Magiczny Kraków NEWSLETTER
487 fb  yt
Roboty na rondzie Mogilskim – tak od 7 sierpnia pojadą tramwaje
Roboty na rondzie Mogilskim – tak od 7 sierpnia pojadą tramwaje

Trwają prace serwisowe torowiska na rondzie Mogilskim. W poniedziałek, 7 sierpnia, rozpocznie się wymiana krzyżownic i rozjazdów od strony tunelu Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. W związku z tym wyłączony zostanie ruch tramwajowy w tunelu oraz w relacji ul. Lubicz – ul. Mogilska.

Rekultywacja Białych Mórz
Rekultywacja Białych Mórz

Białe Morza – zielony teren w dzielnicy Łagiewniki-Borek Fałęcki, to niewątpliwie zakątek urokliwy, w sam raz na wypoczynek. Trzeba jednak pamiętać, że jest to obszar poprzemysłowy, po dawnych Zakładach Sodowych Solvay. Zakłady zostały zamknięte w latach 90. XX w. Miasto, znając problem zasolenia głębszych warstw gleby, pracuje nad znalezieniem najlepszego rozwiązania, by skutecznie i z dbałością o środowisko zneutralizować obecność tego składnika w ziemi.

Nowy bilet metropolitalny już obowiązuje
Nowy bilet metropolitalny już obowiązuje

Od 1 sierpnia podróżowanie pociągami, tramwajami i autobusami jest prostsze, przewoźnicy wzajemnie honorują bilety metropolitalne. Oznacza to, że nowy bilet na autobus i tramwaj uprawnia do podróżowania również koleją w gminach, które podpisały porozumienie.

Przebudowa ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki – pierwsze spotkanie informacyjne
Przebudowa ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki – pierwsze spotkanie informacyjne

W piątek, 4 sierpnia, odbędzie się pierwsze spotkanie informacyjne w sprawie przebudowy torowiska, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, na ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki. Dyskusja odbędzie się zdalnie na platformie Zoom od godz. 17.00 do 19.00.

Kładka Kazimierz-Ludwinów: są wyniki przetargu na budowę
Kładka Kazimierz-Ludwinów: są wyniki przetargu na budowę

Z pięciu firm, które złożyły oferty w przetargu na budowę kładki nad Wisłą, która połączy Stare Miasto z Dębnikami i Podgórzem najkorzystniejsza okazała się propozycja firmy Primost Południe sp. z o.o. z Będzina.

10 lat budżetu obywatelskiego oczami ZDMK
10 lat budżetu obywatelskiego oczami ZDMK

W tym roku odbywa się dziesiąta edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Minionych dziewięć edycji to w skrócie 1214 zadań i 227 mln zł przeznaczonych na wszystkie projekty, w tym 149 mln zł na projekty ogólnomiejskie i 78 mln zł na projekty dzielnicowe. Oto wspomnienie dziesięciu wybranych projektów, które zrealizował Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Kraków na drodze do neutralności klimatycznej – posłuchaj podcastu
Kraków na drodze do neutralności klimatycznej – posłuchaj podcastu

Susze, powodzie, gwałtowne zjawiska pogodowe – wszystko to sprawia, że częściej rozmawiamy o klimacie i o tym jak przystosować się do tych zmian, aby miasta nadal były przyjazne do życia.

KONKURS !
Festiwal „Wawel o zmierzchu" – wygraj bilety!

16. letni festiwal „Wawel o zmierzchu” to jedyny, organizowany na tak szeroką skalę, festiwal plenerowy muzyki „klasycznej” w Krakowie. Motywy przewodnie festiwalu to: stylistyczna różnorodność wykonywanej muzyki (klasyka, twórczość kompozytorska drugiej połowy XX wieku, rodzima muzyka ludowa i filmowa, rozmaite formacje wykonawcze), spotkanie Kultury i Natury oraz reprezentanci pokolenia 1933 – Krzysztof Penderecki i Henryk Mikołaj Górecki – w 90. rocznicę urodzin kompozytorów.

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

Trwa 17. wakacyjny festiwal filmowy „Letnie Tanie Kinobranie” w Kinie Pod Baranami. W środę, 9 sierpnia, o godz. 14.15 odbędzie się pokaz filmu „Pewnego razu... w Hollywood”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Lor na „Letniej scenie Radia Kraków” – wygraj bilety!

W niedzielę, 6 sierpnia o godz. 17.00 Radio Kraków zaprasza na koncert Lor. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Otaczający nas świat wyraża swoje piękno poprzez niezliczone barwy i ich odcienie. Różnorodność wzbogaca nie tylko naturalne krajobrazy, królestwo zwierząt, przestrzeń i kulturę tworzoną przez człowieka, ale także samych ludzi. Niestety, zamiast docenić tę odmienność, w społeczeństwie nadal pojawia się wrogość do inności i stereotypowe myślenie. Znana psycholożka Ewa Woydyłło w swojej najnowszej książce „Nasz bieg z przeszkodami. O wrażliwości i inności” zwraca uwagę, jak ważne jest, by zrozumieć drugiego człowieka i samego siebie.

ZOBACZ TAKŻE:
Roboty na ul. Karmelickiej: najbliższy weekend bez tramwajów do Bronowic 80. Tour de Pologne: zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej
Przed nami patriotyczna lekcja śpiewania Przygoda z ojczyzną na szlaku „Kadrówki”
Uczeń krakowskiego liceum potrójnym laureatem międzynarodowych olimpiad Przed nami Cracovia Sacra z motywami roślinnymi
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL