Magiczny Kraków NEWSLETTER
216 fb  yt
Park Stacja Wisła dla mieszkańców
Park Stacja Wisła dla mieszkańców

W piątek, 11 maja, o godz. 18.00, oficjalnie otwarty zostanie park Stacja Wisła. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców mnóstwo atrakcji. Warto przybyć i cieszyć się kolejnym zielonym miejscem na mapie Krakowa.

Budżet obywatelski: trwa weryfikacja rekordowej liczby projektów
Budżet obywatelski: trwa weryfikacja rekordowej liczby projektów

W V edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa mieszkanki i mieszkańcy złożyli 678 projektów – to najwięcej w historii głosowania. Propozycje zadań, które pozytywnie przeszły weryfikację formalną, trafiają do jednostek merytorycznych, gdzie są oceniane pod kątem prawnym. Weryfikacja potrwa do 31 maja. Ostateczną listę projektów, na które będzie można głosować, poznamy 4 czerwca. Gdzie w tym roku krakowianie widzą największą potrzebę zmian?

W Krakowie powstanie 60 km nowych dróg dla rowerów
W Krakowie powstanie 60 km nowych dróg dla rowerów

Kraków ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę rowerową, w zeszłym roku wyprzedzała go tylko Warszawa i Wrocław (według Serwisu Samorządowego PAP). W ciągu najbliższych dwóch lat miasto planuje budowę około 60 kilometrów ścieżek rowerowych za blisko 100 milionów złotych. Powstaną one w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz prowadzonych inwestycji. Układ ścieżek rowerowych w Krakowie jest w systemie dróg małopolskich – specjalnym programie, którego celem jest stworzenie spójnej sieci dróg dla jednośladów przebiegających przez całe województwo małopolskie.

W niedzielę uroczystości ku czci św. Stanisława
W niedzielę uroczystości ku czci św. Stanisława

W niedzielę, 13 maja, odbędą się tradycyjne uroczystości ku czci św. Stanisława. W trakcie przejścia procesji planowane jest wyłączenie napięcia w sieci trakcyjnej oraz wstrzymanie pojazdów na ul. Podzamcze, Stradomskiej i Krakowskiej.

Wsiądź do autobusu do kariery!
Wsiądź do autobusu do kariery!

Trwa druga edycja akcji „Autobus do kariery w MPK SA w Krakowie”. Do 11 maja po ulicach Krakowa kursuje zabytkowy autobus, który zamienił się w mobilny punkt informacyjny dla wszystkich osób zainteresowanych pracą w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym.

Kulturalny rozkład jazdy na weekend [KONKURS]
Kulturalny rozkład jazdy na weekend [KONKURS]

Wszyscy już pewnie wrócili z majówki i czekają na wiele wiosennych wrażeń na weekend w Krakowie. Nie zawiodą się - będzie się działo! Premiera teatralna w Barakah, najsłynniejsze polskie piosenki w ICE, festiwale - jeden z gatunku tańca współczesnego, a inny na temat kultury rumuńskiej. Jeszcze więcej pomysłów na spędzenie weekendu znajdziecie poniżej - w kulturalnym rozkładzie jazdy!

Pierwszy koncert Shawna Mendesa w Polsce odbędzie się w Krakowie
Pierwszy koncert Shawna Mendesa w Polsce odbędzie się w Krakowie

Shawn Mendes, wokalista i kompozytor, w ramach promocji swojej trzeciej, imiennej płyty, w 2019 roku wyruszy w trasę koncertową po największych światowych arenach. „Shawn Mendes: The Tour” obejmie 56 miejsc w Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii i Europie. Rozpocznie ją 7 marca koncertem w Amsterdamie. 2 kwietnia po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Koncert odbędzie się w TAURON Arenie Kraków.

„Tatra” - niezwykły koncert w ICE Kraków
„Tatra” - niezwykły koncert w ICE Kraków

Wydarzenie w ICE Kraków, które odbędzie się 11 listopada, będzie pierwszym koncertem Pawła Kaczmarczyka, promującym jego nadchodzący album zatytułowany Kaczmarczyk vs Paderewski – „Tatra”. Płyta ukaże się w listopadzie i znajdziemy na niej sześć utworów, których źródłem i inspiracją jest „Album Tatrzańskie” Ignacego Jana Paderewskiego. W 1884 roku ten wielki artysta i mąż stanu zreinterpretował pieśni góralskie, a 134 lata później ta twórczość zostanie „przetłumaczona” na muzyczny język Pawła Kaczmarczyka łączący folk, klasykę i jazz.

Lagom, czyli sztuka życia po szwedzku [KONKURS]
Lagom, czyli sztuka życia po szwedzku [KONKURS]

IKEA, H&M, kot i niektóre media społecznościowe są lagom. Tak jak pewien sposób jedzenia, podróżowania, ubierania się czy aranżowania przestrzeni wokół siebie. Życie w stylu lagom jest lepsze i dla nas, i dla planety, bo lagom znaczy umiar. A mniej znaczy często więcej. „Lagom" Gorana Everdahla już dziś do wygrania w naszym konkursie!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

W głównych rolach Hanna Suchocka i Wieczne Miasto. Dwanaście lat, trzy pontyfikaty, tysiące wspomnień - o tym wszystkim przeczytacie w książce pt. „Ambasador u trzech papieży", którą polecamy Wam w tym tygodniu!

ZOBACZ TAKŻE:
Obchody Dnia Hutnika w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie Już w sobotę święto Uniwersytetu Jagiellońskiego
Wystartowała XIII edycja konkursu Lodołamacze Już po raz siódmy rodzinne świętowanie w Krakowie
Nowy oddział Biblioteki Kraków na Dworcu Głównym W piątek inauguracja XIII Dni Muzyki Feliksa Mendelssohna
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL