Magiczny Kraków NEWSLETTER
491 fb  yt
Zagłosuj w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego
Zagłosuj w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego

Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków? Już niedługo rusza głosowanie w ramach tegorocznej 10. jubileuszowej edycji budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa.

Powakacyjne zmiany w komunikacji miejskiej
Powakacyjne zmiany w komunikacji miejskiej

W sobotę, 2 września, zostaną wprowadzone powakacyjne rozkłady jazdy miejskich autobusów, a 4 września – tramwajów. Najważniejsze zmiany są związane z uruchomieniem nowej trasy tramwajowej do Górki Narodowej i rozpoczęciem remontu ulic Tadeusza Kościuszki i Zwierzynieckiej.

2 września rusza przebudowa ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej
2 września rusza przebudowa ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej

Przebudowa ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej rozpocznie się w sobotę, 2 września, i potrwa dwanaście miesięcy. W związku z pracami pojawią się spore zmiany w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej.

Tramwaj do Górki Narodowej: nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniach
Tramwaj do Górki Narodowej: nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniach

Od 31 sierpnia planowane jest wprowadzenie nowej organizacji ruchu na obszarze od ul. Wybickiego do ul. Banacha – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Wiąże się to z uruchomieniem od września komunikacji tramwajowej do Górki Narodowej.

Ponowne wyłożenie planu dla obszaru „Nowy Świat”
Ponowne wyłożenie planu dla obszaru „Nowy Świat”

Od 4 września do 2 października odbędą się ponowne konsultacje w sprawie planu dla obszaru „Nowy Świat”, który rozciąga się na trzy dzielnice: Stare Miasto, Krowodrzę i Zwierzyniec. Jest to teren z wyjątkowym układem urbanistycznym, na którym znajduje się wiele obiektów związanych z kulturą, sztuką, nauką i oświatą.

Remont mostu Dębnickiego – orientacyjny harmonogram prac
Remont mostu Dębnickiego – orientacyjny harmonogram prac

Trwa remont mostu Dębnickiego. Co ważne, ruch na moście jest utrzymany – po jednym pasie w każdą stronę. Dla pieszych i rowerzystów dostępny jest chodnik z jednej strony. Zachęcamy, aby na czas prac korzystać z komunikacji miejskiej – przejazd autobusem w tej części miasta będzie szybszy niż samochodem. O prowadzonych w najbliższych tygodniach pracach będziemy na bieżąco informować.

Kraków przyjazny osobom z niepełnosprawnościami
Kraków przyjazny osobom z niepełnosprawnościami

Każda modernizacja infrastruktury miejskiej (remonty, inwestycje) wiąże się z likwidacją kolejnych barier, które utrudniają osobom z niepełnosprawnościami, i nie tylko, poruszanie się po Krakowie. Po wdrożeniu przyjętych w kwietniu „Standardów dostępności dla Gminy Miejskiej Kraków”, działania te będą jeszcze sprawniej realizowane.

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa Albatros!

„Burza kolorów” Damiana Dibbena to epicka i zagadkowa powieść – thriller i historia miłosna w jednym. Akcja książki rozgrywa się w szesnastowiecznej Wenecji, do której artyści przybywają w poszukiwaniu bogactwa i sławy, ale nie tylko…

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Barakah!

Teatr Barakah zaprasza 9 i 10 września na premierę spektaklu „Jenner: zostać sobą” w reżyserii Michała Any Nowickiego. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Osoby ciche i nieśmiałe mają w sobie siłę, by podbijać świat. W „Mocy ciszy” Jill Chang, bizneswoman z Tajwanu  na przykładzie własnej kariery radzi w jaki sposób wykorzystać cechy introwertycznej osobowości, żeby spełnić zawodowe marzenia.

KONKURS !
Wygraj bilety na „Smoka”!

Już 1 i 2 września Zamek Królewski na Wawelu razem z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie zapraszają na wyjątkowe widowisko teatralne – przedstawienie „Smok!” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

ZOBACZ TAKŻE:
Dołącz do Pochodu Kopernikańskiego Weź udział w zajęciach biegowych przy Błoniach i nordic walking na Zakrzówku
Poland Business Run 2023 już w najbliższą niedzielę Ostatnie prace przy szkole na osiedlu Złocień
Święto Solidarności w Krakowie Jak uruchomić wodę po dłuższej przerwie?
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL