Magiczny Kraków NEWSLETTER
352 fb  yt
Wigilia dla potrzebujących w tym roku w innej formule
Wigilia dla potrzebujących w tym roku w innej formule

24 wigilia Jana Kościuszki dla osób bezdomnych i potrzebujących, organizowana we współpracy z MOPS oraz Fundacją im. Brata Alberta, w tym roku zostanie przeprowadzona w formie konwoju samochodowego. 20 grudnia paczki z artykułami spożywczymi i posiłkami przyjadą do noclegowni i instytucji wspierających osoby potrzebujące.

Święta i Nowy Rok w komunikacji miejskiej
Święta i Nowy Rok w komunikacji miejskiej

Okres świąteczno-noworoczny oznacza zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Zanim wybierzemy się w podróż, warto sprawdzić rozkład jazdy, ponieważ niektóre linie zostaną zawieszone, a niektórych przypadkach będzie też mniej kursów.

Przedświąteczny karp dla Krakowa
Przedświąteczny karp dla Krakowa

10 tysięcy porcji karpia, kapusta z grochem i pieczywo – taka niespodzianka czeka na mieszkańców Krakowa. Wraz z Bartłomiejem Szczoczarzem – właścicielem gospodarstwa rybackiego Dolina Będkowska, przygotowaliśmy bezpłatny przedświąteczny poczęstunek.

Bożonarodzeniowe drzewko ma szansę na drugie życie
Bożonarodzeniowe drzewko ma szansę na drugie życie

Nie wiesz, co po świętach zrobić z żywą choinką w doniczce? Zarząd Zieleni Miejskiej ma na to sprawdzony od kilku lat sposób: zamiast wyrzucać drzewko, przywieź je na parking przy ul. Za Torem 22. Wiosną ZZM posadzi wszystkie zebrane drzewka – jodły i świerki stworzą w przyszłości iglasty lasek miejski.

Przejdź się naturalnymi alejkami w parku rzecznym Wilga
Przejdź się naturalnymi alejkami w parku rzecznym Wilga

Zakończył się kolejny etap prac w parku rzecznym Wilga. Od wtorku, 15 grudnia można spacerować nowo wytyczonymi alejkami. Prace przebiegały z pełnym poszanowaniem przyrody.

Kierowco, uważaj na jeże!
Kierowco, uważaj na jeże!

W Krakowie pojawiły się tablice informacyjne o możliwości występowania jeży. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierowcom samochodów, by zachowali szczególną ostrożność w miejscach, gdzie przez jezdnię mogą przechodzić te małe zwierzęta.

Kulturalny przewodnik na weekend!
Kulturalny przewodnik na weekend!

W ten przedświąteczny weekend warto zrelaksować się w towarzystwie dobrego filmu, koncertu czy podczas spaceru po Krakowie. Mamy dla Was kilka ciekawych propozycji kulturalnych na najbliższe kilka dni.

Świąteczna pocztówka – koncert w podziękowaniu dla personelu medycznego
Świąteczna pocztówka – koncert w podziękowaniu dla personelu medycznego

Na specjalny koncert w ramach podziękowań dla lekarzy i pracowników służb medycznych z udziałem Renaty Przemyk, Tadeusza Apryjasa, Marka Piekarczyka, Łukasza Rybarskiego, Andrzeja Sikorowskiego oraz Jacka Wójcickiego zapraszają Miasto Kraków, Teatr Groteska – Scena Mistrzów, krakowscy artyści oraz pacjenci.

Jestem bliżej niż myślisz. PLAY KRAKÓW
Jestem bliżej niż myślisz. PLAY KRAKÓW

Ponad 15 tysięcy użytkowników w trzy miesiące! Kilkadziesiąt tysięcy odtworzeń materiałów i kilka premier przygotowanych specjalnie na potrzeby pierwszej w Polsce miejskiej platformy VOD. Kraków przygotował idealne rozwiązanie dla kultury na czas pandemii. A teraz wraz ze startującą kampanią wizerunkową chce zaprosić do wspólnego oglądania mieszkańców pozostałych miast.

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa Krytyki Politycznej!

W 2019 roku  polska policja wszczęła około dwa i pół tysiąca postępowań w sprawie zgwałcenia. Tylko w trochę więcej niż połowie z nich stwierdzono przestępstwo, a wykryto ponad tysiąc sto sprawców. Ofiarami w przeważającej części są kobiety. Ile z nich nie zgłasza przestępstwa organom ścigania? Ile nie ma przestrzeni i możliwości, by opowiedzieć o tym, co je spotkało? Polecamy ważną książkę Mai Staśko i Patrycji Wieczorkiewicz pt. "Gwałt polski".

ZOBACZ TAKŻE:
Urząd Miasta Krakowa zamknięty dla bezpośredniej obsługi klienta #EKOrEWOLUCJA: przystanek „Muzeum Narodowe” z fotowoltaiką
Ponowne kontrole maseczek w pojazdach komunikacji miejskiej Świąteczny Kiermash on-line
Alchemiczne odkrycia na ulicy Floriańskiej Wirtualna podróż po Plantach
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL