Magiczny Kraków NEWSLETTER
434 fb  yt
Białe Morza będą wielkim zielonym miejskim terenem
Białe Morza będą wielkim zielonym miejskim terenem

Białe Morza, blisko 35-hektarowy poprzemysłowy teren w sąsiedztwie doliny rzeki Wilgi i w rejonie ulic Podmokłej i Herberta, będzie – zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców – wielkim miejskim zielonym terenem z elementami parku i infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Już w sobotę charytatywny mecz Igi Świątek. Ostatnie dni na zakup biletu!
Już w sobotę charytatywny mecz Igi Świątek. Ostatnie dni na zakup biletu!

Iga Świątek i Agnieszka Radwańska są już po wspólnych treningach, przygotowujących je do charytatywnego meczu pokazowego, który już w najbliższą sobotę, 23 lipca, odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów będzie przekazany na pomoc naszym sąsiadom zza wschodniej granicy. Na stronie Ticket Master do zdobycia ostatnie wejściówki na wydarzenie.

Plaża na bulwarze Wołyńskim – wyłoniono dzierżawcę
Plaża na bulwarze Wołyńskim – wyłoniono dzierżawcę

Miasto Kraków zawarło właśnie umowę dzierżawy nieruchomości położonych na bulwarze Wołyńskim. To tam ma powstać plaża oraz kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy.

Wielkie otwarcie Fortu Borek – filii Centrum Kultury Podgórza
Wielkie otwarcie Fortu Borek – filii Centrum Kultury Podgórza

Nowa filia Centrum Kultury Podgórza zainauguruje swoją działalność w sobotę, 30 lipca. Uroczyste otwarcie odbędzie się o godz. 12.00. Wezmą w nim udział członkowie grupy rekonstrukcyjnej, a w powietrze wzbije się wyjątkowy balon. W niedzielę, 31 lipca odbędzie się piknik rodzinny. 

Będą plany zagospodarowania dla obszarów Bobrzyńskiego i Rydla
Będą plany zagospodarowania dla obszarów Bobrzyńskiego i Rydla

Do 16 września mieszkańcy mogą składać wnioski do dwóch planów zagospodarowania dla obszarów: „Bobrzyńskiego” i „Rydla”.

Znamy wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
Znamy wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Uczniowie z Krakowa poznali wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych – w sumie do szkół samorządowych zakwalifikowano w tym roku ponad 9000 kandydatów. Ze względu na tzw. „kumulację roczników” to niemal o 1500 więcej niż w ubiegłym roku. Na uczniów, którzy nie zostali przyjęci do żadnej ze szkół, w rekrutacji uzupełniającej wciąż czeka jednak ponad 800 miejsc.

Jak daleko dotrze dźwięk Zygmunta? Zagłosuj w plebiscycie!
Jak daleko dotrze dźwięk Zygmunta? Zagłosuj w plebiscycie!

Rozpoczęło się głosowanie w 15. edycji Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku. W finale ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez warszawskie Muzeum Historii Polski znalazł się ubiegłoroczny festiwal wydarzeń związanych z jubileuszem 500-lecia dzwonu Zygmunt. Zwycięzców w plebiscycie wybiorą internauci, którzy mogą głosować do 15 sierpnia. Jak daleko dotrze wieść o hucznych urodzinach najsłynniejszego polskiego dzwonu? Pora wesprzeć jubilata i oddać głos w plebiscycie. Liczymy na Wasze wsparcie!

 

KONKURS !
Wygraj bilety na wystawę „To, co widzę, nie jest tym, co widzę”!

Bunkier Sztuki zaprasza na wystawę malarstwa Michała Stonawskiego pt. „To, co widzę, nie jest tym, co widzę”. Ekspozycję będzie można oglądać od 23 lipca do 2 października w pałacu Potockich przy Rynku Głównym.

KONKURS !
Wygraj bilety do Ogrodu Doświadczeń!

A gdyby tak usiąść na kanapie obok bohatera kultowego filmu? Dowiedz się więcej o digitalizacji zbiorów Muzeum Inżynierii i Techniki i wygraj bilet do Ogrodu Doświadczeń!

KONKURS !
Wygraj bilety na stand-up comedy Rafała Rutkowskiego!

„Śmiejmy się Bracia i Siostry” to najnowsza stand-up comedy Rafała Rutkowskiego. Rutkowski w swoim programie jak zwykle punktuje głupotę i absurdy, które zauważa we współczesnym świecie. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

W Kinie Pod Baranami trwa 16. odsłona wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. Impreza potrwa przez dwa wakacyjne miesiące. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na jeden z pokazów!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

W zabieganym codziennym życiu łatwo zapomnieć na czym polega prawdziwy odpoczynek. Nie mamy czasu naprawdę się wyciszyć, zregenerować siły, zastanowić do czego dążymy. Czas zadbać o siebie! Brooke McAlary, autorka świetnych poradników, w swojej nowej książce „Dbaj. Jak czule, życzliwie i mądrze zaopiekować się sobą?” przypomina, że troszcząc się o siebie troszczymy się również o rodzinę, przyjaciół i znajomych.

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Bagatela!

W najbliższy piątek, 22 lipca, o godz. 19.15 Teatr Bagatela zaprasza na „Wesele Figara”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

ZOBACZ TAKŻE:
Kraków zyskał nowe tereny zielone Złóż wniosek w ramach programu „Stop smog”
Trenuj w Krakowie! W sobotę, 23 lipca zajęcia biegowe i nordic walking Do końca roku zostanie wymienionych 40 wiat przystankowych
Przegląd remontów w krakowskich dzielnicach Zamknięcie postoju i zakaz wjazdu na Rynek Główny dla dorożek
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL