Magiczny Kraków NEWSLETTER
482 fb  yt
Spędź aktywnie lato w mieście!
Spędź aktywnie lato w mieście!

23 czerwca, zabrzmiał ostatni dzwonek, zwiastujący długo wyczekiwane przez uczniów wakacje. Nie wszystkie dzieci wyjadą w tym czasie z miasta. Dla tych, które spędzają letnie miesiące lub ich część w Krakowie, miejskie instytucje – szkoły, domy i kluby kultury, muzea i ośrodki sportowe – przygotowały bogaty program zajęć.

Otwarcie parku Wisławy Szymborskiej
Otwarcie parku Wisławy Szymborskiej

2 lipca świętujemy 100. rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej, dlatego Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że poetka została patronką roku 2023. Kraków uczci jubileusz otwierając park Szymborskiej przy ul. Karmelickiej.

Bez tramwajów na ul. Mogilskiej i Grzegórzeckiej – zmiany od 3 lipca
Bez tramwajów na ul. Mogilskiej i Grzegórzeckiej – zmiany od 3 lipca

W poniedziałek, 3 lipca, rozpocznie się remont torowiska na rondzie Mogilskim od strony ul. Mogilskiej. Tego dnia wyłączony zostanie także ruch tramwajowy pod przebudowywanym wiaduktem kolejowym na ul. Grzegórzeckiej. W związku z tym na ok. 1,5 miesiąca zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu tramwajów, a na ulice wyjadą linie zastępcze.

Nocny zakaz sprzedaży alkoholu od 1 lipca
Nocny zakaz sprzedaży alkoholu od 1 lipca

1 lipca zacznie obowiązywać uchwała Rady Miasta Krakowa, dotycząca ograniczeń w godzinach nocnej sprzedaży detalicznej alkoholu. Zakaz będzie obowiązywać między północą a godz. 5.30 na terenie wszystkich dzielnic Krakowa z wyłączeniem restauracji i barów.

Przed nami remont mostu Dębnickiego
Przed nami remont mostu Dębnickiego

W piątek, 7 lipca, rozpocznie się zapowiadany remont mostu Dębnickiego. Prace potrwają w sumie 5 miesięcy. Największe zmiany w organizacji ruchu drogowego planowane są na ok. 3,5 miesiąca. Co ważne, ruch na moście w trakcie remontu zostanie utrzymany (po jednym pasie w każdą stronę). Dla pieszych i rowerzystów dostępny będzie chodnik z jednej strony.

Konsultacje w sprawie przebudowy al. Solidarności
Konsultacje w sprawie przebudowy al. Solidarności

Do 14 lipca trwają konsultacje społeczne dotyczące przebudowy al. Solidarności. Obejmują także badania ankietowe. W terenie pojawili się ankieterzy, którzy zbierają opinie mieszkańców.

Od dzisiaj przez Kazimierz po nowemu
Od dzisiaj przez Kazimierz po nowemu

Od dzisiaj, 28 czerwca, inaczej jeździmy przez jedno z najważniejszych miejsc Kazimierza – skrzyżowanie u zbiegu ulic Bocheńskiej, Bonifraterskiej, Mostowej i placu Wolnica. Samochodem już nie można przejeżdżać z placu prosto w ulicę Mostową. Łatwiej za to poruszać się tam rowerem czy pieszo, ponieważ zmniejszyła się liczba aut.

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Amber & Silk!

2 lipca na „Letniej scenie Radia Kraków” w polsko-chińskim projekcie Amber & Silk wystąpią dwie instrumentalistki: Maria Pomianowska i Mingjie Yu. Początek koncertu o godzinie 17.05. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

„Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” to adaptacja głośnej książki Mateusza Pakuły, dramatopisarza, dramaturga i reżysera teatralnego, znanego łaźniowym widzom z takich spektakli jak „Lem vs. P. K. Dick”, „Pluton p-Brane” i „Wieloryb the Globe”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na spektakl w najbliższą niedzielę, 2 lipca, o godz. 19.00.

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa Fabryka Słów!

„Świat Inkwizytorów. Płomień i Krzyż” to kolejna książka Jacka Piekary o odwiecznej walce dobra ze złem.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Co stanie się gdy młody kucharz wpadnie w oko szalenie bogatemu przystojniakowi? „Fake dates and mooncakes” to uroczy queerowy romans opatrzony dużą dawką humoru i pozytywnej energii, który przypadnie do gustu fanom „Bajecznie bogatych Azjatów” i „Heartstoppera”.

ZOBACZ TAKŻE:
Zajęcia kajakarskie dla dzieci i młodzieży Przed nami 36. ULICA Festival
Deszcz koncertów na 28. Summer Jazz Festival Kraków! Aplikacja mobilna „Wirtualny Urzędnik” dostępna w systemie iOS
Dbajmy o porządek na Zakrzówku! To nasza wspólna przestrzeń Rozpoczyna się 32. Festiwal Kultury Żydowskiej
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL