Magiczny Kraków NEWSLETTER
492 fb  yt
Dołącz do Pochodu Kopernikańskiego
Dołącz do Pochodu Kopernikańskiego

Miasto Kraków wraz z Teatrem KTO zapraszają 9 września na barwne, mobilne, plenerowe widowisko teatralne pełne tańca, muzyki, akrobacji i historycznych odniesień, organizowane z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika oraz 45. rocznicy wpisania Krakowa na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kraków świętuje 45-lecie wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
Kraków świętuje 45-lecie wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Uroczyste sympozjum, inauguracja Europa Nostra Heritage Hub czy otwarcie wystawy o Społecznym Komitecie Odnowy Zabytków Krakowa – to tylko wybrane wydarzenia obchodów 45-lecia wpisu Krakowa na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, które odbędą się w dniach od 7 do 9 września. Zapraszamy do wspólnego świętowania rocznicy historycznego wydarzenia, które zmieniło nasze miasto!

Festiwal KultURO ratuje życie! Tegoroczna edycja nie tylko dla mężczyzn
Festiwal KultURO ratuje życie! Tegoroczna edycja nie tylko dla mężczyzn

Już 11 września startuje 9. edycja festiwalu KultURO, który jest organizowany przez Fundację UROdzeni-Zdrowi. Akcja łączy w sobie aspekty medyczne, artystyczne i muzyczne. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne związane z układem moczowym, które często są bagatelizowane lub wstydliwe.

LajkBike: wylosowano użytkowników!
LajkBike: wylosowano użytkowników!

4 września przeprowadzono losowanie, podczas którego ustalona została kolejność zawierania umów z użytkownikami systemu LajkBike. Losowane były numery przydzielone wszystkim osobom, które złożyły formularze pomiędzy 17 sierpnia a 1 września. Ostateczne wyniki losowania ustalające kolejność znajdują się w załączonych poniżej plikach.

Konsultacje dotyczące części terenów Bieżanowa i Podgórza
Konsultacje dotyczące części terenów Bieżanowa i Podgórza

Trwają konsultacje społeczne dotyczące terenów Bieżanowa i Podgórza (dzielnic XII i XIII). W pierwszym etapie, od 17 lipca do 15 września, za pośrednictwem ankiety, mieszkańcy mogą składać uwagi do koncepcji rozwoju oraz kierunków przekształceń części tych terenów. Wyniki badania ankietowego będą stanowić materiał do zaplanowanych na październik warsztatów planowania.

Trasa Łagiewnicka: weekendowe prace w tunelu tramwajowym
Trasa Łagiewnicka: weekendowe prace w tunelu tramwajowym

Przez najbliższe dwa weekendy – 9 i 10, a także 16 i 17 września – będą prowadzone prace konserwacyjne w tunelu tramwajowym w ciągu Trasy Łagiewnickiej. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajów na odcinku „Kurdwanów P+R” – „Łagiewniki SKA”. Swoje trasy zmienią linie tramwajowe nr 10, 11 i 50.

Teatralny Instytut Młodych rozpoczyna działalność
Teatralny Instytut Młodych rozpoczyna działalność

Teatralny Instytut Młodych (TIM) Teatru Ludowego to rezultat rewitalizacji dawnej Sceny Stolarnia i zupełnie nowa, w pełni nowoczesna i dostosowana do potrzeb najbardziej wymagających widzów przestrzeń, która otworzy się już 9 września. Tego dnia na trzech, zupełnie nowych scenach widzowie będą mogli zobaczyć fragmenty spektakli oraz poznać plany repertuarowe na sezon 2023/24.

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa HarperCollins!

„Podróbka” Kristin Chen to książka dla wszystkich tych osób, które interesują się modą! To opowieść o dwóch Amerykankach pochodzenia azjatyckiego, które łączą siły, przeobrażając mały przekręt z podróbkami w wielkie przedsięwzięcie na światową skalę.

KONKURS !
Bona Sforza D’Aragona – wygraj bilety!

W najbliższą niedzielę, 10 września o godz. 18.00 na Dziedzińcu Arkadowym zamku na Wawelu odbędzie się koncert Bona Sforza D’Aragona, utwór w pięciu scenach, skomponowany przez Jakuba Stankiewicza, z tekstem Michała Zabłockiego. Wyjątkowość projektu polega na połączeniu w sobie kilku gatunków. Jest to koncert jazzowy, jak i mała forma teatralna.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Mumerus!

8 września o godz. 19.00 Teatr Mumerus zaprasza na spektakl „Posiew boga wojny” w reżyserii Wiesława Hołdysa.

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

W najbliższą niedzielę, 10 września o godz. 11.00 Teatr Groteska zaprasza na „Dzikie łabędzie”, jeden z najbardziej znanych utworów Hansa Christiana Andersena. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Czy wiesz, że mięśnie dna miednicy są jednymi z najważniejszych w naszym ciele? Dbając o nie regularnie zapewniamy sobie dobre samopoczucie i komfort fizyczny. Jane Simpson, specjalistka z wieloletnim doświadczeniem doradzi jak to skutecznie robić.

ZOBACZ TAKŻE:
Zapraszamy na trening lekkoatletyczny dla najmłodszych Szkoła na Złocieniu otwarta, trwają kolejne budowy
Uczniowie już ćwiczą w nowej hali Kąpiel na Zakrzówku po sezonie – tak, ale na własną odpowiedzialność
Przebudowa ul Kościuszki i Zwierzynieckiej: dodatkowe miejsca parkingowe Nowi ambasadorzy wielokulturowego Krakowa
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL