Magiczny Kraków NEWSLETTER
180 fb  yt
Z początkiem roku szkolnego mniej utrudnień w centrum Krakowa
Z początkiem roku szkolnego mniej utrudnień w centrum Krakowa

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego znacznie łatwiej będzie dotrzeć tramwajem do centrum Krakowa – to dobra informacja przede wszystkim dla uczniów, którzy od 4 września zaczną dojeżdżać do wielu szkół, przede wszystkim średnich, zlokalizowanych w centrum Krakowa. Przywrócony zostanie przejazd ulicami Lubicz i Westerplatte. Dotychczas tramwaje między dwoma częściami miasta musiały kursować przez tunel pod dworcem Kraków Główny lub przez estakadę nad dworcem Kraków Płaszów.

Od 1 września bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych
Od 1 września bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych

Od 1 września do 30 czerwca 2018 r., czyli przez cały rok szkolny, uczniowie szkół podstawowych będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Podstawą jest uchwała Rady Miasta Krakowa z 30 marca 2016 r.

Od piątku do niedzieli bez tramwajów na rondzie Kocmyrzowskim
Od piątku do niedzieli bez tramwajów na rondzie Kocmyrzowskim

Od 1 do 3 września, w związku z koniecznością wykonania niezbędnych prac poprzedzających przywrócenie pełnej przejezdności ronda Kocmyrzowskiego, zostanie całkowicie wyłączony ruch tramwajowy na tym węźle.

Sprawdź, którędy pobiegnie Kraków Business Run 2017
Sprawdź, którędy pobiegnie Kraków Business Run 2017

W niedzielę 3 września między godz. 10.30 a 13.30 na terenie Krakowa będzie się odbywał Kraków Business Run 2017. Sprawdź, którędy pobiegną zawodnicy i zapoznaj się z planowanymi czasowymi utrudnieniami w ruchu. 

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Pierwszy wrześniowy weekend przed nami! Nie martwcie się, nie wszystkie wakacyjne wydarzenia się zakończyły, a poza tym dużo innych atrakcji przed nami! W ICE zagra muzyczna gwiazda lat 80. i 90., czyli Mike + The Mechanics, na Nowej Hucie usłyszycie rockowe granie, ale i operetki, a na Placu Wolnica będzie słodko! Szczegóły oczywiście w naszym weekendowym rozkładzie jazdy, zapraszamy!

Plac Wolnica płynie miodem. Przed nami 24. Krakowskie Miodobranie
Plac Wolnica płynie miodem. Przed nami 24. Krakowskie Miodobranie

W weekend plac Wolnica zaroi się od pszczelarzy – wszystkich łączy miłość do miodu i coroczne Krakowskie Miodobranie. To już 24. edycja imprezy, która odbędzie się w najbliższy weekend (1–3 września). Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. 

Narodowe czytanie „Wesela” w plenerze
Narodowe czytanie „Wesela” w plenerze

„Wyście sobie, a my sobie. Każden sobie rzepkę skrobie”, „Trza być w butach na weselu”, „A to Polska właśnie” – to tylko niektóre pamiętne cytaty z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. W najbliższą sobotę, 2 września, wszyscy krakowianie będą mieli okazję je sobie przypomnieć podczas narodowego czytania w parku Młynówka Królewska. Początek wydarzenia o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Zajrzyj do Huty 9!
Zajrzyj do Huty 9!

Spacer po Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie, wycieczki autokarowe śladami zapomnianego dziedzictwa Nowej Huty, warsztaty architektoniczne dla najmłodszych i zwiedzanie krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland – to tylko niektóre punkty programu tegorocznej odsłony akcji „Zajrzyj do Huty 9”.  Zaprasza na nią 16 i 17 września Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Kraków 100 lat temu (1858)
Kraków 100 lat temu (1858)

Wakacje dobiegają końca i życie w Krakowie powoli wraca na codzienne tory, budzą się z letniego letargu teatry, kluby kulturalne. Do powrotu w szkolne mury przygotowują się uczniowie z rodzicami i nauczyciele. A jak wyglądała końcówka wakacji w dawnych czasach? Zobaczmy więc, o czym pisał „Czas” 29 sierpnia 1858 roku.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Stylu uczymy się od Francuzów, ideę hygge pokazują nam Duńczycy, a co by było, gdybyśmy zaczęli myśleć o szkole tak, jak robią to Finowie? „Fińskie dzieci uczą się najlepiej” to historia amerykańskiego nauczyciela, który – kompletnie wypalony – wyjechał do Finlandii, gdzie na nowo odnalazł sens swojej pracy, a dziś pomaga przenieść fenomen fińskiego cudu edukacyjnego w inne zakątki świata. Mamy dla Was kilka egzemplarzy tej ciekawej książki!

ZOBACZ TAKŻE:
Pingwiniarnia w krakowskim zoo nagrodzona Odliczanie do startu Kraków Business Run
Porozmawiaj o przystanku SKA na Prądniku Czerwonym Zapraszamy na rodzinny piknik piłkarski
Krakowski hip-hop na miejskiej plaży Swietłana Aleksijewicz odwiedzi Kraków!
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL