Magiczny Kraków NEWSLETTER
326 fb  yt
PiknikuJEMY. Krakowianie gotują i polecają
PiknikuJEMY. Krakowianie gotują i polecają

Marzyliście kiedyś, aby wasz przepis znalazł się w prawdziwej książce kucharskiej? Znacie recepturę, która jest w waszej rodzinie od pokoleń i chcecie się nią podzielić? A może chętnie pokażecie swoją wariację na temat tradycyjnych dań? Jeżeli na którekolwiek z pytań odpowiedź brzmi twierdząco, mamy coś dla was! Rusza akcja „PiknikuJEMY. Krakowianie gotują i polecają”.

Rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

W poniedziałek, 15 czerwca rozpoczęła się rekrutacja do klas pierwszych liceów ogólnokształcących dla młodzieży, techników oraz szkół branżowych I stopnia. Tak samo jak w poprzednich latach, rekrutacja do szkół prowadzonych przez miasto Kraków jest realizowana z wykorzystaniem informatycznego systemu rekrutacyjnego e-omikron, z którego korzystają już także niektóre szkoły niesamorządowe.

W poniedziałek rusza remont wiaduktu na ul. Zakopiańskiej
W poniedziałek rusza remont wiaduktu na ul. Zakopiańskiej

W poniedziałek, 22 czerwca rozpocznie się pierwszy etap remontu dolnej części wiaduktu na ul. Zakopiańskiej (nad autostradą A4 i linią kolejową). Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Reklama w mieście na nowych zasadach
Reklama w mieście na nowych zasadach

Od środy, 1 lipca zaczną obowiązywać przepisy tzw. uchwały krajobrazowej, która została przyjęta przez Radę Miasta Krakowa pod koniec lutego. Dokument reguluje zasady i warunki sytuowania na terenie miasta obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

#badzturysta w swoim mieście w wakacje
#badzturysta w swoim mieście w wakacje

Miasto przygotowuje się do wakacji, które będą może inne niż do tej pory, ale tak samo jak zawsze pełne przygód i wspaniałych atrakcji dla wielbicieli Krakowa w każdym wieku. W tym tygodniu czeka fascynujący spacer po pełnym tajemnic Podgórzu, rozpoczniemy wakacyjną przygodę z leśnymi warsztatami i zajęciami w Lasku Wolskim, pobujamy się w rytmach Ulicznego Grania i odwiedzimy kolejne krakowskie instytucje, które kuszą bogatym programem atrakcji.

Kulturalny przewodnik weekendowy
Kulturalny przewodnik weekendowy

Kolejny weekend w Krakowie z coraz większą liczbą wydarzeń offline! Koncerty w ramach tegorocznych Wianków co prawda odbędą się online, ale możecie już zobaczyć na żywo spektakl w Teatrze im. Słowackiego lub obejrzeć film na dachu Agrafki. Więcej propozycji na spędzenie weekendu w naszym przewodniku!

Widzialne i niewidzialne – oto program główny 12. Festiwalu Conrada
Widzialne i niewidzialne – oto program główny 12. Festiwalu Conrada

O wyjątkowości tegorocznej edycji Festiwalu Conrada świadczy nie tylko doborowe grono gości z całego świata, a także wielość i różnorodność dyskutowanych w jego trakcie tematów. W związku z sytuacją pandemiczną w tym roku połączymy się internetowo z autorkami i autorami, gośćmi programu głównego wydarzenia. Spotkamy się m.in. z Sigrid Nunez, Markiem Bieńczykiem, Royem Jacobsenem, Karlem-Markusem Gaussem, Magdaleną Tulli i Elif Şafak.

#EKOrEWOLUCJA: wygraj upominek w konkursie
#EKOrEWOLUCJA: wygraj upominek w konkursie

W czwartek, 18 czerwca na Facebooku Krakowa po przerwie związanej z epidemią koronawirusa ruszają kolejne konkursy dla mieszkańców w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej #EKOrEWOLUCJA. Pięć pierwszych osób, które udzielą poprawnych odpowiedzi, otrzyma drobne upominki.

Wynalazek naukowców z AGH służy Operze Krakowskiej
Wynalazek naukowców z AGH służy Operze Krakowskiej

Naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej skonstruowali specjalną barierę orkiestronu, miejsca przeznaczonego dla orkiestry w operze lub teatrze, o regulowanej geometrii, która zapewnia lepszą słyszalność muzyki w sali oraz zwiększa komfort pracy muzyków. Opatentowany wynalazek z AGH znalazł zastosowanie w Operze Krakowskiej.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

"Leksykon światła i mroku" Simona Strangera to powieść uhonorowana Norweską Nagrodą Księgarzy 2018. Mistrzowskie połączenie autentycznej historii rodzinnej z wielką Historią!

ZOBACZ TAKŻE:
Rok 2021 będzie należał do Lema Zoo: maluchy dokazują na wybiegach
Lato z „Symbiozą” Arena Garden – wakacje pełne smaku
ZróbMY laTO razem! – zajęcia w klubach OK Kraków-Nowa Huta Połączmy się na sport(n)owo: 21 czerwca specjalne zajęcia halowe
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL