Magiczny Kraków NEWSLETTER
495 fb  yt
Zagłosuj w budżecie obywatelskim!
Zagłosuj w budżecie obywatelskim!

Od 22 września, aż do 6 października można głosować na projekty zgłoszone do tegorocznej, jubileuszowej, edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mają dwa tygodnie, aby wybrać najciekawsze projekty miejskie i dzielnicowe. Warto głosować, bo takie projekty tworzą historię miasta i zmieniają nasze najbliższe otoczenie!

Jak Strefa Czystego Transportu ochroni zdrowie krakowian?
Jak Strefa Czystego Transportu ochroni zdrowie krakowian?

W Krakowie dużo zostało już zrobione dla polepszenia jakości powietrza, ale jak wielokrotnie podkreślają w swoich wypowiedziach mieszkańcy, nie są to wciąż działania wystarczające. Stąd decyzja o podjęciu dalszych kroków – w tym przypadku znacznego ograniczenia zanieczyszczeń pochodzących z transportu. Strefa Czystego Transportu to skuteczna metoda poprawy jakości powietrza, a tym samym ochrony zdrowia ludzi mieszkających na objętym nią terenie.

Miasto wspiera zawodowe wybory młodych krakowian
Miasto wspiera zawodowe wybory młodych krakowian

Krakowski Ośrodek Kariery, specjalizujący się w doradztwie zawodowym, do wachlarza ciekawych projektów realizowanych z dziećmi i młodzieżą dodaje kolejną inicjatywę – Kuźnię Zawodowców. Wszystkie przedsięwzięcia łączy jeden cel: wsparcie uczniów wybierających ścieżkę kariery, m.in. poprzez pokazanie oferty i możliwości nauki w krakowskich szkołach technicznych i branżowych.

Dofinansowanie dla krakowskich zabytków
Dofinansowanie dla krakowskich zabytków

Przebudowa żłobka samorządowego nr 5 na osiedlu Willowym 2 oraz konserwacja i zabezpieczenie zabytków na terenie Panteonu Narodowego – te dwa przedsięwzięcia zostały zakwalifikowane do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków i otrzymają odpowiednio 3 500 000  oraz 999 000 złotych dofinansowania.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starych urządzeń grzewczych
Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starych urządzeń grzewczych

Od 25 września do 27 października trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji w ramach programu „Stop smog” na inwestycje, które będą realizowane w 2024 r.

Kraków kandydatem do tytułu „Miasto Przyjazne Dzieciom”
Kraków kandydatem do tytułu „Miasto Przyjazne Dzieciom”

26 września w pałacu Potockich prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wraz z dyrektor generalną, prezesem zarządu UNICEF Polska Renatą Bem podpisali porozumienie o przystąpieniu Krakowa do programu UNICEF „Miasto Przyjazne Dzieciom”. Aby zyskać to miano, Kraków powinien wypełnić zobowiązania określone w opracowanym i uzgodnionym planie działania.

Nowa organizacja ruchu w rejonie mostu Dębnickiego
Nowa organizacja ruchu w rejonie mostu Dębnickiego

Od 25 września obowiązuje nowa organizacja ruchu drogowego w rejonie mostu Dębnickiego. Związana jest z kolejnym etapem remontu mostu oraz przebudową ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej.n

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa HarperCollins!

„Piekło-niebo” Pawła Fleszara to książka, której akcja rozgrywa się współcześnie w Krakowie. Autor także jest z tym miastem związany.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Pandemia wywróciła nasze dotychczasowe życie do góry nogami. Kiedy dobiegła końca, nadszedł czas by zadbać o nadszarpnięte zdrowie psychiczne. Samantha Boardman postawiła na budowanie wewnętrznej witalności i osobistej odporności na stres.

KONKURS !
Wygraj bilety na Cumbia Festival!

W najbliższą sobotę, 30 września o godz. 19.30 Klub Zaścianek zaprasza na Cumbia Festival Kraków. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert w Klubie Studio!

Jesienna aura w Klubie Studio Kraków przywita miłośników muzyki niezwykłymi emocjami i muzycznymi doświadczeniami. Na horyzoncie widzimy serię niezapomnianych koncertów, które rozpoczęły się już we wrześniu i będą trwać przez całą jesień. 30 września zapraszamy na koncert Percival Schuttenbach!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru KTO!

„Podnoszą się od stołu na wagach śniadań rozmów min…” – przedstawienie, które powstało w wyniku warsztatów w ramach projektu „KTO?Senior!” dla osób w  wieku 60+ i występują w nim krakowscy seniorzy! Zaprasza Teatr KTO w najbliższą sobotę, 30 września, o godz. 19.00!

ZOBACZ TAKŻE:
Co w projekcie planu dla obszaru Rogatka Warszawska? Nocny zakaz sprzedaży alkoholu daje pozytywne efekty
Nowe usługi w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy! Linia nr 132 powraca na ulice Krakowa
Trening na Zakrzówku przełożony na 1 października 15. Festiwal Conrada – program wydarzeń towarzyszących
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL