Magiczny Kraków NEWSLETTER
152 fb  yt
Palisz śmieci? Licz się z mandatem
Palisz śmieci? Licz się z mandatem

Strażnicy Miejscy wciąż prowadzą kontrole spalania odpadów. Tylko w styczniu tego roku funkcjonariusze przeprowadzili 1112 kontroli, ujawnili 115 nieprawidłowości, nałożyli 60 mandatów karnych na kwotę 8 200 złotych, przygotowali 9 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 46 osób. W minionym tygodniu ujawniono kilka nieprawidłowości.

Rada Miasta Krakowa podejmie uchwałę w sprawie nowej sieci szkół
Rada Miasta Krakowa podejmie uchwałę w sprawie nowej sieci szkół

Na dzisiejszej, 64. sesji Rady Miasta Krakowa trwa drugie czytanie uchwały intencyjnej ws. nowej sieci szkół podstawowych i gimnazjów oraz dyskusja nad poprawkami wniesionymi do tego projektu przez Prezydenta (dwie autopoprawki) i kilkunastoma poprawkami zgłoszonymi przez radnych. Uchwalona przez Radę Miasta propozycja nowej sieci szkół w Krakowie zostanie przekazana do Małopolskiego Kuratorium Oświaty w celu uzyskania opinii organu sprawującego nadzór pedagogiczny.

Konsultuj założenia programu Mobilny Kraków
Konsultuj założenia programu Mobilny Kraków

Masz trudności z zaparkowaniem w pobliżu swojego domu? Oczekujesz zmian w organizacji ruchu w twojej okolicy? Wypowiedz się! Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu organizuje konsultacje społeczne, możesz przesłać zgłoszenie także za pomocą specjalnego formularza.

LED-y rozświetliły tunel Krakowskiego Szybkiego Tramwaju
LED-y rozświetliły tunel Krakowskiego Szybkiego Tramwaju

Na dwóch peronach: „Dworzec Główny” i „Politechnika Krakowska” wymieniono dotychczasowe oświetlenie na nowoczesne i ekologiczne lampy LED. Na wymianie skorzystają pasażerowie, ponieważ perony są przez to lepiej oświetlone i wyglądają bardziej elegancko. Wymiana odbyła się bezkosztowo.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

To ostatni weekend karnawału! Dlatego stawiamy w nim na dobrą zabawę i pozytywne tematy. Proponujemy Wam karnawałową Rewię w Variete, festiwal teatralny Materia Prima, najciekawsze koncerty klubowe, a także akcenty międzynarodowe i rodem z horrorów! Polecamy nasz kulturalny rozkład jazdy!

Lindsey Stirling wystąpi w Krakowie już 24 lutego! [KONKURS]
Lindsey Stirling wystąpi w Krakowie już 24 lutego! [KONKURS]

Lindsey Stirling – amerykańska skrzypaczka, tancerka i kompozytorka zagra w krakowskiej TAURON Arenie już w piątek 24 lutego! Fani będą mieli okazję usłyszeć na żywo materiał z ostatniej płyty Stirling – „Brave Enough”, której premiera miała miejsce w ubiegłym roku.

Festiwal Conrada wyróżniony przez „Penguin Random House”!
Festiwal Conrada wyróżniony przez „Penguin Random House”!

Festiwal Conrada został wyróżniony przez prestiżowe „Penguin Random House”! - jedno z najważniejszych wydawnictw anglosaskich na świecie. Festiwal współorganizowany przez: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundację Tygodnika Powszechnego uznano za jedno z 20 wydarzeń literackich, w których trzeba wziąć udział.  Akademia Pisarzy, działająca przy „Penguin Random House” doceniła ideę festiwalu związaną z osobą Josepha Conrada, zwracając szczególną uwagę na łączenie przez pisarza odmiennych tradycji.

Jean Michel Jarre zagra w TAURON Arenie Kraków
Jean Michel Jarre zagra w TAURON Arenie Kraków

Już 9 lipca w TAURON Arenie Kraków wystąpi legendarny twórca muzyki elektronicznej, Jean-Michel Jarre. Sprzedaż biletów na to spektakularne i niepowtarzalne show rusza 17 lutego o godz. 10:00 na stronie internetowej www.livenation.pl.

Zapraszamy na literacki „Spacer Aleją Róż”
Zapraszamy na literacki „Spacer Aleją Róż”

Nakładem wydawnictwa Replika ukazała się książka Edyty Świętek pt. "Cień burzowych chmur" - pierwszy tom pięcioczęściowej sagi pt. "Spacer Aleją Róż", traktującej o losach rodziny Szymczaków. To epicka opowieść mocno osadzona na płaszczyźnie społeczno-obyczajowej.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Tęsknisz za zamachami stanu, krwawymi weselami i knowaniami rodem z Westeros? Brakuje ci Lannisterów, Starków i Targaryen’ów? Poznaj prawdziwą GRĘ O TRON, która rozegrała się na polskich ziemiach niemal cztery wieki temu i zaangażowała pół Europy! Przedstawiamy "Potop. Czas hańby i sławy 1655-1660" Sławomira Leśniewskiego!

ZOBACZ TAKŻE:
Rod Stewart w niedzielę wystąpi w TAURON Arenie Kraków Epilepsy Friendly – muzyka bez barier w Krakowie
Pisz kreatywnie - zapraszamy na warsztaty Vanitas – muzyczne oblicza przemijania
Start-upy: wygraj rozwój na przyspieszonych obrotach Komisje Rady Miasta o Twierdzy Kraków
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL