Magiczny Kraków NEWSLETTER
474 fb  yt
Komunikacja miejska w majówkę
Komunikacja miejska w majówkę

Przed nami długi, majowy weekend. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuje o zmianach w kursowaniu autobusów i tramwajów.

Przebudowa ul. Królowej Jadwigi coraz bliżej finału
Przebudowa ul. Królowej Jadwigi coraz bliżej finału

Prace na ul. Królowej Jadwigi zmierzają do finału. Ulica jest przebudowywana na odcinku od ul. Robla do ul. Jesionowej. Termin zakończenia remontu jest wyznaczony na 31 maja.

Jaka przyszłość dla Prądnika Czerwonego?
Jaka przyszłość dla Prądnika Czerwonego?

4 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o Krakowie”. Rozmowy dotyczyły Dzielnicy III Prądnik Czerwony, w której obecnie prowadzone są prace związane m.in. z rozbudową al. 29 Listopada, budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulic Strzelców i Lublańskiej a wkrótce rozpocznie się strategiczna inwestycja komunikacyjna dla północnych dzielnic Krakowa – realizacja linii tramwajowej do Mistrzejowic.

Odświeżony park Bednarskiego otworzy się po remoncie
Odświeżony park Bednarskiego otworzy się po remoncie

Park Bednarskiego to nie tylko perła Dzielnicy XIII Podgórze, ale i całego Krakowa! Zapraszamy wszystkich mieszkańców w czwartek, 27 kwietnia, o godz. 17.00, na otwarcie po rewitalizacji tego urokliwego miejsca z historycznym drzewostanem i panoramą na Stare Miasto, znajdującego się przy ul. Parkowej. O Pikniku Retro w parku Bednarskiego można przeczytać tutaj.

Kraków pomaga w nowym Centrum dla Rodzin
Kraków pomaga w nowym Centrum dla Rodzin

Porady z obszaru wsparcia relacyjnego, ukierunkowanego na budowanie bliskości, pomoc w rozwiązywaniu konfliktów oraz kształtowanie umiejętności komunikacyjnych i wychowawczych – to oferta Centrum dla Rodzin, które zostało oficjalnie otwarte 25 kwietnia z udziałem Andrzeja Kuliga – zastępcy prezydenta Krakowa.

Co nowego dla mieszkańców Prądnika Białego?
Co nowego dla mieszkańców Prądnika Białego?

We wtorek, 25 kwietnia, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o Krakowie”. Tym razem rozmowy dotyczyły Dzielnicy IV Prądnik Biały, czyli bardzo ważnego rejonu miasta, w którym – w związku z dużymi inwestycjami infrastrukturalnymi – dużo w najbliższym czasie się zmieni.

Autobusem do zoo lub Ojcowa – powracają linie sezonowe i rekreacyjne
Autobusem do zoo lub Ojcowa – powracają linie sezonowe i rekreacyjne

Od soboty, 29 kwietnia, na ulice powrócą linie sezonowe i rekreacyjne, które ułatwią weekendowy dojazd do ogrodu zoologicznego i Ojcowa. Tak jak to było w ubiegłych latach, będą one uruchamiane w zależności od prognozy pogody.

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa Insignis!

„Legendy i Latte” Travisa Baldree to bardzo niezwyczajna książka – bestseller wykraczający poza ramy gatunku. Bo jak inaczej nazwać rozgrywająca się współcześnie historię o orczycy, która prowadzi kawiarnię?

KONKURS !
Wygraj bilety na wystawę „Miasto.Technoczułość”!

Drewniana pralka klepkowa Miele, maszyna do pisania dla niewidzących Picht, luksusowy zestaw muzyczny Capello Roma, lodówka Electrolux do zabudowy z lat 20. XX w., suszarka do włosów Fön, samochód Polski Fiat 508, komputer Odra 1305, czy prawdopodobnie jedyny zachowany egzemplarz minikomputera PSPD 90 krakowskiej produkcji. Te oraz inne unikatowe obiekty czekają na nowej wystawie stałej w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie.

KONKURS !
Muniek i Przyjaciele – wygraj bilety!

Akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka” Staszczyka, lidera formacji T. Love. W koncertach towarzyszą Muńkowi: Cezariusz Kosman – gitara akustyczna oraz Janek „Jahlove” Pęczak – gitara akustyczna. Weźcie udział w naszym konkursie i wygrajcie bilety na koncert w piątek, 5 maja, o godz. 19.00 w NCK!

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

8 maja o godz. 16.00 Teatr Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”. Macie szansę wygrać bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Bagatela!

9 maja o godz. 19.15 Teatr Bagatela zaprasza na „Wesele Figara”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Kim był człowiek, którego Karol Marks uznawał za prekursora komunizmu? W „Wojnie biedaków” Érica Vuillarda poznamy jednego z najważniejszych przywódców wielkiej antyfeudalnej wojny, która wstrząsnęła XVI-wiecznymi Niemcami.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

W sobotę, 29 kwietnia Teatr Groteska zaprasza na spektakle „Nie płacz, Koziołku” i „Dzienniki gwiazdowe”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na któryś z nich!

ZOBACZ TAKŻE:
„Majowa Jutrzenka” – przed nami wspólne śpiewanie na Małym Rynku Bezpieczna majówka na hulajnogach
Weź udział w Akademii Aktywnego Mieszkańca! Modernizacja fragmentu ul. Nowohuckiej
Godziny pracy magistratu 2 maja Rzadsze koszenie traw dla klimatu
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL