Magiczny Kraków NEWSLETTER
213 fb  yt
Cracovia Maraton - informacje dla kierowców i pasażerów KMK
Cracovia Maraton - informacje dla kierowców i pasażerów KMK

Już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia, odbędzie się 17. edycja PZU Cracovia Maraton, a dzień wcześniej wydarzenia towarzyszące. W związku ze sportowym weekendem w Krakowie wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu i w komunikacji miejskiej.

Tydzień bez tramwajów między rondem Grzegórzeckim a ul. Lipską
Tydzień bez tramwajów między rondem Grzegórzeckim a ul. Lipską

Od poniedziałku, 23 kwietnia do niedzieli, 29 kwietnia, w związku z koniecznością przeprowadzenia naprawy torowiska w rejonie skrzyżowania ulic Klimeckiego i Powstańców Wielkopolskich zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od ronda Grzegórzeckiego do skrzyżowania ulic Saskiej i Lipskiej.

Rośliny za surowce, czyli 20. Dni Ziemi w Krakowie
Rośliny za surowce, czyli 20. Dni Ziemi w Krakowie

W tym roku Dni Ziemi odbędą się w nowej lokalizacji przy ul. Ferdynanda Weigla 2 na terenie szkoły podstawowej nr 124 w Starym Bieżanowie. Mieszkańcy Krakowa mogą przyłączyć się do świętowania w piątek, 20 kwietnia, i sobotę, 21 kwietnia, od godz. 11.00 do 17.00. Jak co roku Wydział Kształtowania Środowiska UMK rozda sadzonki roślin w zamian za surowce wtórne. Wystarczy przynieść 40 sztuk butelek plastikowych lub 40 puszek aluminiowych lub 40 zużytych baterii, aby otrzymać jedną sadzonkę. Jedna osoba nie może otrzymać więcej niż 20 sadzonek.

Kierunki AGH wśród najlepszych w Polsce
Kierunki AGH wśród najlepszych w Polsce

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie znalazła się w czołówce Rankingu Studiów Inżynierskich 2018 przygotowywanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. W opublikowanym po raz drugi rankingu oceniono 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych. Według kapituły AGH prowadzi najlepsze studia inżynierskie w Polsce aż na ośmiu kierunkach. 

Jest coraz cieplej – znów zapełnią się „Orliki”!
Jest coraz cieplej – znów zapełnią się „Orliki”!

Ruszyła kolejna edycja miejskiego programu sportowego „Animator sportu”, w ramach którego na krakowskich „Orlikach” pod kierunkiem wykwalifikowanych trenerów prowadzone są bezpłatne, ogólnodostępne zajęcia oraz animacje sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. To ciekawa oferta spędzania wolnego czasu, a także sposób na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz przeciwdziałanie zjawiskom agresji i patologii. Program będzie realizowany do 15 października.

Kulturalny rozkład jazdy na weekend! [KONKURS]
Kulturalny rozkład jazdy na weekend! [KONKURS]

Ten kwietniowy weekend będzie czasem pełnym wrażeń! Krakowskie galerie sztuki otworzą swoje drzwi podczas Cracow Gallery Weekend. W Kinie pod Baranami zobaczymy filmy prosto z Czarnego Lądu dzięki festiwalowi Afrykamera. A koncertowo nie zawiodą nas Nocny Kochanek, Król czy Leski. Zapraszamy na kulturalny rozkład jazdy na najbliższe dni!

Znamy pierwszych gości Festiwalu Conrada 2018
Znamy pierwszych gości Festiwalu Conrada 2018

Arundhati Roy, Agnieszka Taborska, Martín Caparrós, Wojciech Jagielski - to pierwsi goście tegorocznej edycji Festiwalu Conrada. Hasło dziesiątej odsłony Festiwalu - POP – rozumiemy w szczególny sposób: jako rdzeń naszego aktualnego doświadczenia kulturowego i politycznego. Będziemy pytać o POP w kontekście najważniejszych problemów współczesnego świata. 10. Festiwal Conrada odbędzie się w dniach od 22 do 28 października w Krakowie.  

Smok Wawelski znów pod troskliwą opieką
Smok Wawelski znów pod troskliwą opieką

Przez najbliższe dwa lata będą się nim zajmować ci sami opiekunowie, którzy robili to do tej pory. Zadanie powierzył im ZIKiT. Codziennie muszą zajrzeć smokowi do paszczy. Dwa razy do roku wymieniają mu urządzenia odpowiedzialne za zionięcie.

Pierwszy kilt z krakowskiego tartanu
Pierwszy kilt z krakowskiego tartanu

Autor zwycięskiego projektu szkockiej kraty dla Krakowa Alex Imrie jest posiadaczem pierwszego kiltu zrobionego z krakowskiego tartanu!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Trzy kobiety, trzy dramaty i jedno egzotyczne miasto. „Emigrantki" Janice Y. K. Lee to przejmująca opowieść o macierzyństwie, małżeństwie i przyjaźni. Taką lekturą polecamy Wam w tym tygodniu!

ZOBACZ TAKŻE:
Od czwartku do soboty nie pojedziesz tramwajem ul. Brożka Od 30 kwietnia do 5 maja zmiana godzin pracy magistratu
Ruch od małego zapewnia „Akademia przedszkolaka” Gimnazjalisto, poznaj swoją przyszłą szkołę!
Zobacz plac św. Marii Magdaleny w 360° Prace młodych artystów w Dworku Białoprądnickim
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL