Magiczny Kraków NEWSLETTER
249 fb  yt
Mieszkańcy mogą już korzystać z aplikacji „Karta Krakowska”
Mieszkańcy mogą już korzystać z aplikacji „Karta Krakowska”

Aplikacja mobilna „Karta Krakowska” jest już dostępna dla mieszkańców. Od 24 grudnia mogą ją pobierać użytkownicy smartfonów z systemem Android. Wkrótce będą ją mogli ściągać także posiadacze telefonów z systemem iOs. Co to oznacza dla pasażerów komunikacji miejskiej? Aplikacja jeszcze bardziej ułatwi złożenie wniosków i zakup biletu okresowego, który przysługuje mieszkańcom. Wygodniejsze będzie także okazywanie biletu podczas kontroli.

Tak dziś kursują autobusy i tramwaje
Tak dziś kursują autobusy i tramwaje

Do 2 stycznia obowiązują zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Sylwestrowa noc w komunikacji miejskiej
Sylwestrowa noc w komunikacji miejskiej

W sylwestrową noc najlepiej podróżować Komunikacją Miejska w Krakowie. Tak pojadą nocne linie autobusowe i tramwajowe.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa ma nowego dyrektora
Zarząd Dróg Miasta Krakowa ma nowego dyrektora

Rozstrzygnięto konkurs na stanowisko dyrektora Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Funkcję tę objął Marcin Hanczakowski, który do tej pory pełnił obowiązki dyrektora w jednostce.

Gdzie po pomoc w okresie świąteczno-noworocznym?
Gdzie po pomoc w okresie świąteczno-noworocznym?

W okresie świąteczno-noworocznym wszystkim życzymy zdrowia, ale gdyby była potrzebna pomoc medyczna lub leki, warto wiedzieć, pod jakie adresy należy się udać.

Sylwestrowo-noworoczny kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Sylwestrowo-noworoczny kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Wypoczęci po świętach? No to czas wrócić do przygotowań przed sylwestrowym szaleństwem! Podpowiemy, co zrobić z tą wyjątkową nocą, a także pierwszym dniem 2019 roku. Znajdzie się też kilka propozycji na czas pomiędzy świętami, czyli zbliżający się weekend! Zapraszamy do naszego kulturalnego rozkładu jazdy!

Znamy gwiazdy Sylwestra w Krakowie!
Znamy gwiazdy Sylwestra w Krakowie!

Quebonafide, Otsochodzi, BOKKA, KAMP! i Flirtini – najgorętsze nazwiska hip-hopu, rapu, muzyki elektronicznej i alternatywnego popu wystąpią na scenie zlokalizowanej naprzeciw Wieży Ratuszowej na Rynku Głównym w Krakowie i wspólnie ze zgromadzonymi widzami przywitają Nowy Rok. Dodatkowo na placu Wolnica i w alei Róż powstaną małe sceny, na których DJ-e zaproszą do wspólnej zabawy. Imprezie Sylwestrowej na Rynku towarzyszyć będzie o północy pokaz efektów scenicznych oraz świetlnych. Organizatorami Sylwestra w Krakowie są Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Świąteczny koncert „Hej Malućki, Malućki…” w Nowej Hucie
Świąteczny koncert „Hej Malućki, Malućki…” w Nowej Hucie

Organizatorzy cyklu „Nowa Huta. Dlaczego nie?!” zapraszają na koncert kolęd pt. „Hej Malućki, Malućki…” w wykonaniu kapeli Hanki Wójciak. Wydarzenie, które poprowadzi Lidia Jazgar, odbędzie się w piątek, 28 grudnia, o godz. 19.00 w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego na os. Tysiąclecia 86.

W Sylwestra pomyśl o czworonogach
W Sylwestra pomyśl o czworonogach

Od sześciu lat Kraków organizuje sylwestrową zabawę bez fajerwerków. Decyzja o rezygnacji ze sztucznych ogni podyktowana była przede wszystkim kwestiami bezpieczeństwa zwierząt w ostatnią noc roku. Nie oznacza to jednak, że huku wystrzałów nie będzie wcale, bo ten sposób świętowania jest wciąż popularny wśród uczestników i organizatorów imprez. Dlatego właściciele psów i kotów powinni szczególnie zadbać o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Ta książka to jedno z najważniejszych świadectw polsko-żydowskiej historii. Przyjaciel Polaków w przejmującej, osobistej rozmowie z Kamilą Drecką, czyli „Pamiętam..." Szewacha Weissa. W tym tygodniu możecie wygrać to wydawnictwo w naszym konkursie!

ZOBACZ TAKŻE:
Godziny pracy magistratu w Sylwestra Kraków będzie miał strefę czystego transportu
Jasełka w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa „Wokół Szopki” – spacerem po Krakowie
Olga Havlová i Komitet Dobrej Woli w Bibliotece Kraków AGH po raz kolejny w czołówce rankingu „Kuźnia prezesów”
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL