Magiczny Kraków NEWSLETTER
197 fb  yt
„Sylwester w Krakowie” już w najbliższą niedzielę!
„Sylwester w Krakowie” już w najbliższą niedzielę!

Na każdej z czterech scen „Sylwestra w Krakowie” wystąpią artyści, którzy zapewnią niezapomniane przeżycia i moc wspomnień z koncertów i imprez! Od środy, 27 grudnia, w serwisie Evenea.pl dostępna jest kolejna pula bezpłatnych wejściówek do TAURON Arena Kraków, gdzie zagrają Ten Typ Mes, Łona i Webber, Rasmentalism oraz Szpak z Chory Band.

Tak autobusy i tramwaje pojadą w najbliższych dniach
Tak autobusy i tramwaje pojadą w najbliższych dniach

W okresie Sylwestra, Nowego Roku i święta Trzech Króli, w związku ze zmienionymi potrzebami przewozowymi, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Oto szczegóły zmian w kursowaniu autobusów i tramwajów.

Od czwartku naprawa torowiska tramwajowego do Bronowic
Od czwartku naprawa torowiska tramwajowego do Bronowic

28 i 29 grudnia, w związku z koniecznością wymiany płyt monolitycznych w torowisku tramwajowym w ciągu ul. Królewskiej i Bronowickiej, zostanie wstrzymany ruch tramwajów na odcinku od Teatru Bagatela do Bronowic Małych. 

Nie zwlekaj! Wymień piec i zadbaj o czyste powietrze w Krakowie
Nie zwlekaj! Wymień piec i zadbaj o czyste powietrze w Krakowie

Do końca roku pozostało kilka dni, składając w tym czasie wniosek o udzielenie dotacji na wymianę pieca węglowego na ogrzewanie proekologiczne, można uzyskać do 80 proc. kosztów kwalifikowanych. Od 2018 r. maksymalne dofinansowanie wyniesie 60 proc. Warto więc nie zwlekać i złożyć wniosek w punktach informacyjno-doradczych Urzędu Miasta Krakowa już teraz! W tym roku, do 26 grudnia do Wydziału Kształtowania Środowiska UMK wpłynęło 2401 wniosków o udzielenie dotacji, z czego tylko w grudniu 668.

Świąteczna opieka medyczna w Krakowie
Świąteczna opieka medyczna w Krakowie

Wszystkim życzymy zdrowia w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, ale na wszelki wypadek warto sprawdzić, gdzie można uzyskać pomoc medyczną oraz jakie apteki mają całodobowe dyżury. 

Sylwestrowy kulturalny rozkład jazdy
Sylwestrowy kulturalny rozkład jazdy

Sylwester na balu, a może koncercie plenerowym? W kinie czy klubie pełnym różnorodnych dźwięków muzycznych? Opcji na spędzenie tego dnia w Krakowie jest naprawdę wiele! My bierzemy pod lupę cały sylwestrowo-noworoczny długi weekend. Kulturalne propozycje na spędzenie tego czasu znajdziecie poniżej!

Miejskie muzea w Nowy Rok
Miejskie muzea w Nowy Rok

Krakowskie miejskie muzea w czasie Nowego Roku będą pracowały w zmienionych godzinach, a część z nich będzie nieczynna.

Kolędowanie z krakowskimi chórami już w styczniu
Kolędowanie z krakowskimi chórami już w styczniu

Dwanaście chórów wystąpi w czwartek, 4 stycznia, o godz. 19.30 w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Bezpłatne wejściówki na koncert „Śpiewaj z nami. Kolędowanie z krakowskimi chórami” można odebrać w wybranych punktach informacji miejskiej InfoKraków oraz na portalu Evenea.

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na galę sylwestrową
Krakowskie Forum Kultury zaprasza na galę sylwestrową

Krakowskie Forum Kultury w wyjątkowy, ostatni wieczór 2017 r. zaprasza na sylwestrową galę operowo-operetkową. Wystąpią znakomici soliści: Karina Skrzeszewska i Przemysław Borys, którym będzie towarzyszyć orkiestra Kamerata Krakowska pod batutą Rafała Jacka Delekty. Koncerty odbędą się w sali Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego na ul. Straszewskiego 22.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Niebezpiecznie jest za bardzo się zapatrzyć… Planetoidy w układzie gwiazdy Lévie. Wypadek zmusza holownik „Sagittarius” do schronienia się na jednej z nich. Zapasów tlenu nie starczy jednak dla wszystkich. Izmir Predú poświęca się, by reszta załogi holownika przeżyła. Dziś na noworoczną lekturę proponujemy Wam „Katedrę" Jacka Dukaja!

ZOBACZ TAKŻE:
Legenda jazzu wystąpi w Centrum Kultury Żydowskiej Rekordowy kiermasz charytatywny „Ciacho za ciacho”
Kto przebuduje ulicę Kocmyrzowską? MPK uruchomiło wyszukiwarkę rzeczy zagubionych
Podziemna Nowa Huta – znamy projekt trasy turystycznej Student, absolwent, specjalista - weź udział w projekcie!
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL