Magiczny Kraków NEWSLETTER
441 fb  yt
Przed nami przebudowa kolejnego odcinka ul. Królowej Jadwigi
Przed nami przebudowa kolejnego odcinka ul. Królowej Jadwigi

Już niebawem rozpocznie się modernizacja ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ul. Jesionowej do ul. Robla. Umowa z wykonawcą zadania została podpisana 2 września – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Ruszyły konsultacje w sprawie Białych Mórz
Ruszyły konsultacje w sprawie Białych Mórz

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące przyszłości Białych Mórz. Inauguracja odbyła się 5 września, a już 14 września czeka nas pierwszy spacer badawczy. Blisko 35-hektarowy poprzemysłowy teren będzie, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, wielkim miejskim zielonym terenem z elementami parku i infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Prezydent Krakowa chce zmniejszyć opłaty rodziców w prywatnych żłobkach
Prezydent Krakowa chce zmniejszyć opłaty rodziców w prywatnych żłobkach

W Krakowie jest ponad 300 instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 (żłobków, klubów dziecięcych oraz dziennych opiekunów). Łącznie w Krakowie jest ponad 11,5 tys. miejsc opieki nad tymi dziećmi, w tym ok. 2,5 tys. miejsc wolnych. Różnica w cenie za pobyt dziecka w miejskimi prywatnym żłobku jest jednak znacząca. Prezydent zaproponuje radnym zwiększenie dotacji dla prywatnych żłóbków z 1,70 zł za godzinę opieki na 3,50 zł. Wprowadzenie takiej zmiany oznaczałoby, że rodzice będą płacić mniej.

Program in vitro w Krakowie zostanie przedłużony na kolejne lata
Program in vitro w Krakowie zostanie przedłużony na kolejne lata

Podczas ostatniej sesji radni zdecydowali o przyjęciu „Gminnego programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa” na kolejne trzy lata, tj. 2023-2025.

Od 10 września łatwiejszy przejazd ulicą Opolską
Od 10 września łatwiejszy przejazd ulicą Opolską

Od soboty, 10 września, kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą ze stron na ul. Opolskiej. Ruch drogowy poprowadzony będzie łącznicami drogowymi po południowej i północnej stronie tej arterii – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Więcej róż i nowe nasadzenia na alei Róż
Więcej róż i nowe nasadzenia na alei Róż

W poniedziałek, 12 września, rozpocznie się przebudowa alei Róż. Dzięki projektowi z budżetu obywatelskiego „Aleja Róż na nowo” w to miejsce powróci zieleń. Pojawią się szpalery lip, róże, a także nowa mała architektura.

Mistrzynie krakowianki zmieniają zasady gry
Mistrzynie krakowianki zmieniają zasady gry

Olimpijki, mistrzynie w różnych dziedzinach sportowych, utalentowane i waleczne, odnoszące sukcesy. Jedenaście krakowianek, kobiet sportu zostało ambasadorkami kampanii społecznej Mistrzynie #krakowianki – zmieniamy zasady gry!, której celem jest inspirowanie dziewcząt i kobiet do uprawiania sportu i przełamywanie stereotypowego myślenia o tej dziedzinie jako o obszarze, w którym często dominują mężczyźni.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

Teatr Groteska zaprasza najmłodszych w najbliższą niedzielę, 11 września, o godz. 13.00 na spektakl „Calineczka - niezwykłe przygody”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Świeżo upieczona mama, wygadane niemowlę i kot przewodnik. Bohaterowie „W Krainie Kota” Doroty Terakowskiej zabiorą czytelników w niesamowitą podróż po świecie, w którym jawa miesza się ze snem, a zło lubi nieźle namieszać.

KONKURS !
Wygraj książkę Fabryki Słów

„Więcej niż zło” Eweliny Stefańskiej to powieść, która spodoba się miłośnikom fantasy… i kryminalnych zagadek. Główny watek powieści, której akcja rozgrywa się w dalekim kraju, dotyczy zagadki morderstw. Jednak nie są to zwyczajne zabójstwa ale popełniane z użyciem magii.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Variete!

Tabloidowe sensacje? Intrygujące relacje? Korupcja w wymiarze sprawiedliwości? W tej historii tego nie brakuje. Teatr Variete zaprasza na spektakl „Chicago” w niedzielę, 11 września, o godz. 19.30. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

ZOBACZ TAKŻE:
Pierwsza pomoc – bezpłatne szkolenia dla krakowian Obwodnica Tyńca – weź udział w konsultacjach społecznych
Rozbudowa al. 29 Listopada: zmiany w rejonie ul. Dobrego Pasterza Spotkanie z prof. Andrzejem Chwalbą w ramach Dni Twierdzy Kraków
Zbliżają się 16. Dni Pamięci Ofiar Gestapo Trenuj w Krakowie! Zajęcia biegowe i nordic walking
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL