Magiczny Kraków NEWSLETTER
431 fb  yt
Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy. Charytatywny mecz pokazowy w Krakowie
Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy. Charytatywny mecz pokazowy w Krakowie

Iga Świątek od początku wojny nie kryje swojego wsparcia i solidarności z przyjaciółmi z Ukrainy. Od miesięcy wraz ze swoim zespołem pracowała nad wydarzeniem, które pozwoli przekuć jej wpływ w realną pomoc. Już w sobotę, 23 lipca w TAURON Arenie Kraków odbędzie się mecz pokazowy, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na wsparcie dzieci i nastolatków dotkniętych wojną w Ukrainie. Sprzedaż biletów na wydarzenie wystartuje na www.igaswiatek.pl w czwartek, 30 czerwca o godz. 18.00.  

Jak zmienia się nasze miasto? Zobacz raport o stanie gminy
Jak zmienia się nasze miasto? Zobacz raport o stanie gminy

71 proc. powierzchni Krakowa objęte miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Przybyło zieleni, nowych parków i akwenów. Mamy więcej ekologicznych środków transportu i ścieżek rowerowych. O tych i innych pozytywnych zmianach w naszym mieście przeczytamy w najnowszym raporcie o stanie gminy Kraków, który jest podsumowaniem działalności samorządu w niełatwym 2021 roku.

Prace na krakowskich drogach – lista najbliższych zmian
Prace na krakowskich drogach – lista najbliższych zmian

Już 30 czerwca, a także w pierwszych dniach lipca zostanie wprowadzonych szereg zmian w organizacji ruchu drogowego na przebudowywanych ulicach Krakowa. Dotyczą one m.in. al. 29 Listopada, ul. Glogera, ul. Igołomskiej, ul. Królowej Jadwigi, ul. Siewnej czy ul. Wrobela. Oto szczegóły:

Zmiany w punktach pomocowych dla uchodźców przy Dworcu Głównym
Zmiany w punktach pomocowych dla uchodźców przy Dworcu Głównym

Samorząd miasta od początku wojny wspiera uchodźców z Ukrainy w różnych miejscach na terenie Krakowa w wielu obszarach życia.

Od lipca punkt obsługi uchodźców w TAURON Arenie będzie zamknięty / З липня пункт обслуговування біженців на TAURON Arena буде закритий
Od lipca punkt obsługi uchodźców w TAURON Arenie będzie zamknięty / З липня пункт обслуговування біженців на TAURON Arena буде закритий

Jeszcze tylko do czwartku, 30 czerwca, w TAURON Arenie będzie działał punkt obsługi uchodźców. Wszystkie sprawy z zakresu pomocy socjalnej, edukacji czy pracy, które do tej pory mogli tam załatwić obywatele Ukrainy, będzie można nadal zrealizować, ale w poszczególnych punktach Urzędu Miasta Krakowa.

Лише до четверга, 30 червня, на TAURON Arena працюватиме пункт обслуговування біженців. Усі питання у сфері соціальної допомоги, освіти чи роботи, які досі могли вирішувати українські громадяни там,  можна буде вирішувати даоі, але в окремих пунктах Краківської міської адміністрації.

Kraków potrzebuje Lokalnej Organizacji Turystycznej
Kraków potrzebuje Lokalnej Organizacji Turystycznej

Trwają prace nad powstaniem w Krakowie Lokalnej Organizacji Turystycznej (LOT), zgodnie z rekomendacjami uchwalonej przez Radę Miasta Krakowa w marcu 2021 r. „Polityki zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021-2028”. Dokument powstał w odpowiedzi na potrzebę odbudowy turystyki w Krakowie po zapaści spowodowanej COVID-19. Obecnie konieczne jest również uwzględnienie negatywnych dla gospodarki turystycznej naszego miasta, skutków wojny w Ukrainie.

 

Kraków wśród miast prodemokratycznych
Kraków wśród miast prodemokratycznych

German Marshall Fund ogłosił w Brukseli, że 51 prezydentów miast, we współpracy ze Światowym Parlamentem Prezydentów, miastami zrzeszonymi w GMF oraz Paktem Wolnych Miast, podpisało Ogólnoświatową Deklarację Prezydentów na rzecz Demokracji.

KONKURS !
Wygraj bilety na spektakl „Friends – The musical parody”!

W ramach XII edycji festiwalu Krakowskie Miniatury Teatralne organizowanego przez Krakowskie Forum Kultury, Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na kolejny spektakl, czyli „Friends – The musical parody”! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilet na spektakl „Tresowany mężczyzna”!

Już niedługo rozpocznie się XII edycja znanego i cenionego festiwalu Krakowskie Miniatury Teatralne organizowanego przez Krakowskie Forum Kultury. W ramach wydarzenia, 18 lipca, o godz. 19.00, Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl Tresowany mężczyzna”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Co można wygrzebać z ziemi na terenie Polski? Agnieszka Krzemińska udowadnia, że polscy archeolodzy wcale się nie nudzą, nie tylko egipskie piramidy kryją w sobie fascynujące sekrety, a nasi tajemniczy przodkowie warci są bliższego poznania. „Grody, garnki i uczeni. O archeologicznych tajemnicach ziem polskich” to pozycja zarówno dla miłośników historii, jak i każdej ciekawskiej duszy.

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Mumerus!

W najbliższą niedzielę, 3 lipca, o godz. 19.00, Teatr Mumerus zaprasza na spektakl „Posiew Boga wojny”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Święto tańca w Krakowie – wygraj bilety!

Już 2 lipca w Auditorium Maximum niepowtarzalne widowisko taneczne, które odbędzie się podczas jubileuszowej Gali 18 urodzin Sabrosa Dance Studio. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

ZOBACZ TAKŻE:
Zacznij lipiec ze Smoczym Kinem Letnim Piotr Skrzynecki ma swój skwer w Krakowie
Przed nami kolejny etap prac w parku Bednarskiego Przejazdy dla uczniów w lipcu i sierpniu tylko z ważnym biletem
Zamknięcie postoju dorożek na Rynku Głównym 5 nawyków żywieniowych, które warto wprowadzić
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL