Magiczny Kraków NEWSLETTER
468 fb  yt
Zegar odlicza dni do startu Igrzysk Europejskich
Zegar odlicza dni do startu Igrzysk Europejskich

Szermierka, tenis stołowy, rugby 7, koszykówka 3x3! To tylko przykłady blisko 30 dyscyplin, w których sportowcy będą konkurować o zwycięstwo w ramach Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023! Trwa odliczanie do wielkiego święta sportu, które rozpocznie się 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Krakowie.

Metro czy premetro w Krakowie? Ostateczna decyzja przed nami
Metro czy premetro w Krakowie? Ostateczna decyzja przed nami

Tunel dla metra różni się od tunelu dla premetra średnicą około 1,5 metra, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybudować tunel o parametrach do poprowadzenia metra. – O tym, czy będzie ostatecznie w tym tunelu jeździł tramwaj czy metro, zdecydujemy wtedy, kiedy powstanie pełnowymiarowy tunel, który będzie w stanie pomieścić zarówno metro, jak i tramwaj – zapowiada Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa.

Święto Patrona Miasta Krakowa
Święto Patrona Miasta Krakowa

W niedzielę, 19 marca, imieniny obchodzi Józef – patron miasta Krakowa. Z tej okazji w naszym mieście odbędą się uroczystości upamiętniające patrona naszego miasta.

Sprawdź, co będzie w planie „Kobierzyńska – Piltza”
Sprawdź, co będzie w planie „Kobierzyńska – Piltza”

Od 16 marca będzie można zapoznać się po raz pierwszy z planem miejscowym „Kobierzyńska – Piltza”, który ma ponad 51 hektarów powierzchni i znajduje się w obszarze dwóch dzielnic: Dębniki oraz Swoszowice.

Kram w Sukiennicach ponownie do wynajęcia
Kram w Sukiennicach ponownie do wynajęcia

Kram w Sukiennicach nadal czeka na swojego najemcę! Zwycięzca aukcji, przeprowadzonej pod koniec lutego, nie zdecydował się na podpisanie umowy najmu lokalu. Ponowna licytacja odbędzie się 31 marca, a formalności należy dopełnić najpóźniej 29 marca.

Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców
Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców

Jesienią tego roku odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Osoby, które chciałyby dopisać się do rejestru wyborców, mieszkają w Krakowie, ale nie posiadają stałego zameldowania w lokalu w którym przebywają, powinny w pierwszej kolejności zameldować się na pobyt stały w Krakowie lub złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców Gminy Miejskiej Kraków.

Więcej lokali w II edycji programu „Mieszkanie za remont”
Więcej lokali w II edycji programu „Mieszkanie za remont”

15 marca ruszył nabór wniosków do II edycji programu „Mieszkanie za remont”. Na tegorocznej liście remontowej znajdzie się ok. 100 wnioskodawców, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów.

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Mumerus!

Teatr Mumerus zaprasza 21 marca o godz. 20.00 na spektakl „Godzinki, czyli od świtu do zmierzchu”. Weźcie udział w konkursie i wygrajcie bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Piosenki Agnieszki Osieckiej w Teatrze Variete! Konkurs

26 marca o godz. 18.00 na scenie Teatru Variete wybrzmią piosenki Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Dagny Mikoś i zespołu. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

„Czarny papież" w sobotę, 18 marca o godz. 19.00 i „Własny pokój” w niedzielę, 19 marca o godz. 19.00 to dwa spektakle, na które zaprasza Łaźnia Nowa. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na któryś z nich!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Co się wydarzy, gdy mentorką młodej dziewczyny, wychowywanej przez surową matkę zostanie kontrowersyjna kobieta z zamiłowaniem do sztuki? „Podwilcze” Martyny Bundy zabiera czytelników do malowniczych rejonów Kartuz, gdzie wśród lasów kryją się ruiny pięknego pałacu. To właśnie tu toczy się opowieść o pożądaniu, wrażliwości na piękno, które przyjmuje rozmaite formy i poszukiwaniu własnej drogi w życiu.

ZOBACZ TAKŻE:
Biegacze na start, sportowa niedziela w Krakowie Ulica Wielicka: prace na wiadukcie nad autostradą
Weź udział w Krakowskich Nocach. Zarezerwuj terminy! Historyczne Scanie przyjechały do Krakowa po drugie życie
Spaceruj i badaj przyrodę w parku rzecznym Drwinka! Trasa Łagiewnicka z tytułem Lidera Małopolski
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL