Magiczny Kraków NEWSLETTER
420 fb  yt
Jarmark wielkanocny na Rynku Głównym
Jarmark wielkanocny na Rynku Głównym

Barwny, przygotowany z dbałością o estetykę, nawiązującą do krakowskich motywów, eksponujący regionalne produkty i nawiązujący do wielkanocnych tradycji oraz dziedzictwa kulturalnego miasta ‒ taki jest jarmark wielkanocny. Po dwuletniej przerwie powrócił na Rynek Główny w nowej odsłonie. Odbywa się w dniach 7–18 kwietnia.

Porozmawiajmy o Krakowie... Spotkanie dla mieszkańców dzielnicy Bieżanów-Prokocim
Porozmawiajmy o Krakowie... Spotkanie dla mieszkańców dzielnicy Bieżanów-Prokocim

Zapraszamy mieszkańców dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim od udziału w spotkaniu w ramach akcji „Porozmawiajmy o Krakowie… w dzielnicach VIII-XIII”. W wydarzeniu, które odbędzie się 19 kwietnia, o godz. 17.00, w Szkole Podstawowej nr 148 przy ul. Żabiej 20, wezmą udział zastępcy prezydenta Krakowa Andrzej Kulig i Jerzy Muzyk, a także dyrektorzy najważniejszych wydziałów Urzędu Miasta Krakowa i miejskich jednostek organizacyjnych.

Podsumowujemy sezon grzewczy i kontrole uchwały antysmogowej
Podsumowujemy sezon grzewczy i kontrole uchwały antysmogowej

3061 kontroli przestrzegania uchwały antysmogowej przeprowadzili strażnicy miejscy w ciągu sześciu miesięcy zakończonego sezonu grzewczego. Od października 2021 r. do marca 2022 r. ujawnili 44 wykroczenia, nałożyli 23 mandaty karne, sporządzili 14 wniosków o ukaranie do sądu, pouczyli siedem osób.

Kolejna szkoła z nową halą sportową
Kolejna szkoła z nową halą sportową

Nowoczesna hala sportowa zlokalizowana przy ul. Branickiej 26 została właśnie oddana do użytku. We wtorek, 12 kwietnia, nastąpiło otwarcie obiektu przy Szkole Podstawowej nr 74.

Przed nami Wielkanoc pełna kultury
Przed nami Wielkanoc pełna kultury

Konkurs na emausowe drzewko, odpust Emaus, tradycyjne święto Rękawki, jarmark na Rynku Głównym, festiwal Misteria Paschalia i obydwie Pasje Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Capelli Cracoviensis – wszystkie te kulturalne przedsięwzięcia sprawiają, że Wielkanoc w Krakowie nabiera wyjątkowego charakteru. To znakomita propozycja zarówno dla mieszkańców, jak i wszystkich osób odwiedzających nasze miasto w tym czasie w poszukiwaniu ciekawych doświadczeń kulturalnych i duchowych.

Świąteczna opieka medyczna / Медична допомога в Кракові у період свят
Świąteczna opieka medyczna / Медична допомога в Кракові у період свят

W okresie świąt warto wiedzieć, gdzie można uzyskać pomoc medyczną oraz jakie apteki prowadzą całodobowe dyżury. W razie nagłej choroby lub pogorszenia stanu zdrowia, pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej niezależnie od tego, gdzie mieszka i do którego lekarza lub pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej zgłosił swoją deklarację.

Tradycyjne święcenie pokarmów w tym roku w zmienionej formie
Tradycyjne święcenie pokarmów w tym roku w zmienionej formie

W Wielką Sobotę, 16 kwietnia, na Rynku Głównym w ramach jarmarku wielkanocnego odbędzie się święcenie wielkanocnych pokarmów. Tradycyjne spotkanie z udziałem włodarzy miasta i Kościoła krakowskiego planowane jest jednak w zmienionej względem minionych edycji formule.

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Paradox!

„Chungking Express”– urzekająca i zagadkowa historia o samotności i mijaniu się w tłumie, w reżyserii Wong Kar Wai w najbliższą sobotę, 16 kwietnia o godz. 17.00 w Kinie Paradox. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na seans!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru KTO!

Teatr KTO zaprasza w najbliższych dniach na dwa spektakle: „Chór sierot” w reżyserii Jerzego Zonia i „Kredyt zaufania” Izy Kały, w reżyserii Anety Wróbel. Weź udział w konkursach i wygraj bilety na te wydarzenia!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

W swojej najnowszej książce „Odpal myślenie! Jak osiągnąć osobisty i zawodowy sukces. 9 prostych nawyków i strategii” Ozan Varol, były współpracownik NASA, twórca rakiet kosmicznych udowadnia, że nawyki i strategie myślenia naukowców pomagają w codziennym życiu, każda porażka to ważny krok na przód, a nuda wbrew pozorom jest sojusznikiem kreatywności.

ZOBACZ TAKŻE:
Tradycyjne Święto Rękawki na kopcu Krakusa Przed nami odpust Emaus. Tym razem organizowany przez miasto
Wielkanoc w komunikacji miejskiej KK zamiast KR, czyli nowe tablice rejestracyjne w Krakowie
Rozliczenie pobytu uchodźców w obiektach zbiorowego zakwaterowania Czym jest fleksitarianizm i czy warto go stosować?
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL