Magiczny Kraków NEWSLETTER
489 fb  yt
Przebudowa ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki – materiały dla mieszkańców
Przebudowa ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki – materiały dla mieszkańców

Za nami spotkanie informacyjne dotyczące przebudowy torowiska tramwajowego w ciągu ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Prezentujemy materiały informacyjne dotyczące tego zadania wraz z pytaniami, które padły w czasie spotkania oraz odpowiedziami na nie.

Wkrótce ruszą zapisy do nowego systemu rowerów miejskich
Wkrótce ruszą zapisy do nowego systemu rowerów miejskich

W czwartek, 17 sierpnia, o godz. 12.00, zostanie udostępniona strona internetowa nowego systemu rowerów miejskich. Pod adresem lajkbike.ztp.krakow.pl będzie można zapisać się na wypożyczenie jednośladu.

Bilet metropolitalny – często zadawane pytania
Bilet metropolitalny – często zadawane pytania

Od 1 sierpnia przejazdy pociągami, tramwajami i autobusami są prostsze, ponieważ przewoźnicy wzajemnie honorują bilety metropolitalne. Oznacza to, że nowy bilet na autobus i tramwaj uprawnia również do podróżowania koleją – w gminach, które podpisały porozumienie. Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące funkcjonowania nowego rodzaju biletu.

Rusza budowa nowej drogi dla rowerów na Zwierzyńcu
Rusza budowa nowej drogi dla rowerów na Zwierzyńcu

Dobre wieści dla rowerzystów. Rozpoczyna się budowa nowej drogi dla rowerów na ulicy Księcia Józefa. Pierwsze prace na odcinku od klasztoru norbertanek do ścieżki przy moście Zwierzynieckim już od dziś, 16 sierpnia.

Kwitnący i szczególnie ważny! Taki będzie „Ogród Krakowianek”
Kwitnący i szczególnie ważny! Taki będzie „Ogród Krakowianek”

Już niebawem nastąpi rozstrzygnięcie przetargu na wyjątkową przestrzeń, która powstanie przy ul. Prądnickiej, a dokładniej – w rejonie Nowego Kleparza. „Ogród Krakowianek” będzie nie tylko zielonym, kwitnącym zakątkiem, ale i miejscem symbolicznym, które podkreśli ważną rolę kobiet w społeczeństwie.

Tramwaj do Mistrzejowic: minął pierwszy miesiąc prac
Tramwaj do Mistrzejowic: minął pierwszy miesiąc prac

Minął już miesiąc od rozpoczęcia budowy nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic. W tym czasie prace skoncentrowane były na przygotowaniu terenu pod przebudowę infrastruktury podziemnej oraz miejsca pod budowę przyszłego torowiska.

Kto zostanie Krakowskim Pracodawcą Roku 2022?
Kto zostanie Krakowskim Pracodawcą Roku 2022?

Już po raz trzeci Grodzki Urząd Pracy w Krakowie organizuje konkurs „Krakowski Pracodawca Roku”. Jego celem jest wyróżnienie pracodawców, tworzących pozytywny wizerunek Krakowa, którym udało się zbudować politykę zatrudnienia otwartą na potrzeby zatrudnionych, tj. szacunek do pracowników, dbanie o ich rozwój, uwrażliwienie społeczne wobec zatrudnionych, przeciwdziałanie dyskryminacji i tworzenie otwartej, wielokulturowej organizacji.

KONKURS !
Wygraj bilety na festiwal Rockowizna!

Będzie mocno, będzie prawdziwie, będzie rockowo! – to hasło przyświeca tegorocznej edycji plenerowego festiwalu Rockowizna, który w ostatni weekend sierpnia odbędzie się przed TAURON Areną Kraków. W tym roku na scenie wystąpią m.in. Big Cyc, Kult, Łydka Grubasa i T.Love. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

Trwa 17. wakacyjny festiwal filmowy „Letnie Tanie Kinobranie” w Kinie Pod Baranami. W czwartek, 24 sierpnia, o godz. 13.15 odbędzie się pokaz filmu „Prawdziwe życie aniołów”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Pół wieku, dwa pokolenia, ten sam sen o lepszym życiu. „Ciało huty”, Anny Cieplak to opowieść o płomiennych marzeniach i ambicjach, które studziła rzeczywistość socjalistycznej i współczesnej Polski.

KONKURS !
Wygraj książkę z wydawnictwa Insignis!

„Nora, tego nie ma w scenariuszu” Annabel Monagham to idealna lektura na wakacyjny czas. Ciepła, dowcipna i mądra książka o blaskach i cieniach miłości, o tym, jak bywa skomplikowana i o tym, jak bardzo jej potrzebujemy.

ZOBACZ TAKŻE:
Słoneczne Przestrzenie Wsparcia „Słońce”. Jak pomagają młodym ludziom w Krakowie? Budowa Trasy Wolbromskiej: zmiana organizacji ruchu na ul. Glogera
Dożynki miejskie w Toniach i nie tylko Ośrodek Ruczaj: stan prac na sierpień
Wesoła – coraz więcej kultury i muzyki WLKS Krakus Swoszowice z boiskiem na piłkarską III ligę
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL