Magiczny Kraków NEWSLETTER
456 fb  yt
Świąteczno-noworoczne życzenia dla mieszkańców
Świąteczno-noworoczne życzenia dla mieszkańców

W niedzielę, 18 grudnia, ze sceny jarmarku bożonarodzeniowego na Rynku Głównym przedstawiciele władz Krakowa oraz kościoła krakowskiego złożyli życzenia świąteczno-noworoczne mieszkańcom i gościom. 

Zabezpieczamy miasto przed podtopieniami
Zabezpieczamy miasto przed podtopieniami

Po intensywnych opadach śniegu, marznącego deszczu i silnych mrozach w najbliższych dniach będzie odwilż. Służby miejskie cały czas udrażniają studzienki, kratki ściekowe i przepusty, tak, by woda z topniejącego śniegu w szybki sposób spłynęła z ulic i chodników. Wiele z nich znajduje się jednak na terenach prywatnych i należących do spółdzielni mieszkaniowych, do których należy obowiązek ich odblokowania.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości
Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Zalegający śnieg na dachach oraz powstające sople zagrażają życiu i zdrowiu przechodniów. Grube warstwy śniegu na dachach mogą także doprowadzić do katastrof budowlanych. W związku z tym przypominamy właścicielom, zarządcom i użytkownikom nieruchomości o obowiązku usuwania śniegu z dachów, powstających sopli oraz odśnieżania chodników.

Sprawdź komunikację miejską w okresie świąt
Sprawdź komunikację miejską w okresie świąt

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok i święto Trzech Króli. W związku ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi autobusy i tramwaje Komunikacji Miejskiej w Krakowie będą kursować według zmienionego porządku.

Zgłoś kandydata do Rady Krakowskich Seniorów
Zgłoś kandydata do Rady Krakowskich Seniorów

Ruszył nabór kandydatów do Rady Krakowskich Seniorów. Gremium reprezentuje starszych mieszkańców miasta, konsultuje, inicjuje przedsięwzięcia oraz doradza prezydentowi oraz Radzie Miasta Krakowa.

O krok bliżej do powstania parku pod estakadami kolejowymi
O krok bliżej do powstania parku pod estakadami kolejowymi

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie podpisał umowę na wykonanie robót budowlanych związanych z budową pierwszego etapu parku Kolejowego pod estakadami kolejowymi na odcinku od ul. Kopernika do ul. Grzegórzeckiej.

Kraków na święta
Kraków na święta

Spacery, jazda na łyżwach czy ćwiczenia w domu – to dla ciała. Wystawa szopek, koncerty kolęd, spektakle czy wydarzenia w muzeach – to dla ducha. Kraków oferuje całą masę atrakcji, które mogą stanowić świetną alternatywę dla świątecznego obżarstwa i leniwego spędzania czasu na kanapie.

KONKURS !
Wygraj książkę Wydawnictwa Kobiecego!

„Afgańska perła” Nadii Hashimi to niezwykła opowieść o dwóch kobietach, które żyły w różnych epokach, ale połączyły je te same marzenia i ta sama odwaga dająca siłę do zmierzenia się z ogromnym wyzwaniem – oderwaniem się od korzeni i całkowitej odmianie swego losu.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Mimo, że większość z nas boi się samotności, czasem sami się na nią skazujemy. Duma, bezradność, strach, zniechęcenie. Potrafimy znaleźć wiele wymówek, by odciąć się od drugiego człowieka. W nowej, świątecznej powieści Natasza Socha postanowiła przypomnieć nam ile ciepła i nadziei może dać spotkanie przypadkowej osoby. „Kolęda na cztery ręce” to poruszająca opowieść o tym, czym naprawdę są święta. Dobrocią, którą dzielimy się z innymi.

ZOBACZ TAKŻE:
Ponad 7 tysięcy tabletów i komputerów trafiło do krakowskich szkół Czas na WF w nowej hali sportowej
W trosce o krakowskie zabytki. Miasto i SKOZK kontynuują współpracę Zmiana godzin przyjmowania stron w urzędzie w okresie świąt
Świąteczno-noworoczna opieka medyczna Wypożycz świąteczne drzewko za „smaczka” dla czworonoga
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL