Magiczny Kraków NEWSLETTER
481 fb  yt
Rozpoczynają się III Igrzyska Europejskie
Rozpoczynają się III Igrzyska Europejskie

Oficjalne rozpoczęcie III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska już dziś! Około 7 tys. sportowców powalczy nie tylko o medale igrzysk, ale także o ponad 100 przepustek na igrzyska olimpijskie w Paryżu, a w co trzeciej dyscyplinie o medale mistrzostw Europy. Szykuje się wielkie sportowe święto, które gościć będzie w Krakowie i innych miastach południowej Polski. W stolicy Małopolski sportowcy będą rywalizować w 11 dyscyplinach.

Kąpieliska na Bagrach i Zakrzówku otworzą się w czwartek
Kąpieliska na Bagrach i Zakrzówku otworzą się w czwartek

Kąpieliska na Bagrach i Zakrzówku zostaną uruchomione w czwartek, 22 czerwca, o godz. 10.00. Od tego momentu nad bezpieczeństwem użytkowników będą czuwać wykwalifikowani ratownicy. Ze strzeżonych akwenów skorzystamy w godz. 10.00–18.00, do 3 września. Należy pamiętać, że na terenie całego zbiornika oraz poza wyznaczonym sezonem kąpieliskowym, pływasz na własną odpowiedzialność. Będą o tym informowały znaki.

Komunikacja miejska na wakacje
Komunikacja miejska na wakacje

Już za kilka dni rozpoczną się wakacje. W związku z tym 24 czerwca zostaną wprowadzone nowe rozkłady jazdy dla linii autobusowych, a 27 czerwca – linii tramwajowych. Przy okazji zostaną wprowadzone stałe zmiany w kursowaniu wybranych linii autobusowych, a na ulice znów wyjadą linie sezonowe i rekreacyjne, które zawiozą pasażerów m.in. do zoo, nad Bagry, do Kryspinowa czy Przylasku Rusieckiego.

Spędź aktywnie lato w mieście!
Spędź aktywnie lato w mieście!

23 czerwca zabrzmi ostatni dzwonek, zwiastujący długo wyczekiwane przez uczniów wakacje. Nie wszystkie dzieci wyjadą w tym czasie z miasta. Dla tych, które spędzą letnie miesiące lub ich część w Krakowie, miejskie instytucje – szkoły, domy i kluby kultury, muzea i ośrodki sportowe – przygotowały bogaty program zajęć.

Tramwaj do Mistrzejowic: w piątek spotkanie w terenie
Tramwaj do Mistrzejowic: w piątek spotkanie w terenie

Za nami cykl spotkań online na temat wybranych kwestii projektowych linii tramwajowej do Mistrzejowic. A już w najbliższy piątek, 23 czerwca, zapraszamy na spotkanie w terenie, które będzie podsumowaniem dotychczasowej dyskusji.

Nocny zakaz sprzedaży alkoholu od 1 lipca
Nocny zakaz sprzedaży alkoholu od 1 lipca

1 lipca zacznie obowiązywać uchwała prezydenta Krakowa, dotycząca ograniczeń w godzinach nocnej sprzedaży detalicznej alkoholu. Zakaz będzie obowiązywać między północą a godz. 5.30 na terenie wszystkich dzielnic Krakowa z wyłączeniem restauracji i barów.

Igrzyska europejskie – zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej
Igrzyska europejskie – zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

Od dziś, 21 czerwca, do 2 lipca trwają igrzyska europejskie. W imieniu komitetu organizacyjnego przedstawiamy informacje na temat ograniczeń w ruchu oraz zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie. Strefa Płatnego Parkowania będzie funkcjonować bez zmian.

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa HarperCollins!

„Seans spirytystyczny” to kolejna, po debiutanckiej „Zagubionej aptece”, powieść Sarah Penner. Tym razem autorka pokusiła się o trzymającą w napięciu opowieść o okultyzmie, zanurzając się w świat inny niż wszystkie.

KONKURS !
Dolce VitaM – koncert włoskich przebojów – wygraj bilety!

W najbliższą sobotę, 24 czerwca, o godz. 18.00 w Kinie Kijów odbędzie się koncert Jarka Wista. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć popularne i znane przeboje muzyki włoskiej z czasów Dolce Vita w nowoczesnych aranżacjach. Weźcie udział w naszym konkursie i wygrajcie bilety!

KONKURS !
Igrzyska Europejskie – szermierka – wygraj bilety!

Rozpoczynają się III Igrzyska Europejskie. W stolicy Małopolski sportowcy będą rywalizować w 11 dyscyplinach. Mamy dla Was podwójny bilet na szermierkę, na poniedziałek, 26 czerwca, na godz. 9.00. Weźcie udział w naszym konkursie!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Tak jak każda kobieta ona również ma niewymuszony wdzięk, nieokiełznaną siłę, ogromną łagodność, oraz nie jedną tajemnicę. Poznajcie wyjątkową biografię Wisły, królowej polskich rzek.

ZOBACZ TAKŻE:
Przez Kazimierz po nowemu Powitaj lato z rodzinnym rajdem „w dobrym klimacie”
Półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami Mickiewicz spędza wakacje w Gdyni
Piknik naukowo-przyrodniczy na Wesołej Kurtyny wodne zostaną uruchomione
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL