Magiczny Kraków NEWSLETTER
322 fb  yt
Małopolska i Kraków nie zrealizują Centrum Muzyki
Małopolska i Kraków nie zrealizują Centrum Muzyki

Miasto Kraków wspólnie z Urzędem Marszałkowskim zdecydowało o wycofaniu się z realizacji Centrum Muzyki. Władze samorządowe uznały, że nie mogą partycypować w finansowaniu tej inwestycji ze względu na nieprawidłowości związane z konkursem na zaprojektowanie i nadzór autorski. Niezależnie od tej decyzji, zgodnie z wcześniejszymi planami, Kraków zrealizuje w tym miejscu park Skrzatów. 

Zmiany na Dietla
Zmiany na Dietla

Przebudowa skrzyżowania ulic Dietla i Krakowskiej od strony Stradomskiej w ramach przebudowy Krakowskiej została zakończona. W poniedziałek, 25 maja wykonawca planuje przełożyć ciężar robót na jezdnię południową – pojawią się zmiany w organizacji ruchu.

Powstają kolejne udogodnienia dla rowerzystów
Powstają kolejne udogodnienia dla rowerzystów

W ramach Krakowskiej Tarczy dla Mobilności Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie wprowadza siedem kilometrów dróg dla rowerów. Działania te wpisują się w politykę miasta, która jest ukierunkowana na udogodnienia dla pieszych, rowerzystów oraz pasażerów transportu zbiorowego.

Kraków rusza z nowymi ekologicznymi programami
Kraków rusza z nowymi ekologicznymi programami

Od poniedziałku, 25 maja mieszkańcy Krakowa będą mogli składać wnioski o dotacje w ramach trzech nowych miejskich programów: likwidacji instalacji grzewczych na paliwo stałe, rozwoju odnawialnych źródeł energii i termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Są one realizowane przez Wydział ds. Jakości Powietrza UMK.

Znamy wyniki analizy ruchu drogowego w czasie epidemii
Znamy wyniki analizy ruchu drogowego w czasie epidemii

Miasto porównało natężenie ruchu pojazdów w Krakowie przed i po wprowadzeniu stanu epidemii. Zebrane dane są jednoznaczne: notowane w maju natężenia są o ok. 30-40 proc. niższe, niż w analogicznym okresie w ubiegłych latach.

Działają już wszystkie miejskie żłobki
Działają już wszystkie miejskie żłobki

Najmłodsi krakowianie korzystają z opieki zapewnianej przez wszystkie miejskie żłobki. Bezpieczeństwo dzieci i personelu jest najważniejsze, dlatego żłobki przestrzegają restrykcyjnych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa i ochrony przed zarażeniem koronawirusem opracowanych indywidualnie dla każdej placówki.

Szpital Żeromskiego wznowił zabiegi planowe
Szpital Żeromskiego wznowił zabiegi planowe

W Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego wznowiono planowe zabiegi chirurgiczne. Od dwóch tygodni działają już poradnie specjalistyczne, ale w placówce nadal obowiązuje zakaz odwiedzin.

Kulturalny przewodnik weekendowy!
Kulturalny przewodnik weekendowy!

Coraz więcej wydarzeń w przestrzeni Krakowa! Kino samochodowe i coraz więcej otwartych muzeów - cieszą nas takie wiadomości. Ale spokojnie - wciąż macie też wiele ciekawych kulturalnych inicjatyw online - seanse wirtualne, spektakle, webinary czy koncerty. Sprawdźcie szczegóły w naszym kulturalnym przewodniku!

Kolejne filie Biblioteki Kraków zapraszają od jutra
Kolejne filie Biblioteki Kraków zapraszają od jutra

Od czwartku, 21 maja czytelnicy będą mogli korzystać z kolejnych czterech filii Biblioteki Kraków. Ponownie zapraszają: Filia nr 14 przy ul. Ugorek 14, Filia nr 35 przy ul. Chałubińskiego 47, Filia nr 47 na os. Dywizjonu 303/1 oraz Filia nr 42 przy ul. Agatowej 33.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Janusz Leon Wiśniewski – pisarz, naukowiec, kolekcjoner ludzkich historii, znawca najdelikatniejszych zakamarków ludzkiej duszy. Czytając "Nazwijmy to miłość", poznajemy kolejne opowieści i bohaterów – kobiety i mężczyzn w różnym wieku i kondycji, o różnym wykształceniu, preferencjach seksualnych czy statusie majątkowym – i przekonujemy się, że wszyscy, świadomie i szczerze lub też okłamując siebie i tkwiąc w toksycznych schematach, na każdym etapie życia szukają tylko jednego: odrobiny szczęścia.

ZOBACZ TAKŻE:
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida częściowo wznawia działalność Wielkie piękno świata natury i arcydzieła grafiki
Cracovia Danza na Dzień Teatru Publicznego Więcej pasażerów w autobusach i tramwajach
Ekologiczne ciepło także poza granicami Krakowa Do urzędu bez osób towarzyszących
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL