Magiczny Kraków NEWSLETTER
498 fb  yt
Tramwaj do Mistrzejowic: od soboty duże zmiany w organizacji ruchu
Tramwaj do Mistrzejowic: od soboty duże zmiany w organizacji ruchu

Od 21 października mieszkańców północnej części Krakowa czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic. Zamknięcia oraz zwężenia jezdni będą dotyczyły głównie ulicy Lublańskiej, Młyńskiej, alei Bora-Komorowskiego oraz – najwcześniej od połowy listopada – ulicy Meissnera.

XVII edycja akcji społecznej „Podzielmy się ciepłem”
XVII edycja akcji społecznej „Podzielmy się ciepłem”

17 października ruszył nabór do XVII edycji akcji społecznej „Podzielmy się ciepłem”, której celem jest wsparcie organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą osobom potrzebującym, m.in. ubogim, chorym, niepełnosprawnym, seniorom, kombatantom, osobom wykluczonym społecznie będącym mieszkańcami Krakowa. Wnioski należy składać do 31 października.

Kraków uczci 105. rocznicę wyzwolenia spod władzy zaborczej
Kraków uczci 105. rocznicę wyzwolenia spod władzy zaborczej

31 października 1918 roku Kraków jako pierwsze z dużych polskich miast odzyskał niepodległość. Z tej okazji w dniach 27-31 października w naszym mieście odbędą się uroczystości upamiętniające 105. rocznicę tego wydarzenia.

Weź udział w warsztatach na temat przyszłości dzielnic XII i XIII
Weź udział w warsztatach na temat przyszłości dzielnic XII i XIII

Trwają spotkania warsztatowe, dotyczące koncepcji rozwoju części terenów dzielnic XII Prokocim i XIII Podgórze. W czasie rozmów mieszkańcy i przedsiębiorcy wypracowują kierunek, w jakim powinny rozwijać się południowo-wschodnie tereny Krakowa. Zapraszamy!

Zostań członkiem Rady Dzielnicy w nowej kadencji!
Zostań członkiem Rady Dzielnicy w nowej kadencji!

10 grudnia odbędą się wybory do Rad Dzielnic. Zgłoszenia kandydatów na członków poszczególnych rad będą przyjmowane od 18 do 20 oraz od 23 do 24 października w siedzibach dzielnicowych komisji wyborczych.

Budowa zbiornika retencyjnego przy ul. Udzieli – ruszyły prace projektowe
Budowa zbiornika retencyjnego przy ul. Udzieli – ruszyły prace projektowe

To kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa powodziowego mieszkańców Bieżanowa. Pewne jest, że zbiornik powstanie na czterech gminnych działkach o powierzchni ok. 60 arów. Wedle przygotowanej w Klimat-Energia-Gospodarka Wodna „Wariantowej koncepcji odwodnienia dla osiedli Rybitwy i Przewóz” sugerowana pojemność zbiornika w tym miejscu to 4,3 tys. m³ wody.

Kontrole przestrzegania uchwały antysmogowej
Kontrole przestrzegania uchwały antysmogowej

W związku ze startem nowego sezonu grzewczego strażnicy miejscy rozpoczęli kontrole przestrzegania przepisów uchwały antysmogowej obowiązującej od czterech lat w Krakowie.

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa Powergraph!

Książka „Rumowiska” Wita Szostaka to niezwykły zbiór opowieści. W książce znajdziemy m.in. opowieść o dziadku Tomaszu, podziemnym opozycjoniście i pośle, o tajemnicach babci Heleny i o ich wnuku.

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Riverside!

Już we wtorek, 24 października Klub Studio zaprasza na koncert Riverside. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Herbert 3.0!

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza 20 października, o godz. 20.00 na koncert w ramach 59. edycji Studenckiego Festiwalu Piosenki. Podczas wydarzenia artyści wykonają stworzone przez siebie utwory, które znalazły się na wydanej w 2020 roku płycie Herbert 3.0. oraz nowe, niepublikowane kompozycje do wierszy poety.

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Sławomir Mrożek był osobowością nietuzinkową, pełną sprzeczności i kontrastów. Nie lubił mieszać życia prywatnego z zawodowym, nie gonił za sławą, w ostatnich dekadach życia nie chciał udzielać wywiadów. Anna Nasiłowska, fachowa biografistka, podjęła się trudnego zadania spisania biografii tajemniczego artysty.

ZOBACZ TAKŻE:
W sobotę kolejne bezpłatne zajęcia „Biegaj w Krakowie!” Mural poświęcony Jerzemu Nowosielskiemu przy ul. Lotniczej
26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie Ostatni zamówiony Lajkonik dotarł do Krakowa
„Sztuka do Rzeczy – Design w Krakowie”: tym razem „Sprawczość” Już wkrótce zobaczymy finalny model stoiska dla krakowskich kwiaciarek
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL