Magiczny Kraków NEWSLETTER
254 fb  yt
Młodzieżowe dobre słowa ruszą w miasto
Młodzieżowe dobre słowa ruszą w miasto

Masno fest, zaczepiście, nieziemsko epicki czy prestiżowy – takie hasła, wybrane we współpracy z krakowską młodzieżą, trafiły na plakaty promujące akcję Krakowski Tydzień Dobrego Słowa. Celem jest przeciwdziałanie agresji słownej oraz budowanie pozytywnej komunikacji w środowisku szkolnym. Od 4 do 8 lutego szkoły, które przyłączą się do inicjatywy, będą dzielić się dobrymi praktykami, uwalniać przestrzeń od mowy nienawiści, także na murach i ulicach, a uczniowie wraz z nauczycielami w trakcie zajęć wypracują rozwiązania wzmacniające dobrą komunikację. Pomogą w tym specjalne warsztaty kompetencyjne, w których bierze udział kadra pedagogiczna.

Sprawdź, kiedy przyjedzie Twój autobus lub tramwaj
Sprawdź, kiedy przyjedzie Twój autobus lub tramwaj

Pasażerowie Komunikacji Miejskiej w Krakowie mogą już sprawdzić w swoim smartfonie lub komputerze realny czas przyjazdu autobusów i tramwajów MPK na wybrany przystanek. Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę internetową kk.krakow.pl i wybrać zakładkę „Odjazdy z przystanków”.

Przetarg na projekt i budowę linii tramwajowej na Azory w tym roku
Przetarg na projekt i budowę linii tramwajowej na Azory w tym roku

W pierwszej połowie roku zostanie ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i budowę Krakowskiego Szybkiego Tramwaju na odcinku Krowodrza Górka – Azory – zapowiada Iwona Król, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Budżet obywatelski jednak w pełnej formie
Budżet obywatelski jednak w pełnej formie

Rada Budżetu Obywatelskiego zmieniła swoją decyzję i podczas ostatniego posiedzenia przyjęła, że w tym roku odbędzie się zarówno nabór wniosków, jak i głosowanie nad projektami w VI edycji budżetu partycypacyjnego na zmienionych przez znowelizowaną ustawę o samorządach gminnych zasadach.

Nowa siedziba Teleinformatyki w AGH
Nowa siedziba Teleinformatyki w AGH

W poniedziałek, 28 stycznia uroczyście otwarto nowy budynek Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Inwestycja będzie służyć studentom i pracownikom Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

Kulturalny rozkład jazdy na weekend! [KONKURS]
Kulturalny rozkład jazdy na weekend! [KONKURS]

Weekendowe kulturalne szaleństwa czas zacząć! Miłośnikom kina proponujemy seanse przedpremierowe filmów nominowanych do Oscarów 2019! Poza tym utwory Queenu usłyszycie w Variete, muzykę Hansa Zimmera w TAURON Arenie, a nordyckie dźwięki zabrzmią w Klubie Studio. Czujni powinni też być wielbiciele wierszy Wisławy Szymborskiej. Zaplanujcie sobie weekendowy czas z naszym rozkładem jazdy!

Nosowska na tłusto i basta! Zapraszamy na koncert [KONKURS]
Nosowska na tłusto i basta! Zapraszamy na koncert [KONKURS]

Już w niedzielę, 10 lutego, w krakowskim klubie Studio wystąpi Katarzyna Nosowska.  Piosenkarka będzie promować swój najnowszy album pt. „Basta”. Mamy dla Was zaproszenia na to wydarzenie!

Kraków pamięta o Wisławie Szymborskiej
Kraków pamięta o Wisławie Szymborskiej

1 lutego minie siedem lat od śmierci Wisławy Szymborskiej – poetki, laureatki literackiej Nagrody Nobla, Honorowej Obywatelki Miasta Krakowa. Z tej okazji na grobie poetki na cmentarzu Rakowickim zostaną złożone kwiaty od prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Cracovia Maraton: od 1 lutego wyższa opłata startowa
Cracovia Maraton: od 1 lutego wyższa opłata startowa

Zarząd Infrastruktury Sportowej przypomina wszystkim biegaczom, którzy są zainteresowani udziałem w 18. edycji Cracovia Maraton, że początkowa opłata startowa w wysokości 80 zł obowiązuje tylko do końca stycznia. Od 1 lutego wpisowe będzie wynosić  110 zł.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Zdajesz sobie sprawę, że sztuczna inteligencja już teraz podejmuje decyzje za Ciebie? „Hello world. Jak być człowiekiem w epoce maszyn?" autorstwa Hannah Fry to światowy bestseller o tym, jak zachować człowieczeństwo w świecie maszyn. Jeśli zafascynowały Cię książki Harariego, koniecznie sięgnij po „Hello world"!

ZOBACZ TAKŻE:
Centrum Onkologii zaprasza na badania i konsultacje Dzień Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelit
Maski antysmogowe dotarły do najbardziej potrzebujących „Cassandra & Just”: Opera Rara gra w kontrasty
Szopka nie tylko krakowska „O, kurka Kulturka!” w Dworku Białoprądnickim
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL