Magiczny Kraków NEWSLETTER
286 fb  yt
Od 22 września zmiany w Strefie Płatnego Parkowania
Od 22 września zmiany w Strefie Płatnego Parkowania

W niedzielę, 22 września Strefa Płatnego Parkowania zostanie poszerzona o rejon Zabłocia i os. Podwawelskiego. Od tego dnia będzie ona obowiązywała od poniedziałku do soboty (nie jak do tej pory od poniedziałku do piątku) w godz. 10-20. Stawki pozostają bez zmian: 3 zł za pierwszą godzinę, 3,50 zł za drugą, 4,10 zł za trzecią i 3 zł za każdą kolejną.

Budżet obywatelski – znamy ostateczną listę projektów
Budżet obywatelski – znamy ostateczną listę projektów

Znamy już ostateczną listę projektów, na które będzie można głosować w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Znalazło się na niej 118 zadań ogólnomiejskich i łącznie 439 dzielnicowych. Głosowanie rozpocznie się 28 września i potrwa do 7 października.

Z końcem września na ul. Karmelicką wracają tramwaje
Z końcem września na ul. Karmelicką wracają tramwaje

W poniedziałek, 30 września, na ulicę Karmelicką wrócą tramwaje. Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, ruch samochodowy na tej ulicy zostanie dopuszczony tydzień później.

Przy ul. Mogilskiej załatwisz sprawy z planem i budową
Przy ul. Mogilskiej załatwisz sprawy z planem i budową

Trwają przygotowania do uruchomienia nowej lokalizacji Urzędu Miasta Krakowa. Wkrótce do budynku przy ulicy Mogilskiej 41 wprowadzą się dwie blisko współpracujące ze sobą komórki: Wydział Architektury i Urbanistyki oraz Wydział Planowania Przestrzennego. Większa i czytelnie zorganizowana przestrzeń podniesie komfort obsługi mieszkańców, a szybki przepływ informacji między wydziałami usprawni też proces sporządzania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
Zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Kraków po raz 20. weźmie udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu i 17. raz z rzędu będzie uczestniczyć w Europejskim Dniu bez Samochodu. Kampania potrwa od 16 do 22 września i ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców. Tegoroczne hasło to: „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy – CHODŹMY RAZEM!”.

Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]
Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]

To będzie koncertowo bardzo udany weekend w Krakowie! Na Szpitalnej zagra Bownik, w “Galicji” - Kraków Street Band, a poza tym plenerowa Podgórska Scena Muzyczna zaprasza! Nie zapominamy również o kinomanach, tym razem w kontekście Szama Movie Festival. Więcej przeczytacie w naszym kulturalnym przewodniku, polecamy!

„Zwierzyniec zaprasza Garbary”
„Zwierzyniec zaprasza Garbary”

„Zwierzyniec zaprasza Garbary” to tytuł nowej wystawy w Domu Zwierzynieckim – oddziale Muzeum Krakowa. Wernisaż odbędzie się już w piątek, 20 września, o godz. 17.00 na ul. Królowej Jadwigi 41.

Pasmo komiksowe na Festiwalu Conrada
Pasmo komiksowe na Festiwalu Conrada

Twórcy, wydawcy, tłumacze, krytycy i badacze komiksowego uniwersum – to goście kolejnego pasma, które właśnie ogłaszamy. Postaramy się pokazać bogactwo obrazkowych opowieści, zachęcić do lektury, a także skłonić do refleksji nad niektórymi zjawiskami związanymi z tą formą. Pokażemy, że komiks stał się jednym z najważniejszych tekstów naszej epoki, także w Polsce. Bądźcie z nami od poniedziałku do piątku w Metaforma Cafe na Powiślu 11 – staniecie się świadkami komiksowej opowieści, którą artyści stworzą na naszych oczach!

Liście do worka, nie do ogniska
Liście do worka, nie do ogniska

Jesień coraz bliżej. Zbliża się okres przycinania gałęzi oraz zrzucania przez drzewa i krzewy liści. Jak co roku przypominamy o zakazie spalania odpadów zielonych, który obowiązuje w Krakowie na terenach prywatnych. Odpady te odbiera z posesji MPO. Warto także pamiętać, że używanie dmuchaw do oczyszczania terenów z liści zwiększa zanieczyszczenie powietrza. Za bezprawne spalanie odpadów grozi kara grzywny do 5 tys. zł, a w postępowaniu mandatowym do 500 zł.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

"Login" sprawi, że już po kilkunastu stronach wyjmiecie karty SIM ze swoich smartfonów… Przedstawiamy Wam nowy cyberthriller Tomasza Lipko, autora głośnej powieści "Notebook"!

ZOBACZ TAKŻE:
#poznajHute - aleja Róż Zielone dachy pomysłem na walkę ze smogiem
Warsztaty komiksowe w Bibliotece Kraków Święto miodu w Dworku Białoprądnickim
Kultura dla seniorów na 3. Targach Seniora Już wkrótce Dni Pamięci Ofiar Gestapo
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL