Magiczny Kraków NEWSLETTER
443 fb  yt
Od października wzmocnienia komunikacji miejskiej w Krakowie
Od października wzmocnienia komunikacji miejskiej w Krakowie

Od początku października bieżącego roku, dzięki możliwości skierowania do ruchu dodatkowych 25 autobusów, Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie planuje dalsze wzmocnienia oferty przewozowej.

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Do jutra, 22 września potrwa tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tradycyjnie już, zwieńczeniem będzie Europejski Dzień bez Samochodu: w tym dniu w pojazdach komunikacji miejskiej wyłączone zostaną kasowniki. Przez cały tydzień w Krakowie odbywa się wiele wydarzeń – każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Projekt uchwały o strefie czystego transportu do konsultacji
Projekt uchwały o strefie czystego transportu do konsultacji

Kraków od dawna podejmuje działania mające na celu poprawę jakości powietrza. Jednym z elementów tych działań jest wprowadzenie rozwiązań pozwalających ograniczyć zanieczyszczenia pochodzące z transportu kołowego. W związku z tym, korzystając z możliwości wynikających z Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz obowiązków wskazanych w wojewódzkim Programie Ochrony Powietrza, Gmina Miejska Kraków podjęła działania mające na celu wprowadzenie w mieście Strefy Czystego Transportu (SCT).

Lista projektów BO, na które będzie można głosować
Lista projektów BO, na które będzie można głosować

Można już sprawdzić listę projektów złożonych w budżecie obywatelskim, na które będzie można głosować od 30 września do 14 października. A jest w czym wybierać, bo ostateczna lista to 558 projektów, w tym 93 to projekty ogólnomiejskie oraz 465 to wnioski dzielnicowe.

Konsultacje w sprawie Białych Mórz – zachęcamy do wypełnienia ankiety!
Konsultacje w sprawie Białych Mórz – zachęcamy do wypełnienia ankiety!

Trwają konsultacje społeczne dotyczące przyszłości Białych Mórz. Od 15 września dostępna jest ankieta konsultacyjna, a 28 września odbędą się kolejne warsztaty dla mieszkańców. Blisko 35-hektarowy poprzemysłowy obszar, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, będzie wielkim miejskim zielonym terenem z elementami parku i infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Weź udział w konsultacjach w sprawie ul. Buszka
Weź udział w konsultacjach w sprawie ul. Buszka

Do 30 września trwają konsultacje społeczne dotyczące połączenia ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską. Zakładana jest przebudowa ul. Buszka wraz z możliwymi, nowymi rozwiązaniami w tym zakresie oraz koncepcje dotyczące organizacji ruchu.

Rozpoczął się sezon grzewczy
Rozpoczął się sezon grzewczy

20 września, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie rozpoczęło dostarczać ciepło swoim odbiorcom.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

Już w najbliższą niedzielę, 25 września, o godz. 13.30 Teatr Groteska zaprasza na spektakl „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Roksany Węgiel!

Zwyciężczyni pierwszej edycji The Voice Kids oraz Eurowizji Junior 2018 i zdobywczyni tytułu Artysta 2019 roku MTV. Jej debiutancki singiel „Żyj” w serwisie YouTube wyświetlono prawie 13 mln razy. Roksana Węgiel wystąpi 24 września, o godz. 18.00 w Kinie Kijów. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety na Festiwal Jazz Juniors!

Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Jazz Juniors to coroczne święto miłośników jazzu w najlepszym wydaniu! 46. edycja potrwa w Krakowie od 28 września do 1 października. Spotkają się tutaj młodzi muzycy z gwiazdami jazzowych scen z różnych stron świata. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Upływają lata, zmieniają się rządy, świat idzie naprzód, mimo to ludzie wciąż pozostają podatni na manipulację. „Trzecie kłamstwo” Kazimierza Orłosia, wydane ponownie przez Wydawnictwo Literackie zawiera niestarzejące się przesłanie.

ZOBACZ TAKŻE:
Trenuj w Krakowie! Śniadanie Biegowe i zajęcia nordic walking Sala sensoryczna w szkole w Kościelnikach otwarta
Wielka Lekcja Ekologii po raz szósty P+R Swoszowice już czynny
O urologii bez tabu – zbliża się Festiwal KultURO Przed nami remont ul. Pasternik
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL