Magiczny Kraków NEWSLETTER
438 fb  yt
Woda w Krakowie jest bezpieczna
Woda w Krakowie jest bezpieczna

Woda dostarczana mieszkańcom Krakowa spełnia wszelkie wymagania prawne – informują Wodociągi Miasta Krakowa SA. Stosowane procesy uzdatniania zapewniają jej najwyższą jakość, a ciągły monitoring potwierdza jej pełne bezpieczeństwo.

Zapoznaj się z najnowszym Barometrem Krakowskim
Zapoznaj się z najnowszym Barometrem Krakowskim

Znamy wyniki tegorocznej edycji Barometru Krakowskiego. Mieszkańcy najbardziej docenili kulturę i rozrywkę, atrakcyjność centrum, poziom edukacji oraz zieleń miejską. Zdecydowana większość badanych (90 proc.) wyraziła zadowolenie z życia w Krakowie.

Szukasz lokalu użytkowego? Weź udział w aukcji
Szukasz lokalu użytkowego? Weź udział w aukcji

31 sierpnia odbędzie się kolejna aukcja na najem lokali użytkowych. Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie skierował do wynajęcia m.in. lokale przy ul. Karmelickiej, al. Słowackiego czy w Nowej Hucie, a także miejsca postojowe przy ul. Cieślewskiego.

Budowa bloku komunalnego przy ul. Fredry zakończona
Budowa bloku komunalnego przy ul. Fredry zakończona

Zakończyła się budowa bloku komunalnego przy ulicy Fredry – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. W nowym budynku jest 46 mieszkań, w tym pięć dla osób niepełnosprawnych. Łączna powierzchnia użytkowa budynku to 1 800 m2.

Od 18 sierpnia zmiany w rejonie ul. Bratysławskiej i Fieldorfa-Nila
Od 18 sierpnia zmiany w rejonie ul. Bratysławskiej i Fieldorfa-Nila

Od czwartku, 18 sierpnia, roboty torowe i drogowe w rejonie skrzyżowania ul. Bratysławskiej, Doktora Twardego, Wybickiego oraz na ul. Fieldorfa-Nila wejdą w kolejną fazę. W związku z tym zmieni się organizacja ruchu drogowego – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Prace na rondzie Matecznego, zmiany w komunikacji miejskiej
Prace na rondzie Matecznego, zmiany w komunikacji miejskiej

Na tydzień zamknięta została północna część ronda Matecznego. Zmieniono organizację ruchu drogowego, a także trasy linii tramwajowych i nocnych linii autobusowych. W rejon ronda dojeżdżają dzienne linie autobusowe, a także linie tramwajowe nr 11 i 78.

Festiwal Bomba Megabitowa już nadchodzi!
Festiwal Bomba Megabitowa już nadchodzi!

Nauka, kultura i technologia – te trzy światy będą przenikać się na jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu. Festiwal Przyszłości Bomba Megabitowa wypełni przestrzenie Krakowa w dniach 5-12 września. Tematem przewodnim będą zmiany klimatu, a pomysłami na to, jak im przeciwdziałać i jak się adaptować, podzielą się zaproszeni goście. Wśród nich: prof. Jerzy Bralczyk, s. Małgorzata Chmielewska, Sylwia Chutnik, Filip Springer, Adam Wajrak, prof. Marcin Wiącek, Piotr Witwicki i prof. Karolina Wigura, a także naukowcy z czołowych amerykańskich uczelni.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Każda książka Doroty Sumińskiej wyraża wielką miłość autorki i szczery podziw dla zwierząt, o których pisarka, lekarz weterynarii i zwierzęca behawiorystka w jednym, potrafi cudownie opowiadać. „Zwierz w łóżku” to zbiór felietonów napisanych z poczuciem humoru, optymizmem i dystansem do siebie, których bardzo nam w życiu potrzeba.

KONKURS !
Wygraj bilety na Kraków Live Festival!

Kraków Live Festival to dwudniowy festiwal muzyczny, który przyciąga do naszego miasta największe gwiazdy popu, rocka i hip-hopu. W tym roku wystąpią Ava Max, Bedoes, White 2115, Young Leosia, Julia Wieniawa oraz Kinny Zimmer. Zakończ festiwalowe lato wśród wielkich muzycznych emocji!

KONKURS !
Wygraj bilety na wystawę „To, co widzę, nie jest tym, co widzę”!

Bunkier Sztuki zaprasza na wystawę malarstwa Michała Stonawskiego pt. „To, co widzę, nie jest tym, co widzę”. Ekspozycję można oglądać do 2 października w pałacu Potockich przy Rynku Głównym.

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

Już w najbliższą sobotę, o godz. 18.00, Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl „Tajemniczy ogród”, inspirowany powieścią Frances Hodgson Burnett. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Ogrodu Doświadczeń!

Co najczęściej przywozimy z wakacji oprócz wspomnień? Selife! A czy wiecie, że pionierem tego rodzaju zdjęć w Polsce był pisarz Stanisław Ignacy Witkiewicz? Wkręć się w zbiory MIT a przy okazji wygraj bilet do Ogrodu Doświadczeń!

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

W Kinie Pod Baranami trwa 16. odsłona wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na jeden z pokazów!

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

ZOBACZ TAKŻE:
Koniec remontu przejazdu kolejowego na ul. Półłanki Nowy przetarg na modernizację Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana
Przed nami smoczy piknik w parku Lotników Polskich Już za kilka dni II Nowohuckie Senioralia
Smocze śniadanie na dobry początek dnia Dwa międzynarodowe turnieje tenisowe w Krakowie
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL