Magiczny Kraków NEWSLETTER
425 fb  yt
W te wakacje Kraków Cię zasmoczy
W te wakacje Kraków Cię zasmoczy

Smok w roli miejskiego przewodnika? Owca jako mistrzyni drugiego planu? Nieoczywiste wątki i zwroty akcji? Na zbliżający się sezon turystyczny Kraków przygotował program atrakcji skupiony wokół remake’u opowieści o Smoku Wawelskim. Od maja do września pobyt w mieście urozmaicą specjalne ścieżki zwiedzania, wyjątkowe wydarzenia, konkursy i zabawy. Na gości spragnionych różnorodnych wrażeń czeka też bogata krakowska oferta kulturalna, sportowa i rekreacyjna.

Nie żyje Jerzy Trela
Nie żyje Jerzy Trela

W poniedziałek, 23 maja, odbędzie się pogrzeb Jerzego Treli. Wybitny aktor teatralny i filmowy, profesor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, a także honorowy obywatel miasta Krakowa zmarł 15 maja. W Urzędzie Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych została wystawiona księga kondolencyjna. W wersji internetowej jest ona dostępna na www.krakow.pl.

Czas na wielkie sportowe emocje w Polsce
Czas na wielkie sportowe emocje w Polsce

Miasto Kraków i Region Małopolska zorganizują w przyszłym roku Igrzyska Europejskie. We wtorek, 17 maja, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie doszło do uroczystego podpisania umowy „Host City and Region Contract” pomiędzy Europejskim Stowarzyszeniem Komitetów Olimpijskich i gospodarzami igrzysk.

Wydawanie pakietów żywnościowych dla uchodźców wojennych
Wydawanie pakietów żywnościowych dla uchodźców wojennych

Od czwartku, 19 maja, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie rozpoczyna wydawanie pakietów żywnościowych dla uchodźców wojennych. Pakiety będą wydawane w namiotach na parkingu przy dawnym centrum handlowym Plaza. Wnioski o wydawanie pakietów będą przyjmowane w godzinach od 8.30 do 14.00.

Weź udział w konsultacjach społecznych
Weź udział w konsultacjach społecznych

W poniedziałek, 16 maja, rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji w Krakowie. Konsultacje będą trwały do piątku, 24 czerwca.

Budowa KST do Górki Narodowej: autobusy zastępcze dojadą do centrum
Budowa KST do Górki Narodowej: autobusy zastępcze dojadą do centrum

Już od soboty, 21 maja, autobusy linii zastępczej nr 703, uruchomionej w związku z budową linii tramwajowej do Górki Narodowej, dojadą w okolice Dworca Głównego aż do przystanku przy ul. Kurniki. Z kolei od 23 maja na przystanku przy ul. Ogrodowej będą zatrzymywać się autobusy linii nr 154, która obecnie kończy trasę na pętli przy Nowym Kleparzu.

W pierwszy weekend czerwca smoki opanują Kraków
W pierwszy weekend czerwca smoki opanują Kraków

Pofruną, potańczą, poświecą, rozbawią, odrobinę postraszą…. – główni bohaterowie jedynego takiego święta w Polsce. Przed nami 21. edycja Wielkiej Parady Smoków organizowanej przez Teatr Groteska. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia, które odbędzie się 4 i 5 czerwca, są smoki miast, katedr, zamków i pałaców polskich.

KONKURS !
Wygraj książki Wydawnictwa HarperCollins!

Coś dla miłośników mocnej prozy! Pierwsza część nowej trylogii Dona Winslowa. „Miasto w ogniu” – rzecz o niepokojącej atmosferze Ameryki lat 80. i 90., będącej tłem dla ścierających się irlandzkich i włoskich mafii.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Mumerus!

Teatr Mumerus zaprasza na spektakl pt. „Posiew boga wojny” już w najbliższą niedzielę, 22 maja, o godz. 19.00. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Juwenalia Krakowskie - wygraj bilety na koncert Maryli Rodowicz!

Po trzech latach przerwy, największe święto studentów powróciło do kalendarza krakowskich wydarzeń. W sobotę, 21 maja, wystąp Maryla Rodowicz. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na koncert!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Bagatela!

Już w najbliższy czwartek, 19 maja o godz. 19.15, Teatr Bagatela zaprasza na „Śmierć pięknych saren”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Polska, Hiszpania, Argentyna. Żydowskie pochodzenie, II Wojna Światowa i hiszpańska wojna domowa. Martín Caparrós, autor znanych reportaży, odkopuje własne korzenie, poszukując więzi łączącej go z przodkami. Snuje opowieść swoich dziadków, Hiszpana Antonia Caparrósa i polskiego żyda, Wincentego Rosenberga, których los przywiódł z Europy do odległej Ameryki Południowej.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

Wiecznie aktualna sztuka Moliera, czyli „Skąpiec” w Teatrze Groteska już w najbliższą niedzielę, 22 maja, o godz. 19.00. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru KTO!

„Stroiciel grzebieni. Akt 2” oraz „Warunki zabudowy” to propozycje Teatru KTO na najbliższe dni. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

ZOBACZ TAKŻE:
Głośne dźwięki związane z przebudową gazociągu Remont na ul. Prądnickiej, kolejne zmiany w kursowaniu autobusów
Wkrótce krakowianie wypoczną na półhektarowej łące w centrum miasta Pracuj w Urzędzie Miasta Krakowa
Targi Trends 4 Kids w TAURON Arenie Kraków Wpływ polskiej kuchni na układ krążenia
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL