Magiczny Kraków NEWSLETTER
490 fb  yt
2 września rusza przebudowa ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej
2 września rusza przebudowa ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej

Przebudowa ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej rozpocznie się w sobotę, 2 września, i potrwa dwanaście miesięcy. W związku z pracami pojawią się spore zmiany w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej.

Kraków przeciwny łagodzeniu uchwał antysmogowych
Kraków przeciwny łagodzeniu uchwał antysmogowych

Kraków, który od kilkunastu lat konsekwentnie i skutecznie walczy o poprawę jakości powietrza, sprzeciwia się kolejnej próbie złagodzenia wymogów wynikających z uchwał antysmogowych.

Tramwaj do Mistrzejowic: wybrane materiały z rozbiórki przejmie ZZM
Tramwaj do Mistrzejowic: wybrane materiały z rozbiórki przejmie ZZM

W lipcu br. partner prywatny budowy linii tramwajowej do Mistrzejowic rozpoczął prace przygotowujące teren inwestycji pod przebudowę infrastruktury podziemnej oraz miejsca pod budowę przyszłego torowiska – usuwanie kolidującej infrastruktury, w tym małej architektury. Nigdy nie planowano utylizować dobrych ławek czy koszy.

Park Kulturowy Nowa Huta – wkrótce konsultacje społeczne
Park Kulturowy Nowa Huta – wkrótce konsultacje społeczne

Od 28 sierpnia do 20 września będą trwały konsultacje społeczne w sprawie nowelizacji uchwały Rady Miasta Krakowa z listopada 2019 r., dotyczącej Parku Kulturowego Nowa Huta.

OdLOTowa Arena z balonami i samolotami w tle
OdLOTowa Arena z balonami i samolotami w tle

Co sprawia, że balony i samoloty wznoszą się w powietrze? Kto pierwszy marzył o lataniu? Jak napełnia się balon? Tego wszystkiego dowiecie się w niedzielę, 27 sierpnia, podczas „OdLOTowej Areny!” przy TAURON Arenie Kraków. Oprócz pokazów sprzętu lotniczego, gier i konkursów czekać będą na Was także pokazy filmów w mobilnym planetarium oraz loty balonem na uwięzi! Wstęp wolny.

Gala Operetkowa w Nowej Hucie
Gala Operetkowa w Nowej Hucie

Utwory Straussa czy Kálmána, wspaniała orkiestra, porywający i uzdolnieni soliści – najpiękniejsze arie zabrzmią ponownie dla mieszkańców Nowej Huty. W podróż przez romantyczny i roztańczony świat operetki zapraszamy 26 sierpnia, o godz. 19.00. To będzie wyjątkowy dzień dla wszystkich melomanów.

Kąpielisko na Zakrzówku otwarte przez cały tydzień
Kąpielisko na Zakrzówku otwarte przez cały tydzień

Do końca sezonu wakacyjnego całe kąpielisko w parku Zakrzówek będzie czynne we wszystkie dni tygodnia, w godz. 10.00–18.00. Prace konserwacyjne, jeśli będzie taka konieczność, będą wykonywane w godzinach porannych. Przypominamy, że obowiązuje limit 1000 osób, które mogą korzystać z akwenów w jednym momencie.

KONKURS !
Wygraj książkę z wydawnictwa Albatros!

„Pompeje” Roberta Harrisa to dosłownie – w przenośni wybuchowy thriller historyczny. Harris wspaniale miksuje techniki rodem z kryminału z powieścią historyczną.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Mumerus!

W najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia, o godz. 20.00, Teatr Mumerus zaprasza na spektakl „Manelle” w reżyserii Wiesława Hołdysa. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie, które odbędzie się na dziedzińcu Muzeum Archeologicznego przy ul. Senackiej 3.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Spotkanie po latach”, nowa powieść graficzna Macieja Sieńczyka, to świeży powiew absurdu w naszym uporządkowanym świecie.

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

Dobiega końca 17. wakacyjny festiwal filmowy „Letnie Tanie Kinobranie” w Kinie Pod Baranami. We wtorek, 29 sierpnia, o godz. 13.00 zapraszamy na film „Obiecująca Młoda Kobieta”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

ZOBACZ TAKŻE:
Rozbudowa al. 29 Listopada: zamknięcie wlotu w ul. Powstańców Nowe godziny otwarcia Punktu Obsługi Pasażerów przy ul. Podwale
Dożynki miejskie w Toniach i nie tylko Zamknięcie ścieżki na terenie byłego obozu Plaszow
Praca w Oddziale Społeczeństwa Informacyjnego – weź udział w rekrutacji! W tę sobotę jedzie parkobus! Zapisz się na wycieczkę
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL