Magiczny Kraków NEWSLETTER
449 fb  yt
Tramwaje nie dojeżdżają do ul. Bratysławskiej
Tramwaje nie dojeżdżają do ul. Bratysławskiej

Trwają intensywne prace na torowisku do pętli na os. Krowodrza Górka. Aby jeszcze w tym miesiącu mogły wrócić tam tramwaje, niezbędne jest m.in. zlikwidowanie tymczasowej „przejazdówki” w rejonie przystanku „Bratysławska” oraz przeprowadzenie jazd próbnych. W związku z tym od 2 listopada został wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od „Dworca Towarowego” w kierunku ul. Bratysławskiej.

Ruszają konsultacje w sprawie rozbudowy ul. Bolesława Śmiałego
Ruszają konsultacje w sprawie rozbudowy ul. Bolesława Śmiałego

9 listopada ruszą konsultacje społeczne w sprawie rozbudowy ulicy Bolesława Śmiałego w Tyńcu. Opinie i uwagi będą zbierane aż do 2 grudnia.

Rozbudowa ul. Łozińskiego i Dybowskiego – spotkanie informacyjne
Rozbudowa ul. Łozińskiego i Dybowskiego – spotkanie informacyjne

W czwartek, 10 listopada, odbędzie się spotkanie informacyjne online w sprawie rozbudowy ulic Łozińskiego i Dybowskiego w Kościelnikach.

Konsultacje ws. tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej potrwają dłużej
Konsultacje ws. tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej potrwają dłużej

Nie do 18 listopada, jak planowano, ale do 2 grudnia będą trwały konsultacje społeczne dotyczące budowy tras Zwierzynieckiej i Pychowickiej. W związku z wydłużeniem okresu zaplanowano również dodatkowe spotkanie z mieszkańcami oraz dyżury telefoniczne.

W przyszłym roku wzrośnie podatek od nieruchomości
W przyszłym roku wzrośnie podatek od nieruchomości

Krakowscy radni na sesji, która odbyła się 27 października, ostatecznie zdecydowali, że stawki podatku od nieruchomości wzrosną o 10%. Przyjęta uchwała łagodzi skutki inflacji dla budżetu Miasta Krakowa (która na koniec września wynosi już 17,2%) i zapewnia dodatkowe wpływy budżetowe o 44 mln zł.

Woda w Krakowie jest czysta i bezpieczna dla mieszkańców
Woda w Krakowie jest czysta i bezpieczna dla mieszkańców

W odniesieniu do rozpowszechnianych fałszywych informacji dotyczących złej jakości wody, Wodociągi Miasta Krakowa SA oświadczają, że krakowski system zaopatrzenia w wodę jest w pełni bezpieczny.

Czasowe ograniczenia działalności punktów paszportowych w Małopolsce
Czasowe ograniczenia działalności punktów paszportowych w Małopolsce

W pierwszej połowie listopada, w wybranych dniach, nie będzie możliwości złożenia wniosków paszportowych ani odbioru paszportów. Ograniczenia w działalności punktów w Małopolsce wynikają z koniecznych zmian technicznych. Poprzedzać one będą wejście w życie nowej ustawy, która przyniesie też usprawnienia w pozyskiwaniu dokumentów paszportowych.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Stary bolszewik”, mroźna północ, tajemniczy tubylcy, niecodzienni towarzysze i depczący po piętach sowiecki pościg. „Chołod”, nowa książka Szczepana Twardocha to mroczna opowieść o walce o przetrwanie w surowym świecie, w którym wielkie idee giną w zderzeniu z ponurą rzeczywistością.

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

Adin, dwa, tri… Gwiazda telewizji lat 90-tych, charyzmatyczny uzdrowiciel, przyciągający przed ekrany miliony wraca do Polski – zapraszamy na seanse uzdrawiające do Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie 6 listopada, o godz. 19.00. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Ludowego!

5 listopada w Teatrze Ludowym odbędzie się premiera spektaklu „Don Kichot rzewne pieśni kobiety popularne seriale i rycerze” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety na X Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej!

Trwa 10. edycja Międzynarodowego Festiwal Improwizacji Scenicznej. Weź udział w konkursie i wygraj wejściówki na piątek, 4 listopada!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Bagatela!

W najbliższą sobotę, 5 listopada, o godz. 19.15, Teatr Bagatela (Scena na Sarego) zaprasza na „Aleję Zasłużonych”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Sixpounder!

W najbliższy piątek, 4 listopada, o godz. 19.30 Klub Zaścianek zaprasza na koncert zespołu The Sixpounder. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Kijów!

Pokazy przedpremierowe filmów, retransmisja opery, start cyklu „Czytanie przy ekranie” i odsłonięcie rocznicowej rzeźby. Tak zapowiadają się urodziny Kina Kijów, które odbędą się 6 listopada. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na poszczególne wydarzenia!

ZOBACZ TAKŻE:
Startuje „Szkoła czytania KMLU” w pałacu Potockich Kraków stolicą branży spotkań w ramach 61. ICCA World Congress
Remont na al. 3 Maja, zmiany w kursowaniu tramwajów Zaawansowanie prac na budowie KST do Górki Narodowej
Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie – wypełnij ankietę! TAK/NIE – Zdecyduj o nocnym handlu alkoholem w sklepach!
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL