Magiczny Kraków NEWSLETTER
171 fb  yt
Budżet obywatelski: ostatnie dni na decyzję, nie zwlekaj!
Budżet obywatelski: ostatnie dni na decyzję, nie zwlekaj!

Jeszcze tylko do najbliższego piątku, 30 czerwca, krakowianie mogą głosować na wybrane projekty zgłoszone w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Dodatkowo, na ostatnie dwa dni został uruchomiony dodatkowy punkt do głosowania na rondzie Mogilskim. Autorzy projektów zrobili już swoje: przełożyli idee na konkretne zapisy i przeszli przez wymagające procedury weryfikacyjne. Teraz wszystko jest w Twoich rękach. Nie zwlekaj, oddanie głosu to tylko kilka minut! W środę w głosowaniu wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Prezydent z absolutorium za 2016 rok
Prezydent z absolutorium za 2016 rok

28 czerwca podczas dwóch sesji radni miejscy przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2016 rok i udzielili Prezydentowi Miasta absolutorium. Za głosowało 24 radnych, 19 było przeciw. Oznacza to, że Rada Miasta Krakowa pozytywnie oceniła działania prezydenta i podległych mu służb w zakresie realizacji wydatków i dochodów miasta w 2016 r. Pozytywną opinię w tej sprawie wydały wcześniej Komisja Rewizyjna Rady Miasta i Regionalna Izba Obrachunkowa.

MPK kupuje kolejne ekologiczne autobusy
MPK kupuje kolejne ekologiczne autobusy

W poniedziałek, 26 czerwca MPK w Krakowie ogłosiło dwa przetargi na zakup w formie leasingu finansowego łącznie 75 nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska autobusów. Zamówienia obejmują dostawę 38 autobusów przegubowych i 37 autobusów standardowych o długości 12 metrów.

Pojedź rowerem do pracy
Pojedź rowerem do pracy

Urząd Miasta Krakowa organizuje pilotażową kampanię „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca… i tak w kółko”. Akcja rozpoczęła się 19 czerwca dwutygodniowym testem i będzie trwać kilka miesięcy.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Wakacje już w pełni! Pogoda również zachęca do wyjścia z domu, aż żal przegapić tyle świetnych wakacyjnych wydarzeń! W ten weekend czeka nas zakończenie Festiwalu Kultury Żydowskiej i tradycyjne Szalom na Szerokiej, jazzowa niedziela nowoorleańska, narodowe czytanie “Rejsu”, a także mnóstwo ciekawych pokazów kina plenerowego, koncertów i spektakli. Zaplanujcie swój weekend w Krakowie z naszym weekendowym rozkładem jazdy!

Konkursy dla osób z pomysłami
Konkursy dla osób z pomysłami

Od 5 czerwca można przesyłać zgłoszenia do konkursów organizowanych w ramach II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu im. Stanisława Staszica. Są to: konkurs fotograficzny „Koło postępu”, konkurs komiksowy „Innowacja wyobraźni” oraz konkurs WIK wynalazek = idea * kreatywność. W ubiegłym roku w wydarzeniu organizowanym przez AGH wzięło udział ponad 200 beneficjentów, w tym uczniowie szkół z całej Polski, studenci i pracownicy naukowi.

Kraków 100 lat temu (1933)
Kraków 100 lat temu (1933)

Przejedźmy się naszym wehikułem czasu i zobaczmy, jak do sezonu wakacyjnego przygotowywał się Kraków w latach 30. XX w. „Ilustrowany Kuryer Codzienny” przedwakacyjne wydanie z 30 czerwca 1933 poświęcił głównie turystyce.

Będzie się działo! Trzeci tydzień Bulwar(t)u Sztuki
Będzie się działo! Trzeci tydzień Bulwar(t)u Sztuki

Na przełomie czerwca i lipca Bulwar(t) Sztuki wchodzi na pełne obroty. Teatr, kino i koncerty – to tylko niewielka część atrakcji, które czekają na mieszkańców nad Zalewem Nowohuckim. Do tego piknik w każdą lipcową niedzielę w godz. od 10 do 16.

EuroTruck w Krakowie na dwa ostatnie dni turnieju
EuroTruck w Krakowie na dwa ostatnie dni turnieju

Quick feet, czyli urządzenie do treningu umiejętności piłkarskich, refleksomierz oraz fotobudka – takie atrakcje będą czekały na krakowian w EuroTruck’u – ciężarówce promującej Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 Polska 2017. Pojazd pojawi się przed Galerią Krakowską na dwa ostatnie dni turnieju – 29 i 30 czerwca. Będzie do dyspozycji mieszkańców od godz. 12.00 do 19.00.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Wielkich filozofów poznaje się po tym, że czytamy ich zawsze. Nie inaczej jest z Romanem Ingardenem. W tym tygodniu proponujemy Wam jego książkę pt. „Książeczka o człowieku". Mamy kilka egzemplarzy do rozdania!

ZOBACZ TAKŻE:
Budżet obywatelski zmienia naszą codzienność Ruszają remonty nakładkowe na Krowodrzy
Lato w Teatrze Variete Krakowskie klasyki nocą przed TAURON Areną Kraków
Maszeruj po krakowskich ścieżkach nordic walking „Lato w szkole”
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL