Magiczny Kraków NEWSLETTER
242 fb  yt
Przyjdź na Rynek Główny i świętuj razem z nami!
Przyjdź na Rynek Główny i świętuj razem z nami!

Już w niedzielę, 11 listopada, na Rynku Głównym zabrzmią najważniejsze polskie pieśni i piosenki. Wszystko w ramach jubileuszowej, 70. Krakowskiej Lekcji Śpiewania pod hasłem „Radosna Niepodległości”, która rozpocznie się o godz. 17:00. Honorowy patronat nad koncertem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Trasa Łagiewnicka: do soboty bez tramwajów do Borku Fałęckiego
Trasa Łagiewnicka: do soboty bez tramwajów do Borku Fałęckiego

Od środy, 7 listopada do soboty, 10 listopada prowadzone są prace związane z montażem tymczasowych rozjazdów w torowisku w ciągu ul. Zakopiańskiej w ramach realizacji tzw. Trasy Łagiewnickiej. W tym czasie został wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki.

Zmiany w komunikacji autobusowej do Bronowic
Zmiany w komunikacji autobusowej do Bronowic

Wraz z postępem prac przy modernizacji torowiska do pętli w Bronowicach, konieczne są korekty tras zastępczych linii autobusowych obsługujących tamtejsze osiedla. Zmiany zaczną obowiązywać we wtorek, 13 listopada. Wykonawcy rozpoczynają nowy etap prac i są zmuszeni zamknąć dla autobusów ul. Bronowicką.

Nowa karta dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym już dostępna!
Nowa karta dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym już dostępna!

Od listopada dostępna jest Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem w ulepszonej formie. Dzięki niej rodziny te mogą korzystać ze zniżek i specjalnie przygotowanych dla nich przywilejów głównie na terenie Krakowa.

Weekendowy rozkład jazdy [konkurs]
Weekendowy rozkład jazdy [konkurs]

Czeka nas bardzo wyjątkowy weekend! W niedzielę 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią wiele wydarzeń towarzyszących. Teatry, kina i inne instytucje kultury przygotowały dla Was specjalną ofertę, aby wspólnie świętować ten jakże wyjątkowy dzień.

 

Szkoła na Klinach: umowa z wykonawcą podpisana
Szkoła na Klinach: umowa z wykonawcą podpisana

Wkrótce ruszą prace przy budowie szkoły podstawowej na osiedlu Kliny – będzie to największa inwestycja Gminy Miejskiej Kraków w tej części miasta. We wtorek, 6 listopada, Miejskie Centrum Obsługi Oświaty podpisało umowę z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Budowlanym Dombud SA. Efekty zobaczymy w 2021 roku.

Węgiel tylko z wymogami jakościowymi
Węgiel tylko z wymogami jakościowymi

Od 4 listopada węgiel dostępny w sprzedaży musi spełniać wymagania jakościowe, które wprowadziło rozporządzenie Ministra Energii. Oznacza to koniec niekontrolowanej sprzedaży węgla bardzo złej jakości. Każdy klient otrzyma również wiarygodną informację o rzeczywistych parametrach jakości węgla, który kupuje.

Znamy wyniki badań koni dorożkarskich
Znamy wyniki badań koni dorożkarskich

Od 7 sierpnia do 12 września, na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa zostały przeprowadzone kompleksowe badania 48 koni dorożkarskich, pracujących w obrębie Starego Miasta. Kontrola obejmowała m.in. podstawowe parametry fizjologiczne (w tym także częstotliwość uderzeń serca), morfologię, poziom jonów, biochemię i immunochemię krwi, warunki mikrobiologiczne w miejscu postoju, dystans przebyty w ciągu dnia, a także oznaczenie kortyzolu, wskazującego na poziom stresu u zwierząt. Wniosek – nie stwierdzono u nich przekroczonych wartości fizjologicznych, a badane parametry nie odbiegały od norm przyjętych dla pracujących koni.

Oto instrukcja obsługi miasta
Oto instrukcja obsługi miasta
KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Poznajcie polską Julię Child – mistrzynię kuchni, prekursorkę nowoczesności! Trzęsła warszawską socjetą końca XIX wieku. Bywała na salonach, nadawała ton dyskusjom i balom. Żadna inna kobieta w Królestwie Polskim nie odniosła takiego sukcesu jak Lucyna Ćwierczakiewiczowa.

ZOBACZ TAKŻE:
Ponad 100 firm zaprezentuje się na Targach Pracy w AGH Kraków na liście CNN Travel
Biało-czerwona rocznica odzyskania niepodległości Zaśpiewajmy z RMF FM biało-czerwone przeboje!
Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Jesienne edukacyjne wycieczki rowerowe
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL