Magiczny Kraków NEWSLETTER
310 fb  yt
Radni zdecydowali: uchwała krajobrazowa przyjęta
Radni zdecydowali: uchwała krajobrazowa przyjęta

Po długiej dyskusji m.in. z udziałem przedstawicieli mieszkańców i branży reklamowej, radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia „Zasad warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń”, czyli tzw. uchwały krajobrazowej. Za było 36 radnych, 3 wstrzymało się od głosu.

Informacja służb sanitarnych dotycząca koronawirusa
Informacja służb sanitarnych dotycząca koronawirusa

W związku z wystąpieniem w ostatnich tygodniach w Chinach, we Włoszech, w Korei Południowej oraz innych krajach zachorowań z objawami, takimi jak: gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, przedstawiamy zalecenia służb sanitarnych dotyczące postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Skwer i rondo upamiętnią znanych krakowian
Skwer i rondo upamiętnią znanych krakowian

Zbigniew Wodecki i Krzysztof Kozłowski będą mieli swoje szczególne miejsca w Krakowie. Radni byli zgodni i przegłosowali uchwały, na mocy których skwer na Plantach będzie nosił imię Zbigniewa Wodeckiego, a rondo obok dworca – Krzysztofa Kozłowskiego.

Kraków przygotowuje się na zmiany klimatu
Kraków przygotowuje się na zmiany klimatu

Podczas dzisiejszej sesji radni będą głosować nad przyjęciem „Planu adaptacji miasta Krakowa do zmian klimatu do roku 2030”. W dokumencie wymienione zostały główne zagrożenia – zjawiska pogodowe i ich pochodne: zjawiska termiczne, opady, zanieczyszczenie powietrza, ale i działania adaptacyjne: więcej zieleni, więcej wody, zrównoważony transport czy udogodnienia dla mieszkańców.

Bezpieczny Zakrzówek priorytetem miasta
Bezpieczny Zakrzówek priorytetem miasta

Na Zakrzówku trwają prace, mające na celu zrealizowanie bezpiecznego miejsca dla mieszkańców Krakowa. Obecnie zabezpieczane są skały kamieniołomu. – W tej chwili teren jest placem budowy, jest to miejsce niebezpieczne. Prosimy o niewchodzenie na Zakrzówek, ponieważ może to grozić ciężkim wypadkiem – mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]
Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]

Ostatni weekend lutego i jednocześnie początek marca - trzeba uczcić jakoś tę zbliżającą się wielkimi krokami wiosnę! Najlepiej zaplanować przyszłe podróże - pomoże Wam w tym festiwal Navigator. Poza tym szykuje się sporo dobrych koncertów, m.in. Julii Marcell i Mery Spolsky. Nie zapomnijcie też o wyprawie do kina i na wystawę - to już ostatni weekend z World Press Photo!

Ruszają zgłoszenia do konkursu FMF Young Talent Award 2020
Ruszają zgłoszenia do konkursu FMF Young Talent Award 2020

Chciałbyś stworzyć własną muzykę do fragmentu serialu „The Crown”? FMF ponownie daje młodym kompozytorom szansę na pokazanie swoich umiejętności! Już po raz ósmy otwiera międzynarodowy konkurs FMF Young Talent Award. Autorskie propozycje muzyki do serialu Netflixa można zgłaszać do 22 marca, a 30 maja zwycięski utwór zabrzmi podczas koncertu TV Series Gala w TAURON Arenie Kraków.

Spacery literackie po raz siódmy w Krakowie
Spacery literackie po raz siódmy w Krakowie

Miłośnicy literatury i przechadzek po Krakowie mogą mieć powody do radości – w tym roku w ramach cyklu spacerów literackich po stolicy Małopolski organizowanego przez Kraków Miasto Literatury UNESCO przygotowano aż 17 tras, w tym kilka zupełnie nowych wędrówek. Przechadzki literackie będą organizowane od marca do października w każdą ostatnią sobotę miesiąca.

Weź udział w kampanii „Rowerem do pracy”!
Weź udział w kampanii „Rowerem do pracy”!

Z początkiem maja wystartuje czwarta edycja kampanii miejskiej „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca… i tak w kółko”. Firmy i instytucje zainteresowane udziałem w akcji mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 18 marca.

KONKURS !
Wygraj książkę o astrofizyce!

Bestsellerowa „Astrofizyka dla zabieganych” Neila deGrasse’a Tysona w zupełnie nowym wcieleniu – przedstawiamy Wam niesamowity przewodnik po wszechświecie w kolorowej, ilustrowanej wersji dla młodszych czytelników.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Polska i USA. Policja i FBI. Zagadkowe morderstwa w kolejnych stanach, tajemnice z czasów PRL-u i międzynarodowa siatka pedofili, którzy schowali się tam, gdzie nikt nie szuka. Czy mroczny świt obnaży to, co od lat pozostaje w ukryciu? Przedstawiamy Wam najnowszą książkę Klaudiusza Szymańczaka pt. "Mroczny świt"!

ZOBACZ TAKŻE:
Kładka nad al. Powstańców Śląskich rośnie w oczach Dlaczego warto zostać Krakowskim Ambasadorem Wielokulturowości?
Pierwsze urodziny Instytutu Literatury Utrwal ginące gatunki i wesprzyj misję zoo!
Nasze miasto. Nasza planeta. Nasz dom! Biegowa rywalizacja dla każdego, czyli Mini Cracovia Maraton
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL