Magiczny Kraków NEWSLETTER
169 fb  yt
Budżet obywatelski: piknikuj i głosuj!
Budżet obywatelski: piknikuj i głosuj!

W sobotę 17 czerwca rusza głosowanie na projekty zgłoszone w IV edycji budżetu obywatelskiego Krakowa. Do wyboru jest 319 propozycji – ze wszystkimi można się zapoznać na specjalnej platformie internetowej albo… podczas pikników obywatelskich. W najbliższy weekend odbędą się dwie duże imprezy plenerowe promujące budżet obywatelski. W programie: prezentacje projektów, atrakcje i zabawy dla dzieci, przekąski z food trucka, wieczorna potańcówka, a przede wszystkim możliwość oddania głosu.

Sprawdź plan czerwcowych remontów dróg i chodników
Sprawdź plan czerwcowych remontów dróg i chodników

Sezon prac drogowych ruszył pełną parą. Remontowane są ulice, chodniki i infrastruktura rowerowa, tak aby poruszanie się po Krakowie było jeszcze bardziej komfortowe dla wszystkich użytkowników dróg – informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Oczy piłkarskiej Europy zwrócone na Kraków
Oczy piłkarskiej Europy zwrócone na Kraków

„Stars of today, superstars of tomorrow”, czyli „Gwiazdy dziś, supergwiazdy jutro”, to hasło Młodzieżowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO U21 Polska 2017. Nic dziwnego – w poprzednich edycjach imprezy zagrały m.in. takie ikony futbolu jak Zinedine Zidane, Andrea Pirlo, Frank Lampard czy Petr Ćech. Jakie gwiazdy najjaśniej zabłysną podczas tegorocznego turnieju? Przekonamy się podczas meczu finałowego w Krakowie.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Ten weekend w Krakowie zdecydowanie zdominuje jedna dziedzina sztuki, czyli teatr! A to za sprawą kolejnej edycji Nocy Teatrów, która odbędzie się z soboty na niedzielę w naszym mieście. Jeśli nie zdążyliście zdobyć wejściówek na Wasze ulubione spektakle, nie martwcie się - będzie też dużo widowisk plenerowych. A poza tym czeka nas mocne uderzenie na Impact Festivalu, Jarmark Świętojański, a także inne plenerowe imprezy. Lato kulturalnie nas rozpieszcza, szczególnie w weekend - sprawdźcie w naszym rozkładzie jazdy!

XI Noc Teatrów coraz bliżej!
XI Noc Teatrów coraz bliżej!

Przed nami wydarzenie, które co roku przyciąga tysiące turystów i mieszkańców Krakowa. W nocy z 17 na 18 czerwca odbędzie się XI Noc Teatrów. To prawdziwe święto dla miłośników teatru. Zobaczymy wtedy kilkadziesiąt spektakli.

Posmakuj renesansowych historii na Jarmarku Świętojańskim
Posmakuj renesansowych historii na Jarmarku Świętojańskim

Już 16 czerwca, tradycyjnie na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem, rozpocznie się tegoroczny Jarmark Świętojański. Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, wszyscy chętni będą mogli przenieść się choć na chwilę w fascynujący świat renesansu. Czekać będą: spektakle, bale, pokazy walki oraz uczty. Zanim jednak rozpocznie się Jarmark czeka nas spektakularna premiera: wielka akcja kulinarna w dziesięciu krakowskich restauracjach, podczas której będzie można skosztować dań inspirowanych kuchnią czasów królowej Bony!

Wianki - Święto Muzyki 2017 w pełnej odsłonie!
Wianki - Święto Muzyki 2017 w pełnej odsłonie!

Cały Kraków będzie tętnić muzyką 24 czerwca. Do pięciu głównych scen – Hard Rock Cafe Kraków, debiutantów, krakowskiej, jazzowej, święta ulicy Stolarskiej dochodzi szósta - alternatywna. Ponadto: konkurs na najpiękniejszy wianek, Unsound Silent Disco, noc klubowa i wydarzenia towarzyszące. Niech się święci muzyka!

Zagłosuj! Wybierz szkocką kratę dla Krakowa!
Zagłosuj! Wybierz szkocką kratę dla Krakowa!

Rozpoczęło się głosowanie na projekt szkockiej kraty dla Krakowa. Unikatowy wzór szkockiego tartanu dla naszego miasta zostanie wybrany przez krakowian w internetowej ankiecie, która jest dostępna poniżej. Od 12 do 24 czerwca mieszkańcy Krakowa mogą spośród pięciu projektów wybrać jeden, który według nich najbardziej oddaje charakter naszego miasta.

Lato w mieście pełne przygód!
Lato w mieście pełne przygód!

23 czerwca zabrzmi ostatni dzwonek zwiastujący niecierpliwie wyczekiwane przez uczniów wakacje. Nie wszystkie dzieci wyjadą w tym czasie z miasta. Dla tych, które spędzą letnie miesiące lub ich część w Krakowie, miejskie instytucje – szkoły, domy i kluby kultury, muzea i ośrodki sportowe – przygotowały bogaty program zajęć. Najmłodsi krakowianie będą mogli nie tylko odpocząć i bezpiecznie bawić się z rówieśnikami, ale też rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Lato w mieście może być czasem pełnym przygód!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Tego lata, w Zawrociu” Hanny Kowalewskiej to magiczna opowieść o lecie, szukaniu własnych korzeni i przede wszystkim o urodzie życia. To powieść, która udowadnia, że przeszłość może być równie fascynująca jak teraźniejszość. Dwie kobiety, stara i młoda, dwie mentalności, dwa charaktery, spotkanie, które odmienia na zawsze. A do tego czarny fortepian, muzyka i skrywane namiętności, które targają bohaterami powieści. Mamy kilka egzemplarzy tej książki do rozdania w konkursie - spróbujcie swoich sił!

ZOBACZ TAKŻE:
Integracyjny festyn dla dzieci na Rynku Głównym Znamy pierwszych gości Festiwalu Conrada
Komunikacją miejską na mecze EURO U21 AGH zbiera materiały archiwalne na swój jubileusz
Przebudowa ul. Basztowej - zmiany w komunikacji miejskiej Krakowskie Miniatury Teatralne już w lipcu
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL