Magiczny Kraków NEWSLETTER
201 fb  yt
Instalacja oczyszczająca powietrze stanie w parku Jordana
Instalacja oczyszczająca powietrze stanie w parku Jordana

W Krakowie w Parku Jordana zostanie zaprezentowany Smog Free Project – czasowa ekspozycja plenerowa – przyczyniająca się do oczyszczenia powietrza, autorstwa holenderskiego projektanta Daana Roosegaarde. Budowę Smog Free Tower zainicjował ING Bank Śląski.

Zielony Kraków daje przykład!
Zielony Kraków daje przykład!

Zagospodarowanie nowych przestrzeni zielonych, system prac pielęgnacyjnych czy akcja „Park Krakowian" – to tylko niektóre dobre przykłady zarządzania zielenią miejską, wskazane w raporcie Najwyższej Izby Kontroli.

Nowoczesne automaty biletowe dla mieszkańców aglomeracji krakowskiej
Nowoczesne automaty biletowe dla mieszkańców aglomeracji krakowskiej

Mieszkańcy Krakowa i siedmiu okolicznych gmin wkrótce będą mogli korzystać z 12 nowoczesnych automatów biletowych, które w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych zakupiło Miejskiej Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA. Pierwszy z tych automatów jest już dostępny dla pasażerów na terenie pętli tramwajowo-autobusowej Mały Płaszów.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

To będzie weekend pełen wrażeń! Fani legendarnych grup takich jak U2 czy Queen będą mogli usłyszeć ich przeboje w odnowionych wersjach. Kinomani zarówno poznają najlepsze krótkie metraże, jak i przeniosą się na projekcje do dalekiego Rotterdamu. Ciekawy spektakl w Łaźni Nowej i wernisaż nowej wystawy w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha to dopełnienie tego pięknie zapowiadającego się kulturalnego święta. Weekendowy rozkład jazdy czas zacząć!

Literacki „Spacer Aleją Róż” - kolejna część nowohuckiej sagi [KONKURS]
Literacki „Spacer Aleją Róż” - kolejna część nowohuckiej sagi [KONKURS]

„Spacer Aleją Róż" to rodzinna saga osadzona w Nowej Hucie. Edyta Świętek, autorka poczytnych powieści, w brawurowy sposób serwuje osadzoną w realiach wczesnego PRL-u historię rodzinną ze zbrodnią i zemstą w tle. Po sukcesie „Cienia burzowych chmur" przyszedł czas na część drugą - „Łąki kwitnące purpurą". Mamy dla Was kilka egzemplarzy w konkursie!

Monarsze występki od średniowiecza do współczesności [KONKURS]
Monarsze występki od średniowiecza do współczesności [KONKURS]

Od wieków postępowanie członków rodzin królewskich z powodu ich wysokiej pozycji społecznej nie było sprawą prywatną, ale wagi państwowej. Właściwe zachowanie stanowiło monarszy obowiązek. W świecie, w którym rywalizacja między rodzeństwem nie znała granic, a zazdrość, żądza i zdrada popychały krewnych do walki o najwyższe stawki, arystokratyczne komnaty zamieszkiwali najzuchwalsi i najokrutniejsi szubrawcy. Opowiada o tym Leslie Carroll w pasjonującej książce „Zbrodnie i skandale na królewskich dworach”. Polskie wydanie przygotowało wydawnictwo Muza SA; na półkach księgarskich dostępna jest od 17 stycznia.

Weekend bez tramwajów na ulicy Brożka
Weekend bez tramwajów na ulicy Brożka

W najbliższą sobotę i niedzielę remontowana będzie zwrotnica wjazdowa do zajezdni tramwajowej Podgórze od strony ul. Brożka. W związku z tym wyłączony zostanie ruch tramwajowy na tej ulicy. Linie tramwajowe nr 11 i 22 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Szymon Nehring już w niedzielę zagra w Filharmonii Krakowskiej
Szymon Nehring już w niedzielę zagra w Filharmonii Krakowskiej

Krótko po spektakularnej wygranej w jednym z najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie – konkursie Artura Rubinsteina w Tel Awiwie, Szymon Nehring, niezwykle utalentowany i obiecujący pianista młodego pokolenia, wystąpi w recitalu mistrzowskim w Filharmonii Krakowskiej. Koncert odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia, o godz. 18.

„Titanic. The Exhibition” już wkrótce w Krakowie
„Titanic. The Exhibition” już wkrótce w Krakowie

Skórzana walizka, szczotka do włosów, świecznik, flakon na perfumy, lornetka, portmonetka, złote okulary, lokówka, torebka wieczorowa, zastawa stołowa, butelki wina i piwa, karty do gry. Oto niektóre rzeczy ocalałe z katastrofy Titanica – największego, najdroższego i najbardziej luksusowego transatlantyku, który ponad sto lat temu zatonął w lodowatych wodach Atlantyku. Już od 9 lutego będzie je można obejrzeć w Krakowie, dzięki wystawie „Titanic. The Exhibition”.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Wybitny esej o tożsamości i historii Europy, a zarazem monografia jednej z najważniejszych rzek starego kontynentu. „Dunaj" Claudio Magrisa to nasza literacka propozycja na ten tydzień!

ZOBACZ TAKŻE:
Głosuj! Można wygrać naukową stację zabaw Na dwóch kółkach przez zimowy Kraków
Pozdrawiają z wyprawy na K2 Noc Poezji 2018. Ruszył konkurs ofert
Fundacja Anny Dymnej charytatywnie dla artystów Kubańskie rytmy w Krakowie
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL