Magiczny Kraków NEWSLETTER
278 fb  yt
Zmiany w centrum Krakowa usprawnią ruch komunikacji miejskiej
Zmiany w centrum Krakowa usprawnią ruch komunikacji miejskiej

Separatory, oddzielające miejsca parkingowe od torów tramwajowych na całej ul. Długiej, Strefa Ograniczonego Ruchu na ul. Franciszkańskiej (od skrzyżowania przy Filharmonii) oraz brak możliwości przejazdu samochodów ul. Dominikańską w godzinach szczytu – to główne założenia zmian przygotowanych przez Wydział Miejskiego Inżyniera Ruchu i Zarząd Transportu Publicznego, które usprawnią kursowanie tramwajów w ścisłym centrum Krakowa.

Krakowianie coraz chętniej wsiadają na rowery
Krakowianie coraz chętniej wsiadają na rowery

Mamy dane z najnowszego pomiaru ruchu rowerowego, z czerwca 2019 r. Wyniki są widocznie lepsze niż w analogicznym okresie w 2018 r., co oznacza, że krakowianie coraz chętniej wybierają rower jako środek przemieszczania się po mieście.

Kierunki informatyczne hitem tegorocznej rekrutacji w AGH
Kierunki informatyczne hitem tegorocznej rekrutacji w AGH

Za nami pierwszy cykl rekrutacji na studia I stopnia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Najpopularniejszym kierunkiem okazała się informatyka, gdzie zarejestrowało się 1561 kandydatów. Uzyskała ona też najwyższy próg punktowy: 980 pkt.

19 Cracovia Maraton - ruszyły zapisy
19 Cracovia Maraton - ruszyły zapisy

Rozpoczęły się zapisy do Cracovia Maraton! To już 19 edycja słynnej imprezy, która zostanie zorganizowana 26 kwietnia 2020 r. w Krakowie. Do 31 stycznia 2020 r. opłata startowa wyniesie tylko 90 zł.

Kulturalny przewodnik weekendowy na lato [KONKURS]
Kulturalny przewodnik weekendowy na lato [KONKURS]

W ten weekend zaczyna się w Krakowie festiwalowe szaleństwo! Nie dość, że rozpoczynają się Krakowskie Miniatury Teatralne, to jeszcze do naszego miasta w ten weekend przyjeżdża też trasa Męskie Granie! Przedpremierowe seanse najnowszego filmu Jima Jarmuscha oraz seanse pod chmurką powinny zadowolić najbardziej wybrednych kinofilów. Sprawdźcie nasz przewodnik i bądźcie na bieżąco!

Pobudź zmysły w Ogrodzie Doświadczeń! [KONKURS]
Pobudź zmysły w Ogrodzie Doświadczeń! [KONKURS]

Lato i dobra pogoda sprzyjają poznawaniu i odkrywaniu! Jednym z miejsc, które warto odwiedzić, by poznać prawa fizyki i nie tylko jest z pewnością Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, czyli Oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej. Sprawdziliśmy, co Ogród przygotował dla zwiedzających w sezonie letnim.

X Krakowskie Miniatury Teatralne już w sobotę
X Krakowskie Miniatury Teatralne już w sobotę

Już tylko kilka dni dzieli nas od inauguracji dziesiątej, jubileuszowej edycji Krakowskich Miniatur Teatralnych, organizowanych przez Krakowskie Forum Kultury. Między 20 a 30 lipca czeka nas wyjątkowe wydarzenie na kulturalnej mapie Krakowa, a to za sprawą gwiazd polskiej sceny teatralnej, które zawitają na festiwal!

Spacerem po Nowej Hucie
Spacerem po Nowej Hucie

Wawel już dawno Wam się opatrzył, a z Sukiennic i Barbakanu wieje tylko nudą? Ruszajmy więc dziarsko przed siebie, by poznać Nową Hutę, zwaną niekiedy „młodszą siostrą Krakowa”! Czy wiecie, że nowohuckie centrum przypomina z lotu ptaka wachlarz? Podczas spaceru, który odbędzie się w czwartek, 25 lipca, poznamy historię tej wyjątkowej dzielnicy i związane z nią ciekawostki.

„Lato z Wajdą” – wakacyjne ceny biletów!
„Lato z Wajdą” – wakacyjne ceny biletów!

Od 15 lipca multimedialną wystawę poświęconą życiu i twórczości Andrzeja Wajdy można zobaczyć w specjalnej, wakacyjnej cenie. Wszyscy zainteresowani kupią bilety na wystawę WAJDA za jedyne 5zł, a posiadacze Karty Krakowskiej zobaczą ekspozycję za symboliczny 1zł!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Trzy przyjaciółki, ich tajemnice, kłamstwa i…zbrodnia. "Winny jest zawsze mąż" autorstwa Michelle Campbell to książka idealna dla czytelników i widzów "Wielkich kłamstewek"!

ZOBACZ TAKŻE:
O schodach podgórskich z mieszkańcami Do Krakowa zjechali najlepsi młodzi kajakarze świata
Rozpocznij swoją przygodę z karate Święto Wandy na Bulwar[t]cie Sztuki
Niewidomi o zagadce Sfinksa w Muzeum Etnograficznym Muzeum u Ciebie, czyli autobus MOCAK-u
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL