Magiczny Kraków NEWSLETTER
153 fb  yt
Na wiosnę Wavelo rozstawi więcej stacji i rowerów
Na wiosnę Wavelo rozstawi więcej stacji i rowerów

Na wiosnę przybędzie wypożyczalni miejskich rowerów Wavelo. Od 1 marca uruchomione zostaną nowe stacje m.in. na Cichym Kąciku, Podgórzu i w Nowej Hucie – w sumie do dyspozycji krakowian i turystów będzie 30 wypożyczalni i 300 rowerów. Prawdziwy przełom nastąpi jednak 15 kwietnia – liczba wypożyczalni wzrośnie aż pięć razy! Do 15 kwietnia Wavelo rozstawi w mieście aż 150 stacji i 1500 rowerów.

Pozimowe sprzątanie miasta rozpoczęte
Pozimowe sprzątanie miasta rozpoczęte

Warunki pogodowe w końcu pozwoliły na rozpoczęcie pozimowego sprzątania w mieście. Od minionej soboty pojazdy MPO Kraków i firm wykonawczych stopniowo zwiększają liczbę samochodów zaangażowanych w sprzątanie – zamiatarek i polewaczek. Na pierwszy ogień poszły Rynek Główny, ulice I obwodnicy miasta i najważniejsze szlaki komunikacyjne, w tym również chodniki, np. na ul. Wielickiej czy al. Jana Pawła II.

Widzisz dziurę na drodze? Zgłoś dyspozytorom ZIKiT
Widzisz dziurę na drodze? Zgłoś dyspozytorom ZIKiT

Widzisz zniszczenia na drodze i chodniku, które pojawiły się po zimowych roztopach w Krakowie? Wykręć 12 616 7555 – pod takim numerem telefonu można zgłaszać przez całą dobę wszystkie usterki. Są one naprawiane na bieżąco, choć pierwszeństwo mają główne trasy i te, po których jeździ komunikacja miejska. Oczywiście nie zapominamy także o mniejszych, osiedlowych drogach. Jeśli ubytek jest poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa, pojawiamy się na miejscu w ciągu kilku godzin.

„Tu chcę żyć. Kraków 2030” - Strategia Rozwoju Krakowa
„Tu chcę żyć. Kraków 2030” - Strategia Rozwoju Krakowa

„Tu chcę żyć. Kraków 2030” to hasło kampanii, której celem jest zachęcenie mieszkańców do zaangażowania się w prace nad Strategią Rozwoju Krakowa 2030. Krakowianie będą mieli wiele okazji, aby podzielić się swoimi pomysłami na ulepszenie naszego miasta, biorąc udział w warsztatach #PatchWork 2030, hackathonie KrakHack, śledząc profil SRK na Facebooku, czy też dzieląc się opiniami za pomocą ankiety online. Całość komunikacji wspiera kampania outdoorowa oraz jej krakowscy ambasadorzy: Bartosz Szydłowski, Ewa Wachowicz, Zofia Gołubiew, Andrew Hallam i Julien Hallier.

W Krakowie młodzi trzymają sztamę z seniorami
W Krakowie młodzi trzymają sztamę z seniorami

Podczas gali zorganizowanej w Urzędzie Miasta Krakowa podsumowano drugi rok realizacji konkursu „Działajmy razem”, który ma na celu integrację uczniów i osób starszych oraz promocję najciekawszych uczniowskich przedsięwzięć realizowanych we współpracy z osobami powyżej 60. roku życia. Swoje projekty zaprezentowali uczniowie z sześciu szkół oraz wychowankowie bursy.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Ostatni weekend lutego będzie pełen wrażeń! My już wiemy, że będziemy się świetnie bawić na "Legalnej blondynce" i "Carmen.Bella Donna", pośpiewamy głośno szanty, zrelaksujemy się przy jazzie i będziemy ekscytować się Oscarami. Jeśli Wy jeszcze nie macie tak mocno sprecyzowanych planów - zajrzyjcie do naszego kulturalnego rozkładu jazdy!

W Krakowie trwa festiwal Materia Prima
W Krakowie trwa festiwal Materia Prima

W teatrze nie ma rzeczy niemożliwych. Dziesięć niezwykłych i różnorodnych przedstawień wyselekcjonowanych z wielu słynnych wydarzeń teatralnych całego świata - 4. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima trwa właśnie w Krakowie!

MHK zaprasza na prezentację najnowszego numeru zeszytów naukowych „Krzysztofory” [KONKURS]
MHK zaprasza na prezentację najnowszego numeru zeszytów naukowych „Krzysztofory” [KONKURS]

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na spotkanie promujące 34 numer "Krzysztoforów". Prezentacja odbędzie się już 28 lutego o godz. 18:00 w oddziale MHK "Rynek Podziemny" na Rynku Głównym 1 i będzie częścią spotkania z cyklu "Salon Książki Krakowskiej". Wstęp wolny.

Zapraszamy na literacki „Spacer Aleją Róż” [KONKURS]
Zapraszamy na literacki „Spacer Aleją Róż” [KONKURS]

Nakładem wydawnictwa Replika ukazała się książka Edyty Świętek pt. "Cień burzowych chmur" - pierwszy tom pięcioczęściowej sagi pt. "Spacer Aleją Róż", traktującej o losach rodziny Szymczaków. To epicka opowieść mocno osadzona na płaszczyźnie społeczno-obyczajowej.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

"Prowadź swój pług przez kości umarłych" Olgi Tokarczuk to thriller moralny z kryminalną zagadką. Powieść zekranizowała Agnieszka Holland w filmie "Pokot", który wchodzi na ekrany naszych kin w piątek 24 lutego. Z tej okazji mamy dla Was filmową edycję tej świetnej powieści!

ZOBACZ TAKŻE:
Superścieżka: ruszyły prace budowlane na Skwerze Eilego Urządzamy park Bagry Wielkie – wypełnij ankietę
Smaczny konkurs dla najmłodszych krakowian Przewodnicy - mieszkańcom
Muzyczne trzęsienie ziemi na festiwalu Misteria Paschalia Kupując oczami. Reklama w przedwojennym Krakowie – zapraszamy na wystawę
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL