Magiczny Kraków NEWSLETTER
337 fb  yt
Prowadzący znów będą otwierać drzwi w tramwajach i autobusach
Prowadzący znów będą otwierać drzwi w tramwajach i autobusach

W związku z opublikowanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego zasadami bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 informujemy, że od czwartku, 3 września prowadzący autobusy i tramwaje znów będą otwierać drzwi na każdym przystanku.

MPO znów dezynfekuje chodniki i przystanki
MPO znów dezynfekuje chodniki i przystanki

W związku z wprowadzoną w Krakowie żółtą strefą epidemii koronowirusa Sars-Cov-2, MPO Kraków ponownie rozpoczęło oczyszczanie miejskiej przestrzeni przy pomocy płynu dezynfekującego. Prace skupiają się na chodnikach i placach, przejściach dla pieszych i przystankach – miejscach, w których zazwyczaj jest więcej osób. Dezynfekowane są również kosze uliczne, różnego rodzaju poręcze i ławki.

Kraków w żółtej strefie na mapie zakażeń koronawirusem
Kraków w żółtej strefie na mapie zakażeń koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia objęło Kraków żółtą strefą epidemii koronowirusa Sars-Cov-2. Apelujemy do mieszkańców i turystów o rozwagę i stosowanie się do wszystkich zasad sanitarnych.

Odzyskamy więcej energii
Odzyskamy więcej energii

Przygotowywana przez KHK SA instalacja odzysku ciepła ze spalin w Ekospalarni to mniej emisji CO2 do środowiska, obniżenie temperatury spalin i duża oszczędność wody. To także znaczny wzrost produkcji energii elektrycznej i cieplnej. KHK SA otrzymał już decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla potrzeb tej inwestycji.

Wielki zbiornik na deszczówkę powstaje w parku Lotników Polskich
Wielki zbiornik na deszczówkę powstaje w parku Lotników Polskich

W parku Lotników Polskich praca wre. W pobliżu TAURON Areny Kraków powstaje ogromny rezerwuar wody dla zieleni miejskiej, które będzie również miejscem wypoczynku dla krakowian i bioróżnorodności. W najbliższych dniach posadzonych zostanie tam 10 tys. roślin wodnych na różnych głębokościach powstającego stawu – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej.

Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]
Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]

Nadszedł wrzesień, ale wciąż możemy korzystać z plenerowych wydarzeń kulturalnych - m.in. koncertów przed Klubem Studio czy seansów filmowych w ogrodach i parkach. Poza tym polecamy Wam narodowe czytanie “Balladyny” i ciekawe wystawy. Więcej w naszym kulturalnym przewodniku!

Brawurowa muzyczna historia Krzysztofa Komedy w krakowskich parkach!
Brawurowa muzyczna historia Krzysztofa Komedy w krakowskich parkach!

– Minęło już 50 lat od śmierci naszego bohatera, a my cały czas zastanawiamy się, kim tak naprawdę był Krzysztof Komeda – tymi słowami Wojtek Mazolewski otwiera audiobook z fascynującą biografią jazzowego geniusza. To zaproszenie do muzycznej podróży, w której naszym przewodnikiem będzie Marcin Dorociński. 

Zapraszamy na krakowskie Narodowe Czytanie 2020
Zapraszamy na krakowskie Narodowe Czytanie 2020

Przed nami kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W sobotę, 5 września na placu Szczepańskim krakowscy aktorzy, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury będą czytali fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

Parę kliknięć i masz boisko oraz drużynę
Parę kliknięć i masz boisko oraz drużynę

Od 1 września – w ramach pilotażu – 11 krakowskich szkół samorządowych umożliwia rezerwację boisk i sal gimnastycznych online, za pośrednictwem aplikacji mobilnej BallSquad. Wystarczy telefon, aby wyszukać dogodne miejsce na rozgrywki, skontaktować się z miłośnikami różnych dyscyplin i pozałatwiać formalności związane z wynajmem obiektu.

KONKURS !
Wygraj literacki przewodnik po Nowej Hucie!

„Literacki przewodnik po Nowej Hucie” Anny Grochowskiej to bardzo wyjątkowa książka, która pozwoli czytelnikom poznać nie tylko literaturę związaną z tą częścią Krakowa ale także sporo z jej historii. Publikacja zawiera siedem rozdziałów z trasami spacerowymi po Nowej Hucie. Każdy z nich jest streszczony w języku angielskim i wzbogacony ikonografią (fotografie współczesne Krzysztofa Piły, fotografie archiwalne, reprodukcje dzieł sztuki).

ZOBACZ TAKŻE:
Warsztaty literackie z Michałem Rusinkiem Przed nami „dziwne zdarzenia” 33. ULICY Festiwalu Teatrów Ulicznych
Zabytkowy park Jerzmanowskich otworzy się po rewitalizacji Spędź jesień z „Symbiozą”
Krakowskie place targowe i nie tylko – zaproszenie na spacer 25 lat odnowionej Willi Decjusza – zaproszenie na koncerty
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL