Magiczny Kraków NEWSLETTER
477 fb  yt
Zakończenie przebudowy ul. Królowej Jadwigi – tak pojadą autobusy
Zakończenie przebudowy ul. Królowej Jadwigi – tak pojadą autobusy

Kończy się przebudowa ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ul. Robla do ul. Jesionowej. Już 1 czerwca w tym miejscu zostanie przywrócony ruch samochodów, a także autobusów komunikacji miejskiej. Oto szczegóły zmian w kursowaniu linii dziennych i nocnych.

W sobotę święto ulicy Krupniczej
W sobotę święto ulicy Krupniczej

Odwołane z powodu intensywnego deszczu święto ulicy Krupniczej odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 maja. Start o godz. 11.00.

Razem w plenerze! Przed nami Święto Rodziny Krakowskiej
Razem w plenerze! Przed nami Święto Rodziny Krakowskiej

W najbliższy weekend mieszkańcy i goście naszego miasta będą mieli okazję do wiosennego świętowania w ramach rodzinnych wydarzeń w plenerze. Będą m.in. spektakle, warsztaty, zawody sportowe, pikniki, akcje dobroczynne, a także porady i badania zdrowotne, w tym np. bezpłatna mammografia. Wszystko w atmosferze hasła „Rodzina to drużyna”. Poznaj rodzinny Kraków i weź udział w XI edycji Święta Rodziny Krakowskiej.

Od morza po Tatry – Ogień Pokoju przemierza Polskę
Od morza po Tatry – Ogień Pokoju przemierza Polskę

Już 21 czerwca Ogień Pokoju zapłonie na Stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie, oficjalnie otwierając III Igrzyska Europejskie. Zanim do tego dojdzie, pojawi się on w różnych częściach Polski, od Kołobrzegu po Zakopane, integrując lokalne społeczności i promując ideę najważniejszych wartości olimpijskich, a wszystko to w duchu hasła przewodniego „We are unity” – „Jesteśmy jednością”.

Podziel się opinią w sprawie bezpieczeństwa
Podziel się opinią w sprawie bezpieczeństwa

Wzorem ubiegłych lat rozpoczęły się cykliczne badania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Krakowa. Na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa badania realizuje firma BBS Obserwator w formie wywiadu telefonicznego.

Biletem kolejowym po aglomeracji krakowskiej
Biletem kolejowym po aglomeracji krakowskiej

Miasto przygotowało projekt uchwały dotyczącej rozszerzenia oferty honorowania biletów kolejowych obowiązujących na terenie aglomeracji krakowskiej. Przyjęcie tej uchwały pozwoli wyeliminować konieczność posiadania oddzielnych biletów dla różnych środków transportu publicznego tzw. biletów krótkookresowych.

Tydzień bez tramwajów na ulicy Starowiślnej
Tydzień bez tramwajów na ulicy Starowiślnej

Od soboty, 27 maja, do piątku, 2 czerwca, będą prowadzone prace torowe na skrzyżowaniu ulic Starowiślnej i Miodowej. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajów oraz nocnych autobusów na ul. Starowiślnej (na odcinku od ul. Dietla do mostu Powstańców Śląskich), a także na ul. Na Zjeździe.

KONKURS !
Wygraj bilety na Rodzinną Potańcówkę Międzypokoleniową w KFK!

W piątek, 26 maja, w godz. 18.00-20.00 Krakowskie Forum Kultury zaprasza młodszych i starszych na Rodzinną Potańcówkę Międzypokoleniową. Bawmy się razem w kulturalnym sercu Krakowa!

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa Sonia Draga!

Czegóż tu nie ma! W książce „Wisząca małpa” Juliusza Machulskiego znajdziecie zbrodnię i grupę podejrzanych, z których każdy miał motyw, by zabić i niesamowite odwołania do przeszłości – w postaci realiów komunistycznej Polski. Jest też tajny agent, ale nie wiadomo kim jest... To nie wszystko – kinomani znajdą w tej książce także mnóstwo aluzji do kultowych filmów.

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Niezbyt szczęśliwe dzieciństwo, wygórowane oczekiwania, marzenie o idealnym życiu, dążenie do nierealnej perfekcyjności, wyrzuty sumienia, gdy nic nie idzie tak jak tego oczekiwaliśmy. Oto świetny przepis na koszmarną frustrację. Bohaterka „Szczęścia” Magdaleny Miecznickiej to jedna z wielu, kobieta niezadowolona ze swojego obecnego życia, ale przywiązana do niego własnoręcznie wykutym łańcuchem. Razem z nią poszukamy odpowiedzi na pytanie czemu tak wiele z nas na własne życzenie staje się „męczenniczkami” w rodzinnym domu?

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Kraków Street Band!

W najbliższy piątek, 26 maja, o godz. 19.30 w klubie Studio odbędzie się koncert zespołu Kraków Street Band. Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym nagrodą są bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Mumerus!

W najbliższy poniedziałek, 29 maja, o godz. 20.00, Teatr Mumerus zaprasza na spektakl „Manelle” w reżyserii Wiesława Hołdysa. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

W niedzielę, 28 maja, o godz. 20.00 Teatr Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl „Koncert życzeń” z Danutą Stenką w roli głównej. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Bagatela!

Teatr Bagatela zaprasza w najbliższą niedzielę, 28 maja, o godz. 17.00 na sztukę łączącą tekst przygotowany przez Andrzeja Saramonowicza z jednoaktówką Sławomira Mrożka – „Policję. Noc zatracenia”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

W najbliższą niedzielę, 28 maja, o godz. 11.00 Teatr Groteska zaprasza na spektakl „Brzydkie kaczątko”. Macie szansę wygrać bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Ludowego!

28 maja o godz.15.00 Teatr Ludowy zaprasza na „Doktora Dolittle”. W tym dniu wyjątkowo we współpracy z La Fauna Fundacja Dla Zwierząt – interwencje i adopcje, po spektaklu przeprowadzona zostanie kwesta na leczenie zwierząt będących pod opieką fundacji. Dodatkową atrakcją nie tylko dla dzieci będzie możliwość spotkania z bohaterami przedstawienia, zamienienie paru słów i wspólne zdjęcia. Weźcie udział w naszym konkursie i wygrajcie bilety na przedstawienie!

ZOBACZ TAKŻE:
Co dalej z kościołem na Wesołej Będzie ponowna dyskusja nad projektem „Kombinat”
Dzień Dziecka w zajezdni tramwajowej Podgórze Zbieramy informacje o miejscach z azbestem
Pierwszy Krakowski Nocny Przejazd Rowerowy Ten DOM to będzie kosmos!
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL