Magiczny Kraków NEWSLETTER
430 fb  yt
Komunikacja miejska na wakacje
Komunikacja miejska na wakacje

Już od najbliższej soboty będą obowiązywać wakacyjne rozkłady miejskich autobusów, a od poniedziałku – linii tramwajowych. Zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w rejonie Woli Justowskiej i Krowodrzy Górki. Na ulicach pojawią się także linie sezonowe i rekreacyjne, które zawiozą pasażerów m.in. na Bagry, do Kryspinowa i Przylasku Rusieckiego.

Powstaje koncepcja dla drogi łączącej ul. Dietla z ul. Wrzesińską
Powstaje koncepcja dla drogi łączącej ul. Dietla z ul. Wrzesińską

Do 24 czerwca trwają konsultacje społeczne dotyczące opracowania koncepcji drogi gminnej, która połączy ul. Dietla z ul. Wrzesińską.

W Krakowie powstaje nowy dom pomocy społecznej
W Krakowie powstaje nowy dom pomocy społecznej

Kraków rozpoczyna budowę nowego domu pomocy społecznej przy ul. Praskiej 25. Nowa placówka będzie przeznaczona dla 100 osób, a powierzchnia użytkowa tego miejsca będzie obejmować 5770 metrów2. Łączna kwota tej inwestycji to ponad 51 mln zł, w tym 30 mln zł to dofinansowanie z I edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Park przy forcie „Borek” otwarty
Park przy forcie „Borek” otwarty

20 czerwca oficjalnie otwarty został park przy forcie „Borek”. Historyczna przestrzeń zyskała nowy wyraz i stała się bardziej dostępna dla spacerowiczów. Wydarzeniu towarzyszyły: wystawa poświęcona historii osiedla Kliny, opowieść związana z fortem oraz warsztaty ekologiczne dla dzieci.

Gdzie rewitalizować? Czekamy na Twoją opinię!
Gdzie rewitalizować? Czekamy na Twoją opinię!

Jeszcze tylko przez dwa dni możesz wyrazić swoje zdanie na temat projektu uchwały Rady Miasta Krakowa określającej granice obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w Krakowie. Konsultacje trwają do 24 czerwca. 

Już wkrótce Wianki – Święto Muzyki 2022
Już wkrótce Wianki – Święto Muzyki 2022

Tegoroczna odsłona Wianków – Święta Muzyki obfitować będzie w najbardziej różnorodne i inspirujące wydarzenia. Prócz zapowiadanych wcześniej koncertów na Rynku Głównym, Powiślu i kopcu Kraka czekają nas występy na ulicach miasta, dyskusje z przedstawicielami branży muzycznej oraz Wianki na Wesołej – interdyscyplinarny piknik dla całej rodziny. Dystrybucja darmowych wejściówek trwa!

Sprawdź, czy twój szyld jest zgodny z uchwałą krajobrazową
Sprawdź, czy twój szyld jest zgodny z uchwałą krajobrazową

1 lipca w Krakowie zacznie obowiązywać uchwała krajobrazowa. Aby sprawdzić, czy twój szyld wpisuje się w jej założenia, skorzystaj ze specjalnego kalkulatora. Internetowy formularz przygotowali pracownicy Urzędu Miasta Krakowa.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Gary Romain, zagadkowa postać, człowiek o wielu imionach, tożsamościach i talentach, artysta igrający z publiką aż do swojej tragicznej śmierci. Agata Tuszyńska, autorka znanych biografii, podjęła się arcytrudnego wyzwania, opowiedzenia prawdziwej historii francuskiego pisarza, który z wprawą wytrawnego kuglarza mieszał fakty z fikcją, zmieniając kłamstwo w sztukę.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

Teatr Groteska zaprasza najmłodszych w najbliższą sobotę, 25 czerwca, o godz. 16.00 na spektakl „Tańcowały dwa Michały”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

ZOBACZ TAKŻE:
Na bulwarze Czerwieńskim trwa Jarmark Świętojański Zabytkowe tramwaje na linii nr 15
Gdzie nad wodę w wakacje w Krakowie? Owcy się upiecze, a smok uraczy nas smakołykami
Harce Lajkonika wracają na ulice Krakowa Czy dieta wegetariańska odchudza?
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL