Magiczny Kraków NEWSLETTER
436 fb  yt
Kraków przeciwny zmianom w uchwale antysmogowej
Kraków przeciwny zmianom w uchwale antysmogowej

Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o przekazaniu do konsultacji społecznych projektu uchwały o przesunięciu terminu trwania okresu przejściowego dla konieczności modernizacji kotłów bezklasowych, tzw. kopciuchów, na terenie Małopolski. Miasto Kraków konsekwentnie podtrzymuje stanowisko, że obowiązująca aktualnie uchwała antysmogowa dla Krakowa i Małopolski musi pozostać bez zmian.

Pomoc po nawałnicy również dla osób prywatnych
Pomoc po nawałnicy również dla osób prywatnych

Ponad 100 złamanych i wywróconych drzew, ponad 200 zgłoszeń dotyczących ich uszkodzenia, złamania konarów, gałęzi itp. – to wstępny bilans strat po burzy, która 23 lipca przeszła nad Krakowem. Prace porządkowe wciąż trwają. Zarząd Zieleni Miejskiej postanowił pomóc w sadzeniu nowych drzew nie tylko spółdzielniom mieszkaniowym, ale także osobom prywatnym.

Tour de Pologne – 5 sierpnia finał w Krakowie
Tour de Pologne – 5 sierpnia finał w Krakowie

W sobotę, 30 lipca, kolarze wyruszyli na polskie drogi, aby walczyć o zwycięstwo na trasie 79. Tour de Pologne UCI World Tour. W tym roku kolarze w ciągu siedmiu dni pokonają ponad 1200 kilometrów. Wielkie ściganie rozpoczęło się w Kielcach, a zakończy 5 sierpnia w Krakowie.

Przed nami remont ronda Matecznego i ul. Kamieńskiego
Przed nami remont ronda Matecznego i ul. Kamieńskiego

W poniedziałek, 8 sierpnia, drogowcy rozpoczną prace na ul. Kamieńskiego oraz rondzie Antoniego Matecznego – będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu. Po zakończeniu remontu poprawi się komfort podróży nie tylko kierowców, ale także pasażerów komunikacji miejskiej – bowiem wymienione zostaną szyny tramwajowe na tarczy ronda.

Szukamy realizatorów programów proklimatycznych
Szukamy realizatorów programów proklimatycznych

Walka ze smogiem, rozwój OZE, termomodernizacja budynków jednorodzinnych, mikroretencja i rodzinne ogródki działkowe – to pięć obszarów, którym przypisane są programy proklimatyczne prowadzone na terenie Krakowa. Ruszył właśnie nabór podmiotów, które podejmą się realizacji tych zadań – mogą w nim wziąć udział przedsiębiorcy, których działalność obejmuje przedsięwzięcia niskoemisyjne oraz budowlane.

Nowa aranżacja placu Wolnica – „Wolnica, wolność, wyobraźnia”
Nowa aranżacja placu Wolnica – „Wolnica, wolność, wyobraźnia”

Plac Wolnica przechodzi właśnie czasową metamorfozę. W jego przestrzeni można zobaczyć – i korzystać – z aranżacji „Wolnica, wolność, wyobraźnia”. Instalacja, zorganizowana wspólnie przez Zarząd Transportu Publicznego i Muzeum Etnograficzne, powstała w ramach projektu „Klimatyczny Kwartał”. Mieszkańcy mogą w ten sposób poznać i przetestować propozycję nowego zagospodarowania placu.

Przygoda z ojczyzną na szlaku „Kadrówki”
Przygoda z ojczyzną na szlaku „Kadrówki”

W sobotę, 6 sierpnia, z krakowskich Oleandrów wyruszy LVII (już 42. raz po wojnie) Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. W tym roku wydarzenie pod hasłem „Bez 6 sierpnia 1914 r., nie byłoby 11 listopada 1918 r.” odbędzie się w 85. rocznicę zakończenia sypania kopca Józefa Piłsudskiego.

KONKURS !
Wygraj bilety do Ogrodu Doświadczeń!

Biegowy, górski, sportowy, stacjonarny. Znany dużo rodzajów jednośladów, ale czy ktoś pamięta rower Zawadzkiego? Jeden z najpopularniejszych jednośladów w powojennej Polsce. Ruszaj w trasie i wkręć się w zbiory MIT a przy okazji wygraj bilet do Ogrodu Doświadczeń!

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

Już w najbliższą sobotę, 6 sierpnia, o godz. 18.00 Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl „Własny pokój”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

W Kinie Pod Baranami trwa 16. odsłona wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na jeden z pokazów!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Nieważne, czy mieszkacie na wsi, czy w mieście, w domu, mieszkaniu na siódmym piętrze czy na parterze, w jednym czy dziesięciu pokojach. Inspirujący poradnik Victorii Harrison „Mieszkaj szczęśliwie. Jak stworzyć dom, który obdaruje was zdrowiem i szczęściem” podpowie wam jak zaaranżować każdą prywatną przestrzeń, tak by emanowała pozytywną energią, koiła nerwy, dobroczynnie wpływała na zdrowie i samopoczucie.

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

ZOBACZ TAKŻE:
Zapraszamy na patriotyczną lekcję śpiewania Co wspólnego ma dziedzictwo z... zieloną pietruszką?
Trenuj w Krakowie! Bezpłatne zajęcia już w najbliższy weekend! Kolejny etap prac na ulicy Zakopiańskiej
Powstanie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne z pomocą UNICEF-u Co możesz zrobić, aby zaoszczędzić energię
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL