Magiczny Kraków NEWSLETTER
429 fb  yt
Bliżej do budowy kładki Kazimierz – Ludwinów
Bliżej do budowy kładki Kazimierz – Ludwinów

Zostało wydane pozwolenie na budowę dla kładki pieszo-rowerowej, która połączy Kazimierz z Ludwinowem. W najbliższych miesiącach Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosi przetarg na roboty budowlane. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Harmonogram dyskusji publicznych dotyczących planów miejscowych
Harmonogram dyskusji publicznych dotyczących planów miejscowych

W trakcie przygotowania planów miejscowych ważnym elementem są dyskusje publiczne, w których biorą udział mieszkańcy. W najbliższym czasie takie spotkania będą dotyczyły trzech planów: Nowego Miasta, Zakamycza oraz Żabińca.

Razem z mieszkańcami wdrażamy Strefę Czystego Transportu
Razem z mieszkańcami wdrażamy Strefę Czystego Transportu

Strefa Czystego Transportu (SCT) powinna być wdrażana w oparciu o łagodne i etapowe ograniczenia, co pozwoli mieszkańcom oraz osobom wjeżdżającym do miasta dostosować się do nowych regulacji. To jeden z kluczowych wniosków, jakie wypracowano w ramach konsultacji społecznych, dotyczących wprowadzenia SCT w Krakowie.

Trwają prace nad przebudową ul. Królowej Jadwigi
Trwają prace nad przebudową ul. Królowej Jadwigi

Ul. Królowej Jadwigi – na odcinku od Robla do Tondosa – zostanie przebudowana. Dodatkowo rozbudowane zostaną fragmenty ul. Lajkonika i Korzeniowskiego oraz przebudowana zostanie ul. Borowego (w granicy istniejącego pasa drogowego). W pierwszej kolejności realizowane są prace związane z wymianą lub budową infrastruktury podziemnej, później układane będą chodniki, a na końcu pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa.

Niecki basenowe w Zakrzówku to wciąż teren budowy
Niecki basenowe w Zakrzówku to wciąż teren budowy

Teren przyszłego parku Zakrzówek jest w dalszym ciągu terenem budowy – dotyczy to zarówno budynków kubaturowych, jak i wykonanych podwieszanych niecek basenowych. Baseny w tym momencie nie są używane, dlatego widoczny na ich dnie osad to naturalne zjawisko porastania glonami występującymi w tego rodzaju zbiornikach wodnych.

W Nowej Hucie powstał ogród terapeutyczny
W Nowej Hucie powstał ogród terapeutyczny

Obiekt będzie wspomagał terapię i odbudowę zdrowia, pozwoli wykorzystać lecznicze właściwości roślin, a także będzie miejscem wytchnienia i przestrzenią do bezpiecznego odpoczynku – przy Zespole Szkół Specjalnych nr 14 w Nowej Hucie powstał ogród terapeutyczny, składający się z pięciu wysp. Oficjalne otwarcie ogrodu odbyło się 14 czerwca, wraz z szeregiem wydarzeń towarzyszących.

Akcja „Lato w szkole” powraca i urozmaici uczniom wypoczynek
Akcja „Lato w szkole” powraca i urozmaici uczniom wypoczynek

Po pandemicznej przerwie wraca akcja „Lato w szkole” – czyli finansowane przez miasto półkolonie skierowane do uczniów samorządowych szkół podstawowych. Jak co roku, dzieci będą uczestniczyć w zajęciach i aktywnościach, które urozmaicą ich wypoczynek o elementy edukacyjne, twórcze i integracyjne. W te wakacje z oferty przygotowanej przez 66 samorządowych szkół podstawowych, w tym 4 specjalne, skorzysta około 9 tys. dzieci, a miasto przeznaczy na ten cel 1,6 mln zł.

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

W najbliższy wtorek, 21 czerwca, o godz. 20.15, Kino Pod Baranami zaprasza na „Re Granchio” – film prezentowany w ramach przeglądu nowego kina włoskiego. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na seans!

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa HarperCollins!

Pasjonująca i sentymentalna podróż w świat sztuki i polskiej historii czyli książka holenderskiej pisarki i znawczyni sztuki Gerdien Verschoor „Dziewczyna i uczony”. Autorka kreśli w powieści zaskakującą opowieść o losach dwóch obrazów pędzla mistrza Rembrandta – „Dziewczyny w ramie obrazu” i „Uczonego przy pulpicie” – splatając ją z historią życia niezwykłej kobiety, Karoliny Lanckorońskiej, która te i wiele innych dzieł zachowała dla potomności.

KONKURS !
Wygraj książkę z wydawnictwa Novae Res!

Życie w niewoli może doprowadzić do utraty zmysłów… Ale co, jeśli to bycie człowiekiem jest karą najgorszą z możliwych? Co ci pozostanie, gdy twoje ciało stanie się celą, a świat surowym więzieniem? Przekonaj się, sięgając po odważną i pełną humoru powieść Katarzyny Cholewy, autorki z Krakowa!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Anna Dziewit-Meller zaprasza do wspólnego „Darcia pierza” nie tylko kobiety, ale i mężczyzn, gotowych wysłuchać kobiecych opinii na temat otaczającego nas świata. Dziennikarka przygląda się zmaganiom społeczeństwa z rzeczywistością, wyciąga wnioski, szczerze dzieli się swoimi przemyśleniami, a wszystko to z odpowiednią dozą zdrowej ironii i ciętego humoru.

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

Teatr Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl „Wszystko o mojej matce” w najbliższą niedzielę, 19 czerwca, o godz. 19.00. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

Wygnany z Westfalii, za afekt miłosny do córki barona de Thunder Ten Tronckh, Kandyd przemierza różne zakątki świata. Przeświadczenie młodzieńca o tym, że wszystko w świecie dzieje się doskonale, zostaje wystawione na poważną próbę. „Kandynd czyli Optymizm” już w najbliższą sobotę, o godz. 19.00 w Teatrze Groteska.

ZOBACZ TAKŻE:
Przed nami długi weekend w komunikacji miejskiej Co zrobić z kłódkami na kładce o. Bernatka? Czekamy na Twój pomysł!
Agencja ONZ ds. Uchodźców wspiera Kraków w pomaganiu Andrzej Mleczko honorowym obywatelem Krakowa
Kraków Miastem Gospodarzem Pucharu Świata w Slalomie Kajakowym Jak poprawić wchłanianie żelaza?
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL