Magiczny Kraków NEWSLETTER
221 fb  yt
Budżet obywatelski: głosowanie coraz bliżej!
Budżet obywatelski: głosowanie coraz bliżej!

Już 16 czerwca rozpocznie się głosowanie w V edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Mieszkańcy będą mogli wybierać spośród 431 propozycji: 123 ogólnomiejskich oraz 308 dzielnicowych. Głosowanie potrwa do 30 czerwca, a w tym roku po raz pierwszy będą w nim mogli wziąć udział także cudzoziemcy, coraz liczniej osiedlający się w Krakowie.

Nowe zasady bezpłatnej komunikacji w dni smogowe
Nowe zasady bezpłatnej komunikacji w dni smogowe

W piątek, 8 czerwca, ukazało się zarządzenie prezydenta Krakowa w sprawie zmiany zasad wprowadzania bezpłatnej komunikacji miejskiej w dniach z dużymi przekroczeniami określonych poziomów szkodliwych substancji w powietrzu. Projekt trafi pod obrady Rady Miasta Krakowa na najbliższej sesji, w środę, 27 czerwca.

Weekend bez tramwajów w tunelu pod dworcem
Weekend bez tramwajów w tunelu pod dworcem

O piątku, 15 czerwca, od godz. 22.00, do niedzieli, 17 czerwca, w związku z prowadzoną modernizacją systemu monitoringu w tunelu tramwajowym zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od ronda Mogilskiego do Politechniki.

Jak będzie wyglądał pl. Świętego Ducha?
Jak będzie wyglądał pl. Świętego Ducha?

Poznaliśmy projekt zagospodarowania pl. Świętego Ducha, w pobliżu Teatru im. Juliusza Słowackiego, na którym obecnie znajduje się parking. W przyszłym roku to miejsce zmieni się nie do poznania.

W Krakowie powstanie piłkarska strefa kibica
W Krakowie powstanie piłkarska strefa kibica

Kraków szykuje się do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Przy Hali 100-lecia Cracovii i Centrum Osób Niepełnosprawnych powstanie Krakowska Strefa Kibica. Pierwszy mecz zobaczymy już w czwartek, 14 czerwca. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Kraków, Stowarzyszenie KS Cracovia 1906 oraz Małopolska Organizacja Turystyczna. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło radio RMF FM.

Kulturalny rozkład jazdy na weekend [KONKURS]
Kulturalny rozkład jazdy na weekend [KONKURS]

W ten weekend rozkwitnie kulturalne życie nocne w Krakowie! A to za sprawą Nocy Teatrów i Nocy Tańca! Poza tym niedaleko odbywa się TAURON Life Festival Oświęcim, w ICE wystąpią legendy rocka - King Crimson, a w kinach zarówno przedpremiery, jak i klasyki. Czego chcieć więcej? Oto nasz rozkład jazdy na weekend!

Przed nami XII Noc Teatrów
Przed nami XII Noc Teatrów

70 spektakli teatralnych, w tym siedem przedstawień plenerowych znalazło się w programie tegorocznej Nocy Teatrów, która odbędzie się z 16 na 17 czerwca. Na zainteresowanych czekają spektakle w salach krakowskich teatrów i w plenerze. Organizatorami Nocy Teatrów są Miasto Kraków i Teatr KTO.

Cały Kraków roztańczony
Cały Kraków roztańczony

W niedzielę, 17 czerwca cały Kraków będzie roztańczony, a to wszystko za sprawą pierwszej Nocy Tańca. W programie znalazły się spektakle i pokazy taneczne, prezentacje autorskich projektów, pokazy sztuki tanecznej, warsztaty tańca oraz eksperymenty taneczne. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

„Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, czyli IV Sinfonietta Festival  [KONKURS]
„Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, czyli IV Sinfonietta Festival [KONKURS]

Już 25 czerwca Jerzy Maksymiuk, Sinfonia Varsovia i Sinfonietta Cracovia staną do muzycznego pojedynku na estradzie Filharmonii Krakowskiej. Nad przebiegiem tej utrzymanej w sportowym duchu rywalizacji czuwać będzie będzie Filip Jaślar ‒ znany z poczucia humoru członek kultowej Grupy MoCarta.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Autorka bestsellerowej „Historii pszczół" – sprzedanej w Polsce w nakładzie 65 tysięcy egzemplarzy – powraca z niezwykłą powieścią o... wodzie. Przyszłość bez niej jest bardziej przerażająca niż świat bez pszczół. Oto Maja Lunde i jej „Błękit"!

ZOBACZ TAKŻE:
Wojenna historia Krakowa na rowerze Zobacz ulicę Bracką w 360°
Pasmo literackie podczas 28. Festiwalu Kultury Żydowskiej Kurtyny wodne na upalne dni
Puchar Świata w slalomie kajakowym na torze Kolna III Piknik sąsiedzki w Czyżynach
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL