Magiczny Kraków NEWSLETTER
470 fb  yt
Od kwietnia zmiana godzin obsługi mieszkańców w magistracie
Od kwietnia zmiana godzin obsługi mieszkańców w magistracie

Od wtorku, 11 kwietnia, Urząd Miasta Krakowa przywraca popołudniową obsługę mieszkańców. Magistrat będzie przyjmował mieszkańców w godzinach od 7.40 do 18.00. Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych będą otwarte od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00–18.00.

Porozmawiajmy o Krakowie... Wkrótce spotkanie dla mieszkańców Prądnika Czerwonego
Porozmawiajmy o Krakowie... Wkrótce spotkanie dla mieszkańców Prądnika Czerwonego

Trwa cykl spotkań dotyczących potrzeb i oczekiwań mieszkańców w ramach akcji „Porozmawiajmy o Krakowie... – w dzielnicach I–VII”. Już 4 kwietnia zapraszamy na spotkanie mieszkańców Prądnika Czerwonego.

 Przedświąteczny weekend ze wzmocnioną komunikacją miejską
Przedświąteczny weekend ze wzmocnioną komunikacją miejską

Okres przedświąteczny nabiera rozpędu. W związku ze spodziewanym większym zapotrzebowaniem na przewozy komunikacją miejską, w najbliższy weekend, 1 i 2 kwietnia, zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów. Dotyczą one linii nr 8, 130, 138, 164, 174, 178, 511 i 578.

Zaawansowane prace przy budowie tunelu wzdłuż ul. Opolskiej
Zaawansowane prace przy budowie tunelu wzdłuż ul. Opolskiej

Roboty przy budowie tunelu wzdłuż ul. Opolskiej są mocno zaawansowane. Gotowa jest już konstrukcja tunelu, do realizacji pozostały jeszcze roboty towarzyszące – dylatacje, izolacje, elementy odwodnienia, zasypki i konstrukcja drogowa wewnątrz tunelu i na dojazdach.

Więcej miejsc w żłobkach w Krakowie
Więcej miejsc w żłobkach w Krakowie

Do 2026 roku w Krakowie może przybyć 800 nowych miejsc dla dzieci w żłobkach. Kraków ma zagwarantowane środki na ten cel z Krajowego Planu Odbudowy na tworzenie nowych miejsc opieki, w ramach ogłoszonego programu MALUCH+ 2022-2029 w kwocie 22 mln zł netto. Dodatkowo na utrzymanie każdego miejsca gmina będzie miesięcznie otrzymywać 837 zł, przez okres pierwszych 3 lat.

Przyjdź na warsztaty w dobrym klimacie
Przyjdź na warsztaty w dobrym klimacie

Ruszamy z nowym cyklem warsztatów organizowanych w ramach kampanii „Kraków w dobrym klimacie”. W poniedziałek, 3 kwietnia, zapraszamy na pierwsze warsztaty, podczas których dorośli będą mogli posadzić rośliny w upcyclingowych butelkach, a dzieci stworzą ekologiczne dzwonki wielkanocne.

Dofinansowanie remontu Stadionu Miejskiego im. H. Reymana
Dofinansowanie remontu Stadionu Miejskiego im. H. Reymana

Kraków zyska dodatkowe 8,9 mln zł na modernizację Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki umożliwi wykonanie kompleksowego remontu zadaszenia. Poszerzony zostanie również zakres unowocześnienia systemów bezpieczeństwa. Inwestycja jest realizowana na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa HarperCollins!

 „Sarah Bernhardt. Niezrównana aktorka” C.W. Gortnera to fabularyzowana biografia aktorki, która zmieniła oblicze sceny. Zdeterminowana, ambitna, błyskotliwa i utalentowana, w wieku 30 lat miała świat u swych stóp.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Bagatela!

W niedzielę, 2 kwietnia o godz. 17.00 Teatr Bagatela zaprasza na Scenę na Sarego 7 na spektakl „Aleja Zasłużonych”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Akcja „Wisła” '47. Komunistyczna czystka etniczna”, nowa książka profesora Grzegorza Motyki nie jest próbą rozdrapywania starych ran, a sprawiedliwego opisania trudnej przeszłości narodów polskiego i ukraińskiego. To historia opowiedziana bez uprzedzeń i kulturowej stronniczości, pozwalająca zrozumieć zawiłą relację dwóch, sąsiadujących ze sobą państw. 

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Patrycji Markowskiej!

W sobotę, 1 kwietnia o godz. 20.00 Klub Studio zaprasza na koncert Patrycji Markowskiej. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Pałacu Sztuki!

W samym centrum Krakowa, tuż przy Rynku Głównym, na placu Szczepańskim znajduje się jeden z
najpiękniejszych budynków secesyjnych – Pałac Sztuki. Jest siedzibą powstałego w 1854 roku
Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych – najstarszego w tej części Europy. Na trzech powierzchniach
wystawowych organizowanych jest ok. 30 wystaw rocznie.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

W najbliższą niedzielę, 2 kwietnia, o godz. 11.00 Teatr Groteska zaprasza na „Wścibskich”. Weź udziałw naszym konkursie i wygraj bilety na spektakl!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Ludowego!

Niespodzianka z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru! Teatr Ludowy przygotował po 1 podwójnym zaproszeniu na wybrane spektakle, do wygrania w naszych konkursach. A dla tych, którym wygrać się nie uda, przygotowano bilety w promocyjnej cenie, czyli 35 zł/os.

ZOBACZ TAKŻE:
Trenuj w Krakowie! 1 kwietnia trening piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży Trenuj w Krakowie! 1 kwietnia zajęcia biegowe i nordic walking
Wersja portalu Kraków Heritage rozbudowana Przyjdź i zasadź z nami las!
Godziny pracy magistratu przed świętami Przed Krakowem stabilna perspektywa finansowa
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL