejny autobus wodorowy
MPK testuje kolejny autobus wodorowy

Pasażerowie w Krakowie od dzisiaj, 5 października, mogą podróżować kolejnym wodorowym autobusem. Na linii nr 128 („Zajezdnia Płaszów” – „Prądnik Czerwony”) przez kilka najbliższych tygodni będzie kursował autobus zasilany wodorem marki Autosan o nazwie Sancity 12LFH. Tym samym Kraków, jako pierwsze miasto w Polsce, będzie eksploatowało jednocześnie dwa wodorowe autobusy dwóch różnych producentów. Od czerwca pasażerów na linii nr 128 wozi już autobus marki Solaris.

Trasy Pychowicka i Zwierzyniecka – wkrótce ruszają konsultacje
Trasy Pychowicka i Zwierzyniecka – wkrótce ruszają konsultacje

17 października rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie budowy tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej. Ich celem jest zaprezentowanie wariantów projektowanych dróg oraz zebranie opinii mieszkańców co do wyboru jednego z wariantów tras.

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować w budżecie obywatelskim
Sprawdź, gdzie możesz zagłosować w budżecie obywatelskim

Trwa głosowanie w budżecie obywatelskim. Każdy mieszkaniec Krakowa może oddać swój głos na wybrane projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. Głosować można elektronicznie lub osobiście w wybranym punkcie na terenie miasta.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Obserwując gwałtowne zmiany zachodzące we współczesnym świecie, coraz więcej z nas zastanawia się, czy ludzie stoją już na progu globalnej katastrofy? Marcin Napiórkowski, badacz współczesnej kultury twierdzi, że jeszcze nie jest za późno, by „Naprawić przyszłość”. Dobrze zaplanowane opowieści mogą zmienić losy ludzkości.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

W najbliższą niedzielę, 9 października, o godz. 13.00, Teatr Groteska zaprasza na spektakl „Tygrys Pietrek”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Marty Zalewskiej!

Legendarna grupa Dżamble (z Andrzejem Zauchą na czele) dokładnie 51 lat temu wydała płytę „Wołanie o słońce nad światem”. W najbliższą sobotę, 8 października, Marta Zalewska wraz ze swoją Orkiestrą przypomni utwory z tego albumu, jednocześnie przywołując niezwykłą atmosferę tamtego czasu. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Moniki Borzym!

W niedzielę, 9 października, o godz. 18.00 na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury zabrzmią nastrojowe, stare piosenki. To wybór przedwojennych standardów jazzowych w wykonaniu charyzmatycznej wokalistki Moniki Borzym, w towarzystwie tria jazzowego. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

ZOBACZ TAKŻE:
Zbliża się 12. Noc Poezji w Krakowie Młodsi nie będziemy, czyli jak polskie miasta dbają o starszych mieszkańców
Trenuj w Krakowie! W sobotę śniadanie biegowe i zajęcia nordic walking Trwa budowa przepompowni z rurociągiem
KEGW udrożni rów przy ul. Laskowej W połowie października rusza przebudowa ul. Królowej Jadwigi
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL