Magiczny Kraków NEWSLETTER
177 fb  yt
Siatkarski turniej w doborowej obsadzie
Siatkarski turniej w doborowej obsadzie

To będzie wielka gratka dla kibiców siatkówki! Już w najbliższy piątek, 11 sierpnia, w naszym mieście rozpocznie się XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Na parkiecie w TAURON Arenie Kraków spotkają się reprezentacje Polski, Kanady, Francji i Rosji. Bilety na wydarzenie można kupić na stronie internetowej abilet.pl.

Kolejna fala upałów - ostrzeżenie synoptyków
Kolejna fala upałów - ostrzeżenie synoptyków

Kolejna fala upałów dociera do Małopolski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega, że w najbliższych dniach temperatura maksymalna może wynieść nawet 36 stopni Celsjusza. W związku z tym od dziś, od godz. 14:00, w województwie małopolskim będzie obowiązywać trzeci stopień zagrożenia upałami.

Wydłużone godziny zakazu postoju dorożek na Rynku Głównym
Wydłużone godziny zakazu postoju dorożek na Rynku Głównym

W związku z wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alertem na temat zagrożenia trzeciego stopnia upałami na terenie województwa małopolskiego, Urząd Miasta Krakowa, jako zarządca Rynku Głównego, w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Dorożkarzy Krakowskich, ogłosił zamknięcie postoju dla dorożek na Rynku Głównym: dziś w godzinach od godz. 13.00 do 19.00, a w czwartek i piątek od godz. 10.00 do 19.00.

Zbliża się smakowite święto, czyli Festiwal Pierogów w Krakowie
Zbliża się smakowite święto, czyli Festiwal Pierogów w Krakowie

Jeśli wierzyć staropolskiemu przysłowiu „chata bogata nie węgłami, ale pierogami” to trzeba przyznać, ze Kraków to jedno z najbogatszych miast na świecie. Od 11 do 15 sierpnia, już po raz piętnasty, spotkamy się na Festiwalu Pierogów. Na Małym Rynku – oprócz kilkudniowego ucztowania i konkursów kulinarnych – czeka również bogaty program artystyczno-muzyczny.

Kraków liderem w ekologicznym transporcie publicznym
Kraków liderem w ekologicznym transporcie publicznym

Od dziś, 9 sierpnia, krakowianie mają do dyspozycji 20 kolejnych autobusów miejskich zasilanych na prąd. Dostawa zamyka realizację pierwszej umowy podpisanej w kwietniu 2016 roku w ramach projektu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, na dostawę 107 nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska autobusów miejskich. Od czerwca 2016 roku na ulice Krakowa wyjechało już prawie 200 nowych autobusów, w tym autobusy elektryczne i hybrydowe.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Czujecie już powiew zbliżającego się końca wakacji? My staramy się o nim nie myśleć, tym bardziej, że w Krakowie lato nadal w pełni! W ten weekend to u nas zagości najpopularniejsza wakacyjna trasa koncertowa w Polsce - Męskie Granie! Z kolei na Dolnych Młynów w ramach Miejskiego Grania wystąpi Rasmentalism. Kto lubi się bać, niech kieruje swoje kroki do Multikina - tam czeka Was Noc Horrorów! A jak połączyć jedzenie z kulturą, jak co roku, pokaże nam Festiwal Pierogów na Małym Rynku. Sprawdźcie szczegóły w naszym weekendowym kulturalnym rozkładzie jazdy!

Nowa Huta jako miasto-maszyna na zwycięskim muralu
Nowa Huta jako miasto-maszyna na zwycięskim muralu

Krakowianie mogą już podziwiać mural Dariusza Milczarka „Kompozycja kubihutyczna 1” na ścianie budynku na os. Złotej Jesieni 11a. Twórca zwyciężył w konkursie na ekomural organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa i Związek Polskich Artystów Plastyków Oddział Krakowski.

„Let’s dance!” na Rynku Podgórskim
„Let’s dance!” na Rynku Podgórskim

W  najbliższą niedzielę, 13 sierpnia, od godz. 19:30 na Rynku Podgórskim będzie można oklaskiwać i zagrzewać do boju najlepszych tancerzy świata. Artyści rywalizować będą do dźwięków tworzonych na żywo przez czołowych światowych beatboxerów. Niedzielny turniej taneczny połączony z pokazami i krótkimi lekcjami tańca dla widzów to finał 11. edycji największego w Europie edukacyjnego festiwalu tanecznego Fair Play Dance Camp.

Transport miejski dla każdego – wypełnij ankietę
Transport miejski dla każdego – wypełnij ankietę

Co zrobić, żeby infrastruktura transportowa naszego miasta w większym stopniu uwzględniała potrzeby osób o ograniczonej mobilności – m.in. niepełnosprawnych, starszych, poruszających się z dziećmi czy kobiet w ciąży? Jeśli chcesz przyczynić się do pozytywnych zmian, wypełnij ankietę, która jest częścią pracy magisterskiej opracowywanej na Politechnice Krakowskiej. Jej wyniki zostaną przekazane do ZIKiT, a konkretnie do działu ds. mobilności aktywnej.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Stanisław Lem - pisarz, myśliciel, futurolog. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków. Maestrią kreowania odległych światów zaskakuje i zadziwia kolejne pokolenia czytelników. Tym razem polecamy Wam jego powieść pt. „Astronauci" i rozdajemy kilka jej egzemplarzy.

ZOBACZ TAKŻE:
Odwiedzamy krakowskie forty - „Łapianka” Wyprawka szkolna - można już składać wnioski
Stań „OKO w OKO z parkiem” i wygraj Jedenastu fotoreporterów w jednym miejscu!
Nowy most na Wiśle im. kard. Franciszka Macharskiego? Odwiedź Targi Sztuki Ludowej na Rynku Głównym
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL