Magiczny Kraków NEWSLETTER
432 fb  yt
Aktualizacja Strategii Rozwoju Krakowa „Tu chcę żyć. Kraków 2030”
Aktualizacja Strategii Rozwoju Krakowa „Tu chcę żyć. Kraków 2030”

Strategia Rozwoju Krakowa „Tu chcę żyć. Kraków 2030” jest podstawowym i najważniejszym dokumentem w procesie planowania przyszłości naszego miasta do 2030 r. Podejmuje w sposób przekrojowy najważniejsze kwestie dla polityki rozwoju miasta oraz gwarantuje spójność zarządzania miastem.

Konstrukcje po usuniętych reklamach powinny zostać zdemontowane
Konstrukcje po usuniętych reklamach powinny zostać zdemontowane

30 czerwca w Krakowie zakończył się okres dostosowawczy tzw. uchwały krajobrazowej. Należy pamiętać, że zgodnie z prawem wszystkie elementy konstrukcyjne, na których funkcjonowały reklamy i banery, powinny zostać zdemontowane.

Weź udział w konsultacjach w sprawie ul. Buszka
Weź udział w konsultacjach w sprawie ul. Buszka

Do 30 września trwają konsultacje społeczne dotyczące połączenia ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską. Zakładana jest przebudowa ulicy Buszka, uwzględniająca kategorię ulicy, wraz z możliwymi nowymi rozwiązaniami w tym zakresie.

Zadbana ulica 2022
Zadbana ulica 2022

W lipcu i sierpniu Zarząd Dróg Miasta Krakowa oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania będą prowadziły wspólną akcję, w ramach której 50 ulic zostanie nie tylko dokładnie umyte, ale również usunięte zostaną na nich ubytki w nawierzchni i odnowione zostanie malowanie oznakowania.

Modernizacja ul. Kuryłowicza
Modernizacja ul. Kuryłowicza

Dziś rozpoczyna się modernizacja ulicy J. Kuryłowicza w dzielnicy X Swoszowice. To kolejne zadanie dofinansowane z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

Zgłoś kandydata do tytułu Ambasador Wielokulturowości
Zgłoś kandydata do tytułu Ambasador Wielokulturowości

Do 5 sierpnia można zgłosić kandydatów do tytułu Krakowski Ambasador Wielokulturowości 2021. Jeżeli znasz osobę, instytucję lub organizację, która w roku ubiegłym aktywnie działała na rzecz dialogu międzykulturowego, to wypełnij formularz zgłoszeniowy i prześlij do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

Fundacja CORE Response podsumowuje działania i nadal pomaga
Fundacja CORE Response podsumowuje działania i nadal pomaga

Już od marca fundacja CORE Response wspiera Kraków w pomaganiu uchodźcom w różnych obszarach życia. Jest to możliwe dzięki porozumieniu, które zostało podpisane przez prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego i prezesa fundacji Seana Penna.

KONKURS !
Wygraj bilety na spektakl „Thrill me. Historia Leopolda i Loeba”!

Weź udział w konkursie i wygraj bilety na ostatni spektakl w ramach XII Krakowskich Miniatur Teatralnych. „Thrill me. Historia Leopolda i Loeba” (Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury) w niedzielę, 24 lipca o godz. 19.00 na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury.

KONKURS !
Wygraj bilety na spektakl „Nieostrość widzenia”!

W ramach XII Krakowskich Miniatur Teatralnych, 23 lipca, o godz. 19.00, Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Nieostrość widzenia” (Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego w Warszawie). Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety na spektakl „To wiem na pewno”!

Już niedługo rozpocznie się XII edycja znanego i cenionego festiwalu Krakowskie Miniatury Teatralne organizowanego przez Krakowskie Forum Kultury. W ramach wydarzenia, 22 lipca, o godz. 19.00, Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „To wiem na pewno” (Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie). Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

8 lipca w Kinie Pod Baranami rozpocznie się 16. odsłona wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. Impreza potrwa przez dwa wakacyjne miesiące. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na jeden z pokazów!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Nieobecny ojciec, ledwo obecna matka, samotny syn, przybrani rodzice, zmarły przed laty brat, syn syna próbujący rozwikłać tajemnice dziadka, babci, ojca. „Historia syna” Marie Hélène Lafon to powieść układanka, której fragmenty zostały rozsypane na przestrzeni trzech pokoleń i stu lat. W krótkiej, niekonwencjonalnej formie pisarka zawarła wielogłosową relację z życia francuskiej rodziny, opowieść o jej radościach, smutkach, ranach i tajemnicach.

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Co łączy Kraków, Kijów i Lwów? Zobacz wystawę! [KONKURS]/ Що об'єднує Краків, Київ і Львів? Запрошуємо на виставку! [КОНКУРС]

Kraków, Kijów i Lwów to trzy miasta, które łączą nie tylko końcówki nazw czy oficjalne umowy o partnerstwie. Historia ich relacji jest znacznie dłuższa. Czy wiecie, że w Krakowie i Kijowie stoją dwa identyczne pomniki? Skąd się wzięły lwy ratuszowe? Dlaczego krakowskie kino nosi nazwę „Kijów”? Dzięki ciekawostkom prezentowanym na wystawie plenerowej przy Pawilonie Wyspiańskiego przekonacie się, że mamy ze sobą więcej wspólnego niż podejrzewacie! Przygotowana przez Kancelarię Prezydenta Miasta Krakowa ekspozycja jest dostępna od 30 czerwca. Zapraszamy!

Краків, Київ і Львів – три міста, які об'єднує не лише остання літера їх назв, чи офіційні договори. Історія їх взаємовідносин набагато давніша. Чи знаєте, що Краків та Київ мають однакові пам'ятники? Звідки взялися леви, що коло Ратуші? Чому краківський кінотеатр назвали «Київ»? Завдяки цікавим фактам, які ми обрали для виставки, котру можна побачити біля Павілону Виспянскі (пл. Всіх Святих 3-4) ви дізнаєтеся, що у нас більше спільного, ніж ви гадали! Виставка, підготовлена ​​Канцелярією президента міста Кракова, доступна для відвідувачів з 30 червня. Запрошуємо!

ZOBACZ TAKŻE:
Zdecyduj jak będzie wyglądał park w Czyżynach Umowa na dostawę 20 autobusów elektrycznych dla Krakowa podpisana
Krakowscy maturzyści z coraz lepszymi wynikami Już za kilka dni ULICA Festival
Chodź na SUP-y, chodź na Bagry! Czy warto kupować produkty ekologiczne?
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL