Magiczny Kraków NEWSLETTER
450 fb  yt
Budżet obywatelski 2022 – sprawdź wyniki głosowania
Budżet obywatelski 2022 – sprawdź wyniki głosowania

„Posadźmy drzewa na Rynku Głównym”, zagospodarowanie Bagrów oraz „Kraków zrywa z betonem” – to projekty ogólnomiejskie, które zyskały największe poparcie mieszkańców podczas głosowania w tegorocznym budżecie obywatelskim.

Co dalej z nową „zakopianką”?
Co dalej z nową „zakopianką”?

Ze względu na brak uzyskania aprobaty pozostałych gmin w odniesieniu do zaproponowanych przez zespół zadaniowy wariantów przebiegu korytarza drogi ekspresowej S7, zdecydowano o skupieniu dalszych prac wyłącznie na odcinku planowanej trasy w granicach administracyjnych Krakowa. 31 października do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad skierowano pismo przedstawiające stanowisko miasta w tej sprawie.

Prace archeologiczne na ul. Królowej Jadwigi i Korbutowej
Prace archeologiczne na ul. Królowej Jadwigi i Korbutowej

Na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Korbutowej rozpoczęły się prace archeologiczne. Remont na pozostałej części inwestycji jest prowadzony. Archeolodzy przystąpili do prac związanych z zabezpieczeniem ludzkich szczątków znalezionych przez wykonawcę.

Remont kładki o. Bernatka w przyszłym roku
Remont kładki o. Bernatka w przyszłym roku

Do połowy grudnia wydłużono czas na przygotowanie dokumentacji projektowej remontu kładki ojca Bernatka. Wszystko w związku z oczekiwaniem na uzyskanie pozwolenia konserwatorskiego na zakres planowanych prac. Zarząd Dróg Miasta Krakowa zamierza usunąć siatkę, na której krakowianie i turyści od lat wieszają kłódki i zastąpić ją nowymi poręczami. Prace zostaną przeprowadzone w 2023 r.

Święto Niepodległości, zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów
Święto Niepodległości, zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów

Już w najbliższy piątek będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Uroczystości będą odbywać się m.in. na Wawelu oraz placu Matejki. W związku z nimi zostaną wprowadzone chwilowe zmiany w kursowaniu miejskich autobusów i tramwajów.

Ostatnie prace przy realizacji zielonej ul. Krupniczej
Ostatnie prace przy realizacji zielonej ul. Krupniczej

Ulica Krupnicza, na odcinku od Teatru Bagatela do ul. Szujskiego, zmienia swoje oblicze. W ramach przebudowy zakończono już znaczną część prac, w tym m.in. działania archeologiczne oraz montaż zbiorników retencyjnych. Teraz odbywa się układanie kostki brukowej oraz wykonywanie podłoża strukturalnego wraz z systemem napowietrzającym pod nasadzenia drzew. Jeśli prace pójdą zgodnie z planem, nową ulicą będziemy spacerować w drugiej połowie grudnia.

Przed nami 80. Konkurs Szopek Krakowskich
Przed nami 80. Konkurs Szopek Krakowskich

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w pierwszy czwartek grudnia rozpocznie się Konkurs Szopek Krakowskich. 1 grudnia szopkarze przyniosą swoje prace na Rynek Główny i ustawią je na stopniach pomnika Adama Mickiewicza, a 4 grudnia w pałacu Krzysztofory poznamy laureatów jubileuszowego, już osiemdziesiątego konkursu.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Ghostland” to upiorna wycieczka po nawiedzonych miejscach w Stanach Zjednoczonych ze świetnym przewodnikiem, solidną dawką grozy i historii w pakiecie.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

W najbliższą niedzielę, 13 listopada Teatr Groteska zaprasza na „Brzydkie kaczątko” oraz „Mistrza i Małgorzatę”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na któryś ze spektakli!

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

„Strach i nędza 2022” w reżyserii Bartosza Szydłowskiego to propozycja Teatru Łaźnia Nowa na najbliższą sobotę, 12 listopada, o godz. 19.00. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru STU!

Spektakl-koncert „Songi Teatru STU”, który odbędzie się 11 listopada o godz. 19.00, przywołuje muzyczne wspomnienia z dawnych lat Teatru STU. Młodzi i zdolni wokaliści prezentują utwory szczególnie związane z legendarnym krakowskim teatrem. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety na Funny Balls Show!

Międzynarodowe widowisko dla dzieci – Funny Balls Show, w ramach jesiennej trasy koncertowej dotrze także do Krakowa. Wydarzenie odbędzie się w Kinie Kijów, 16 listopada, o godz. 18.00. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Klubu Studio!

Zespół Łydka Grubasa ma 20 lat. Z tej okazji Klub Studio zaprasza na jubileuszowy koncert w piątek, 11 listopada, o godz. 20.00. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

ZOBACZ TAKŻE:
Biegaj w Krakowie! 12 listopada zapraszamy na trening 11 listopada tramwaje wrócą do Krowodrzy Górki
Od poniedziałku tramwaje znów dojadą do Cichego Kącika Przed nami Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich
Zbliża się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości „Radosna Niepodległości” – 20 lat Krakowskiej Lekcji Śpiewania
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL