Magiczny Kraków NEWSLETTER
339 fb  yt
Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Kraków już po raz 21. bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu i 18. raz będzie uczestniczyć w Europejskim Dniu bez Samochodu. Kampania trwa od 16 do 22 września każdego roku i ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców. Tegoroczne hasło to „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”.

Od 21 września zmiana częstotliwości linii tramwajowych
Od 21 września zmiana częstotliwości linii tramwajowych

Od poniedziałku, 21 września zmieniona zostanie częstotliwość kursowania linii tramwajowych w Krakowie. Zmiany polegać będą na zwiększeniu częstotliwości kursowania linii tramwajowych w dni powszednie z dotychczasowych 10 i 20 minut do 7,5 i 15 minut.

Od soboty duże zmiany organizacji ruchu na ul. Opolskiej
Od soboty duże zmiany organizacji ruchu na ul. Opolskiej

Uwaga kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej. W nocy z 18 na 19 września zmieni się tymczasowa organizacja ruchu na 250-metrowym odcinku ul. Opolskiej od skrzyżowania z ul. Pleszowską w kierunku zachodnim. Do grudnia zamknięta będzie północna jezdnia arterii. Dwustronny ruch będzie się odbywał z wykorzystaniem trzech pasów jezdni południowej.

Innowacyjne folie fotowoltaiczne na elewacji Ekospalarni
Innowacyjne folie fotowoltaiczne na elewacji Ekospalarni

Ultralekkie, wytrzymałe i elastyczne panele fotowoltaiczne zostały zamontowane na elewacji Ekospalarni Kraków. Innowacyjne rozwiązanie rodem z Austrii polega na wykorzystaniu połączenia materiałów: włókna szklanego z krystalicznymi krzemowymi ogniwami słonecznymi. Pierwsza w Polsce instalacja wykorzystująca tę technologię to kontynuacja polityki KHK SA będącej odpowiedzią na wyzwania miasta związane z prowadzeniem szeroko rozumianej gospodarki niskoemisyjnej.

Kontrole maseczek w autobusach linii aglomeracyjnych
Kontrole maseczek w autobusach linii aglomeracyjnych

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu MPK SA w Krakowie zaplanowało działania, których celem jest bezpieczeństwo pasażerów w komunikacji tramwajowej i autobusowej oraz płynność przejazdu tramwajów w centrum miasta.

Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]
Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]

Zbliża się jesień, ale kulturalnie wciąż dużo się dzieje! Trwa Festiwal Mastercard OFF CAMERA, na zielonych terenach Fortów Kleparz możecie posłuchać muzyki na żywo, a teatralnie nie zawiedzie Was Groteska i Teatr Stary.

Park kulturowy Nowa Huta coraz bliżej
Park kulturowy Nowa Huta coraz bliżej

29 listopada wejdą w życie przepisy uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie utworzenia w Nowej Hucie parku kulturowego. Oznacza to, że wszelkie nowe obiekty i elementy zagospodarowania przestrzeni, m.in. tablice i urządzenia reklamowe, będą musiały być zgodne z tymi przepisami. Natomiast obiekty i elementy już istniejące powinny zostać dostosowane do nich w ciągu sześciu miesięcy, tj. do 29 maja 2021 r.

Weź udział w Wielkiej Zbiórce Książek
Weź udział w Wielkiej Zbiórce Książek

Trwa Wielka Zbiórka Książek – szósta edycja ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Zaczytani.org, dzięki której do szpitali oraz placówek pomocowych trafiają tysiące książek.

Budżet obywatelski z Basią i Kapslem
Budżet obywatelski z Basią i Kapslem

Zbliża się termin głosowania w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. W dniach 26 września – 5 października mieszkańcy zdecydują, na co przeznaczyć 32 mln zł z miejskiej kasy. Między innymi o zasadach głosowania w BO, a także jego idei i już zrealizowanych projektach przypomina specjalna broszura przygotowana głownie z myślą o najmłodszych mieszkańcach.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Peryferie Hawany, trzewia Szanghaju i mikrokosmos lokalnego oddziału Poczty Polskiej. Apetyt na miłość, COVID-19 i hot@16challenge. Zapiski z gwałtownie przekształcającego się świata. Zarówno z tego wielkiego, jak i ze wszechświatów małych, rzadko zauważanych. Dziś przedstawiamy "Jak przejąć kontrolę nad światem 2" Doroty Masłowskiej.

ZOBACZ TAKŻE:
Październik w Teatrze KTO Wybierz się na jesienną rowerową wycieczkę edukacyjną
Odpust w Mogile, zmiany w komunikacji miejskiej Sześć powodów, żeby odwiedzić Muzeum Etnograficzne
Ostatnia niedziela z Krakowską Linią Muzealną Jesienny Kiermash już w ten weekend
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL